Co to jest com.apple.coresymbolicationd w pamięci podręcznej?


46

Przeprowadzam porządki na moim Macbooku Air ze 128 SSD, szukając dużych plików, aby zmniejszyć zajmowane miejsce. Znalazłem coś o nazwie com.apple.coresymbolicationd, czyli 1 GB w folderze biblioteka / cache, którego wcześniej nie pamiętam. Running Mountain Lion

Co to jest sposób, aby to usunąć?

Nawiasem mówiąc, używam DaisyDisk do wyświetlania plików i rozmiarów


Nie wiem, co to jest, ale można to bezpiecznie usunąć, jak głosi ta strona: wootens.net/2012/12/30/... I tak zawsze to usuwam , nic mi się nie dzieje. Wygląda na to, że usunięcie go również przyspieszy działanie komputera Mac!
Faiz Saleem

Odpowiedzi:


25

Symbolizacja oznacza zastąpienie adresów pamięci symbolami (takimi jak funkcje lub zmienne) lub na przykład dodanie nazw funkcji i informacji o numerze linii. Służy do debugowania i analizy raportów o awariach.

/System/Library/Caches/com.apple.coresymbolicationd/datana moim koncie było również około 600 MB, więc myślę, że to normalne. Usuwanie plików z folderów pamięci podręcznej jest ogólnie bezpieczne, a /System/Library/Caches/nawet wykluczone z kopii zapasowych Time Machine.


2
/System/Library/Caches/com.apple.coresymbolicationd/datarośnie, gdy na przykład uruchamia się sysdiagnose .
Graham Perrin

4
Nie mogę tego usunąć. Ma 9 GB i jest chroniony przez OSX. Co powinienem zrobić?
Hoseyn Heydari

Każdy, kto to czyta w tym momencie, musi rozważyć wyłączenie Ochrony integralności systemu, aby ją teraz usunąć
Syreny

1
Właśnie użyłem Uzyskaj informacje, odblokowałem ustawienia i ustawiłem wszystkim na „Odczytywanie i zapisywanie”. Nie wiesz, co masz na myśli przez ochronę integralności systemu.
Mazyod

11

Pliki przechowywane w folderze pamięci podręcznej systemu i użytkownika służą przyspieszeniu komputera Mac, a proces odtworzy je, jeśli zdecydujesz się przenieść je do Kosza i uruchomić ponownie.

Większość programów zachowuje się wystarczająco dobrze, aby poradzić sobie z usuwaniem plików z działającego systemu, ale mam również zwyczaj przenoszenia ich do Kosza, a następnie ponownego uruchamiania, aby system mógł odtworzyć nowe foldery w razie potrzeby przed usunięciem plików.

Ten podstawowy demon jest praktycznie nieudokumentowany przez Apple, a jeden plik danych jest prawdopodobnie zaszyfrowanym plikiem bazy danych sqlite3 (lub innym binarnym magazynem danych) do użytku wewnętrznego przez system operacyjny do obsługi kontroli procesu. Tutaj możesz zobaczyć kod źródłowy i nagłówki systemowe należące do CoreSymbolication, ponieważ współdziała ono ze źródłem dla dtrace:


8

OS X El Capitan 10.11.3 można bezpiecznie usunąć z terminala

sudo rm -rf /System/Library/Caches/com.apple.coresymbolicationd

Usunięte również w Mojave bez żadnych problemów.
paul_h

7

Miałem duży problem z uczuciem, że coś jem pamięć na moim Macbooku. Mój folder com.apple.coresymbolicationd miał 90 GB i stale się powiększał i wypełniał dysk twardy na śmierć. Po znalezieniu go przy użyciu Daisy Disk (uruchamiając skanowanie jako administrator) usunąłem wszystkie pliki „rosnące” w pliku „com.apple.coresymbolicationd” i wyczyściłem 90 GB przestrzeni dyskowej. Po ponownym uruchomieniu Macbooka działa poprawnie, wszystkie moje ustawienia są takie same i najwyraźniej wszystko wydaje się być w porządku. Może to pomóc tym, którzy mają ten sam problem, co ja.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.