Gdzie są przechowywane reguły Mail.app? Zostały usunięte i chcę je przywrócić


10

Ponieważ Mail.app miał problem z połączeniem się z różnymi kontami, próbowałem go „zresetować”, usuwając wszystkie konta i hasła przechowywane w Keychain Access.app. Następnie ponownie dodałem wszystkie konta pocztowe.

Jednak z jakiegoś powodu wszystkie skonfigurowane reguły również zostały usunięte, nawet jeśli nie są bezpośrednio powiązane z konkretnym kontem pocztowym.

Gdzie są przechowywane te reguły, aby móc je przywrócić z kopii zapasowej wehikułu czasu?

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Odpowiedzi:


12

Reguły są przechowywane na liście właściwości w:

~/Library/Mail/V2/MailData/SyncedRules.plist 
 1. Przywróć ten plik z kopii zapasowej.
 2. Uruchom ponownie Mail.app.
 3. Ponownie włącz reguły.

Te dni sprawdzają folder V3 (El Capitan). Przywracanie tylko SyncedRules.plistmoże nie działać, ponieważ inny plik .plist indeksuje stan aktywny bieżącego zestawu reguł. To, co działało tutaj, to powrót do wcześniejszej wersji ~Library/Mail/V3/MailDatakatalogu (zauważ, że znajduje się on w katalogu V3 - nie w katalogu V2) . Trwa to kilka minut, ponieważ Mail musi ponownie zaimportować wiadomości, ale przywrócił reguły, których nie przywrócono, przywracając tylko sam ~/Library/Mail/V3/MailData/SyncedRules.plistplik.


3

Oto aktualizacja świetnej odpowiedzi Charlesa na przywrócenie utraconych reguł Apple Mail, które możesz stracić podczas aktualizacji do Mac High Sierra OS10.13.4:

 1. Zamknij Apple Mail. Prawdopodobnie również na iPhonie i iPadzie.

 2. Na komputerze Mac przejdź do iCloud i odznacz pole Mail, aby nie zastępować uszkodzonego pliku z iCloud podczas ponownego otwierania Mail.

 3. Przejdź do nieuszkodzonej kopii zapasowej programu Mail. Przeszukaj swój folder użytkownika: ~ / Library / Mail / V5 / MailData /
  upewnij się, że jest to folder V5, a następnie otwórz go, znajdź i skopiuj plik SyncedFilesInfo.plist. Wkrótce zobaczysz, że jest starszy i większy niż uszkodzony nowy plik.

 4. Teraz przejdź do bieżącego dysku twardego i przejdź do tego samego folderu użytkownika: ~ / Library / Mail / V5 / MailData /,
  a następnie otwórz go, znajdź i usuń nowszy mniejszy plik SyncedFilesInfo.plist i zastąp go starszym, większym plikiem kopii zapasowej .

 5. Teraz ponownie otwórz Mail. Odzyskane zasady powinny tam być. Przejdź do Preferencji> Reguły i aktywuj reguły, zaznaczając wszystkie wymagane pola. Dodaj lub usuń regułę, aby mieć pewność, że plik się zaktualizuje. Jeśli to nie zadziała, powtórz ze starszym plikiem kopii zapasowej.

 6. Teraz zamknij Apple Mail, otwórz Preferencje iCloud w systemie operacyjnym, ponownie zaznacz pole „Mail” i zamknij iCloud. Życie powinno znów być dobre.0

Miałem ten problem pod Mail V2 (Yosemite). Usuwanie SyncedRules.plistnie działało; te same reguły powracały po ponownym uruchomieniu Mail.

Wynika to z synchronizacji reguł na iCloud. Aby temu zapobiec:

 • Zamknij pocztę.
 • Edytuj ~/Library/Mail/V2/MailData/SyncedFilesInfo.plisti usuń wpis odpowiadający SyncedRules.plist.
 • Odzyskaj SyncedRules.plistz kopii zapasowej.
 • Uruchom ponownie pocztę i ponownie włącz reguły.

Odzyskane reguły powinny już tam być.

- Charles


0

Ponieważ te rzeczy sprawiły mi ból głowy, chcę podzielić się moim osobistym doświadczeniem z V4. Upewnij się, że usuwasz również SynchedRules.plistw tym katalogu: ~/Library/Mobile Documents/com~apple~mail/Data/V4/SyncedRules.plist


0

Oto modyfikacja aktualizacji odpowiedzi Charlesa przez Longmonta Rona, która nie wymaga faktycznej edycji SyncedRules.plistpliku:

 1. Zamknij Mail.app na komputerze Mac
 2. Odzyskaj stare, nieuszkodzone wersje (np. Z Time Machine) SyncedRules.plistiSyncedFilesInfo.plist
 3. W okienku Preferencji systemowych w panelu iCloud wyłącz zarówno główne pole wyboru Poczta, a pod przyciskiem Opcje obok iCloud Drive także pole wyboru Poczta (to pole wyboru na drugim poziomie okazało się kluczowe z mojego doświadczenia)
 4. Zamień uszkodzone wersje obu plików w ~/Library/Mail/V5/MailData/
 5. Ponownie uruchom Mail.app, a twoje reguły powinny być z powrotem na swoim miejscu (choć może być konieczne ich ponowne włączenie - możesz kliknąć jedno pole wyboru, aby przełączyć je wszystkie z powrotem)
 6. Z powrotem w panelu iCloud w Preferencjach systemowych, włącz ponownie główne pole wyboru Poczta, a pod przyciskiem Opcje obok iCloud Drive pole wyboru Poczta również tam
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.