Jaka jest zaleta zakupu iMaca w porównaniu z budowaniem Hackintosha?


8

Nie szukam wojny z płomieniami ani nic takiego.

Patrzę (kiedy mam trochę pieniędzy, najtrudniejsza część) na zakup iMaca. Załóżmy, że można zbudować w pełni działającego Hackintosha z obecnym sprzętem.

Jaka byłaby korzyść z zakupu nowego 21-calowego iMaca z tą samą wersją Mac OS X w porównaniu z budowaniem Hackintosha z lepszym sprzętem?

Szanse na zbudowanie Hackintosha są niskie, ponieważ jestem leniwy. :) Po prostu szukam powodów, aby kupić nowy komputer iMac.


10
Powiedziałbym, że największą zaletą jest to, że działa po wyjęciu z pudełka. Nie musisz się martwić dodatkowymi tekstami, niekompatybilnym sprzętem itp. Po prostu otwórz okno, skonfiguruj je i zacznij pracę.
Ryan Wersal

który zrobiłeś w końcu? jak poszło?
cregox

@RyanWersal Absolutnie się zgadzam !!!!
daviesgeek

Odpowiedzi:


11

Jeśli zamiarem zakupu iMac / Hackintosh jest używać go na dłuższą metę, a następnie przejść do iMaca (lub Mac Pro Mini / Macbook / Macbook z zewnętrznym monitorem). Jeśli chodzi tylko o zabawę, eksperymentowanie lub naukę wewnętrznych elementów OSX (jak wspomniano @shpokas) lub używanie przez stosunkowo krótki okres czasu, hackintosh jest w porządku.

Jeśli uważasz, że iMac jest dla ciebie za drogi, to hackintosh zdecydowanie nie jest dobrym rozwiązaniem, IMHO, nie widzę żadnego zwrotu z inwestycji w hackintoshu.


2
Dlaczego lepiej kupić iMaca na dłuższą metę?
Nathan W

2
@Nathan Moim zdaniem największą korzyścią z zakupu komputera iMac jest to, że otrzymujesz gwarancję. W cenie iMaca rozszerzona gwarancja Apple obejmie każdy element. Szczerze mówiąc, jest to główny powód, dla którego zdecydowałem się na komputer iMac w mojej debacie na temat komputera iMac kontra Hackintosh.
Ryan Wersal

@ Ryan bardzo ważny punkt.
Nathan W

3
Weź również pod uwagę wartość odsprzedaży.
Tuan Anh Tran

@NathanW rzeczy po prostu działają. Hackintoshe zwykle nie lubią „aktualizacji oprogramowania”
Thorbjørn Ravn Andersen

9

Jeśli, jak mówisz, jesteś „leniwy”, na pewno będziesz chciał korzystać z iMaca. Budowanie i utrzymywanie hackintosha nie jest dla osób o słabym sercu. Pierwszy, który zbudowałem, zajął mi ponad miesiąc prób i błędów oraz przeszukiwania google, zanim miałem coś, co nazwałbym „działającym” systemem.


8

Jedyne (jak widzę) powody, aby zbudować hackintosha zamiast kupować iMaca, wymieniono poniżej.

  1. Koszt : hackintosh z tymi samymi specyfikacjami co iMac będzie znacznie tańszy.
  2. Możliwości rozbudowy : zobaczmy, iMac pozwala zmienić HDD / SSD i pamięć RAM. Jeśli jesteś dobry, możesz wymienić napęd optyczny na napęd dyskowy lub port SATA. Jeśli zbudujesz go sam, możesz włożyć w niego wszystko, co chcesz i zmieniać go tak często, jak chcesz. Uwaga: Tak, możesz kupić Mac Pro, ale zaczynają się od 2500 USD.
  3. Nerd Cred : Budowanie komputera: +10. Obejście systemu operacyjnego i jego ochrona przed kopiowaniem: +25.

1
Koszt: choć myśląc o tym wczoraj wieczorem, uzyskanie tak dobrego ekranu kosztuje i tak około 1,2 tys.
Nathan W

1
@Nathan W Mam 24-calowy Dell 1080x1920 bez połysku. To było świetne. Kosztowało mnie 180 $.
Nathan Greenstein

2
W Niestety Nathan G ma rację, model 1080p 21 "iMac nie jest niczym specjalnym pod względem specyfikacji monitora.
Ryan Wersal

@ Ryan Ok, dobrze, że wyklucza ten argument. Myśląc, że zamiast tego mogę stać się szczęśliwy.
Nathan W

4

Poważnie, najważniejszą zaletą Hackintosha będzie wiedza o wewnętrznych działaniach OS X, którą zdobędziesz majstrując przy swoim Hackintoshu.

Jeśli nie uważasz, że bałagan wokół Hacka jest ekscytujący, nie polecam tracić na to czasu.

I nie oczekuj, że rzeczy będą działać „po wyjęciu z pudełka” z pewną „dystrybucją”.


3

Możliwość zalogowania się do MAS przy użyciu swojego Apple ID i pobrania / zainstalowania Lion od zera przez Internet bez konieczności posiadania żadnych nośników / partycji odzyskiwania itp., Bezpośrednio przez oprogramowanie EFI. Tak się nigdy nie stanie na hackintoshu.

Musieliśmy czekać rok, ale w końcu prawdziwy wyróżnik!


Jeśli jest to Mac z preinstalowanym Lion, jest to jedyny sposób na ponowną instalację i nie można tego zrobić z lokalnych mediów, zgodnie z Apple T / S. W przypadku połączenia 3 Mb / s pobieranie trwa 6 godzin. Och, d / l nie powiodło się? Zacznij od nowa; Jeszcze 6 godzin. To dość cholernie niewygodna procedura instalacji.
JRobert

1
Dobrze, jeśli to prawda, ale nie jest to zgodne z moją najlepszą zdolnością testowania. Z radością możesz zmienić początkowe pobieranie Lion w bootowalną pamięć DVD / USB lub zrobić to, co robię i mieć na zewnętrznym dysku twardym. To trochę tak, jakby narzekać, że laptop potrzebuje prądu.
farsz

To o wiele bardziej pełne nadziei, jeśli tak jest. Zapytałem bezpośrednio Apple T / S, a technologia odpowiedziała, że ​​można to zrobić tylko na wcześniejszych komputerach, które zostały uaktualnione z wcześniejszego systemu operacyjnego; że jeśli maszyna została dostarczona z fabrycznie zainstalowanym Lionem, ponownej instalacji można dokonać tylko przez sieć; i tak, istnieje partycja umożliwiająca ponowną instalację, ale jest ona w stanie wykonać pobieranie z sieci, a nie samodzielna instalacja.
JRobert

To dobra myśl, postawię pytanie spekulacyjne, ale przysięgam, że widziałem, jak działa.
faszeruj 1'12

2
O ile właśnie przeczytałem, nie chodzi o to, że to nie działa , ale o to, że nie można utworzyć płyty instalacyjnej z komputera z preinstalowanym lwem. Jeśli możesz go zdobyć, będzie działał dobrze, ale nie możesz nagrać jednego z wstępnie zainstalowanego obrazu, ponieważ partycja odzyskiwania nie przechowuje kopii. Oczywiście możesz łatwo wykonać dowolną liczbę innych mechanizmów nośnika startowego, w tym USB / DVD itp., Korzystając z Carbon Copy Cloner, Time Machine, Chronosync, SuperDuper itp., A wiedza o tym, kto je pobrał, wymaga tylko jednej osoby, aby pobrać kopię Imstaller DMG.
farsz

2

Posiadam iMaca z 2008 roku, ale niedawno zbudowałem Hackintosha z systemem 10.7.3 dla mojej dziewczyny, której nie stać na prawdziwego Maca. Doszedłem do wniosku, że jeśli wszystko nie działa poprawnie, nie jest to żadna wielka sprawa, ponieważ będzie bardziej niż prawdopodobne, że będzie używane do surfowania po Internecie, grania na Facebooku, organizowania zdjęć itp. Odkryłem, że Hackintosh o wartości 400 USD krąży wokół mój 1400 $ iMac. To prawda, że ​​mój iMac się starzeje, ale Hackintosh publikuje wyniki Geekbench około 7500, co stanowi równowartość wysokiej klasy 27-calowego 2011 iMaca za jedną czwartą ceny (przy okazji, mój iMac w 2008 roku zdobył 3500). (do tej pory) nie miałem większych problemów. Mam również działające wyjście wideo HDMI i USB 3. Trwało to trochę konfiguracji, ale teraz, gdy wiem, co robię, czuję, że mogę śmiało zbudować nowy w niecałe 2 godziny , to go buduje i instaluje oprogramowanie. Z jednej strony uwaga: 400 USD nie obejmuje wewnętrznego dysku twardego, ponieważ użyłem starego, który miałem wokół domu. Kolejną rzeczą, którą musisz dodać do ceny, jest monitor i kopia OSX, jeśli ich nie masz. Tak więc, biorąc pod uwagę cenę monitora i dysku twardego, możesz łatwo podwoić swoją cenę.

Również argument dobrej gwarancji na iMaca jest błędny, ponieważ mam lepszą gwarancję na poszczególne części. Wierzę, że sama moja płyta główna otrzymuje trzyletnią gwarancję. Mogę również zaktualizować komputer, aby w przyszłości był to dowód, jeśli zajdzie taka potrzeba. Modernizacja procesora lub karty graficznej nie zajęłaby dużo czasu ani pieniędzy w porównaniu z zakupem nowego komputera Mac.

Będę grać trochę więcej z moimi dziewczynami Hackintosh, w tym z uruchomionym na nim prawdziwym oprogramowaniem, takim jak Adobe Creative Suites, i zobaczę, czy napotkam jakieś problemy w ciągu następnych kilku miesięcy. Jeśli wszystko się ułoży, myślę, że niedługo będę tutaj budować dla siebie.


2
14 000 $ na komputer iMac? Zostałeś oszukany. Tak więc 400 $ nie obejmuje HD. Dodajemy więc kolejne 150 USD. Następnie monitor, klawiatura, mysz. Dodaj kolejne 250 $. Teraz mamy do 800 $ w porównaniu do 1099 $ za iMaca. I porównujemy nie iMaca z 2008 roku, ale nowoczesnego iMaca, który osiąga wyniki w Geekbench ponad 7000. Zagrajmy uczciwie, prawda?

3
Argumentem na przyszłość jest również słaby człowiek. Z każdą nową linią wiórów pojawia się nowy typ gniazda lub zmiana architektury. Od Penryna do Sandy Bridge. Nie można zaktualizować komputera PC 2008 tak jak iMac 2008. Nie, chyba że chcesz wymienić płytę główną, pamięć RAM i procesor. I wtedy może być konieczna wymiana PS. Jedynymi rzeczami, które można przenieść z całą pewnością, są ich dyski twarde. Wszystko inne porusza się o wiele za szybko, aby można było je odzyskać po rozsądnej cenie po roku. Wymiana komputerów po kilku latach jest bardziej opłacalna niż modernizacja komponentów.

@cksum: Zgaduję, że 14 000 $ było literówką, wątpię, czy
technik

1

Niektóre rzeczy, o których nikt nie wspominał: gwarancja, jedna z najlepszych obudów / konstrukcji, które pieniądze można kupić zarówno z funkcjonalnego, jak i estetycznego punktu widzenia, ten nagły spokój wynikający ze świadomości, że nie potrzebujesz już sterowników.


2
os x ma sterowniki.
ConstantineK,

1

Jeśli dostaniesz komputer iMac, będziesz w pewnym stopniu sprawdzał się w zakresie kompatybilności oprogramowania w przyszłości. Nie ma gwarancji, że coś takiego jak MacOS X 10.7 będzie działać na twoim hackintosku.


To nieprawda. Spójrz na osiągnięcia społeczności. Nie przegapili jeszcze aktualizacji dla OS X.

2
Jeśli coś pójdzie nie tak, musisz być gotowy na pewne przestoje. Niektórzy ludzie mogą nie być z tym spoko.
gmoney

0

Jeśli zakładasz, że możesz uzyskać (i utrzymać) hackintosha działającego poprawnie, główna różnica polega na tym, że iMac prawdopodobnie będzie cię więcej kosztować i wygląda ładniej. Różnica polega na tym, że uruchomienie hackintosha będzie ogromnym bólem, a jeśli się złamie, nikt go nie naprawi. IMac będzie działać od razu po wyjęciu z pudełka, a Apple naprawi go, gdy się zepsuje. Zasadniczo płacisz nieco więcej pieniędzy (przynajmniej w przypadku 21 "- iMaki na większym ekranie są naprawdę dość tanie jak na ekran, który otrzymujesz) i oszczędzasz ogromną ilość czasu i zmartwień.


0

Jedną z wyjątkowych korzyści z zakupu iMaca jest duża wartość odsprzedaży. W przypadku hackintosha jedyną praktyczną opcją byłoby sprzedawanie pojedynczych elementów, co jest zarówno większym przedsięwzięciem, jak i mniejszym prawdopodobieństwem, aby zarobić tyle samo pieniędzy.


3
Cytaty i niektóre szczegóły mają na celu uczynienie z tego istotnej odpowiedzi.
bmike

0

Kolejną rzeczą do rozważenia jest miejsce na biurku. Ilość miejsca zajmowanego przez komputer iMac jest minimalna w porównaniu do hackintosha (zakładając, że hackintosh to wieża).


0

Facet, który zbudował Hackintosha za 400 $, ma doskonałe punkty. Kiedy się zepsujesz, to naprawdę niewiarygodne, ile ludzie płacą za komputery Apple. W tym pudełku nie ma nic specjalnego! Dzięki iMacowi masz wszystko w jednym z prawie zerową możliwością aktualizacji. Inteligentny nabywca kupuje płytę główną z nowszym mikroukładem, aby mógł łatwo zaktualizować procesor / RAM / kartę graficzną w ciągu następnych 2-4 lat. Wszystko w Apple to tylko zdzierstwo. Kolejny problem z Apple Minis / iMacs, a nawet Mac Pro: Temperatury. Są wysokie. Apple jest niesamowicie słaba w chłodzeniu swoich maszyn. W nowej literaturze Mac Pro zauważysz, że nie ma jednego podglądu na rzeczywiste, zmierzone temperatury. Nic. Ponieważ jest to chłodny hańba. Wyższe temperatury powodują znacznie więcej awarii sprzętu.

Teraz dochodzimy do odsprzedaży wartości Hackintosha: czy nie będzie to warte więcej niż części, jeśli bezbłędnie działa na OS X? Założę się, że 400 $ Hackintosha można sprzedać za 600 $! Dziwne, jak się może wydawać, są ludzie, którzy nie są uwiedzeni stylem Apple, którzy cenią funkcjonalność i wydajność i nie dbają o to, jak wygląda metalowe pudełko; jest to przecież centrum ich życia informacyjnego. Kiedyś sprzedawałem części komputerowe, a kupujący Apple byli konsekwentnie najbardziej nieświadomi jak dotąd pod względem demograficznym. Prawie nic nie wiedzieli o tym, co powinni dostać i dlaczego powinni je zdobyć. To było bardzo fascynujące, aby być świadkiem w kółko. Jako grupa uważam, że można powiedzieć, że byli bardzo słabi w ogólnej analizie (powiedzmy około 90%). Jasne, że były jasne, ale było to bardzo rzadkie.

Dzisiaj potrzebujesz następujących używanych części do budowy komputera z systemem OS X / Windows / Linux:

50 USD - Płyta główna, nowszy model, pełnowymiarowy lub mniejszy ATX, 4 x DDR3 RAM 1600 MHz, USB3, wbudowane wyjście HDMI / DVI, 1 lub 2 x PCI-Ex16 / 2 x PCI-E / 2-4 PCI, od dobrego producenta, takiego jak Asus, Abit, Gigabyte, MSI lub kilku innych.

40 USD - Procesor Tutaj oszczędzasz trochę, ponieważ procesory gwałtownie tracą wartość, gdy mają rok lub dwa lata. Użyj najnowszej płyty głównej i starszego procesora, aby uzyskać maksymalną wartość. Dzisiaj 40 USD daje około 3 GHz prędkości dwurdzeniowej. Koszty wysyłki procesorów są prawie niczym, ponieważ można je włożyć do koperty. Ubezpiecz się w U-Pic.com. Nigdy nie ubezpieczaj się u swojego spedytora! Nigdy nie umieszczaj opisu przedmiotu na zewnątrz pudełka - tylko zaproszenie do kradzieży, jeśli jest cenne.

Pamięć RAM DDR3 30--2 x 2 gb 1600 MHz

Dysk SSD 15--30 gb na system operacyjny i kilka programów wymagających szybkości. Lub użyj mSata, jeśli na płycie znajduje się gniazdo.

Napęd Sata 40--1 TB na wszystko inne.

20 USD - Zasilacz, około 500 watów. Bez karty graficznej nie potrzebujesz dużo energii.

10 USD - Obudowa

205 USD ogółem. Uruchom system OS X i możesz przerzucić go za 400-500 USD na kogoś, kto widzi nieodłączne problemy związane z czymś takim jak Mac Mini.

Och monitor: spójrz teraz na cenę! 24 cale używane będą blisko 100 $! Ale najważniejsze jest to, że dostajesz to, czego potrzebujesz, a nie to, co święte Apple uważa za godne. Chcesz potrójnej konfiguracji monitora? Chcesz ramię monitora? Nie ma problemu. Nie w przypadku iMaca. Z tyłu nie ma otworów na śruby Vesa, więc utkniesz z ich idiotycznym, zerowym, regulowanym stojakiem. Wszystko, co robi, to przechylenie.

Przekonasz się, że ludzie, którzy znają, mówią w konkretny sposób, układając wszystko w jasny sposób, jak mam nadzieję, że już tu zrobiłem.

Teraz zadaj sobie pytanie: Jaki jest sens korzystania z OS X? Jest bardzo niespełniający wymagań systemów Windows i Linux. Jest to kompletny system operacyjny zorientowany na mysz, który często ignoruje skróty klawiaturowe znacznie spowalniając użytkownika. To jest dla babć. Bardzo stare babcie, których ideą technologii jest nowszy projekt świecznika i dostały to ze względu na kolor.

Pomyśl i wybierz dobrze.
15 USD - Obudowa

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.