Czy jest aplikacja, która pozwala mi wysyłać tylko e-maile?


10

Szukam aplikacji, która pozwoli mi wysyłać tylko e-maile. Często w trakcie pracy muszę po prostu odpalić szybką wiadomość e-mail, ale nie chcę się zacinać, uruchamiając mojego klienta poczty i czytając nowy e-mail.

Najbliższe, jakie widziałem, to QuickMailer , ale po prostu uruchamia Mail.app i wysyła w tym celu e-maila ... a następnie utrzymuje Mail.app otwarty.

Chcę interfejsu użytkownika takiego jak QuickMailer, ale aplikacji, która natychmiast wysyła wiadomość e-mail bez użycia Mail.app.

Czy coś takiego istnieje?Quicksilver ma wtyczkę do tego, ale właśnie go wypróbowałem i nie mogę go uruchomić niezawodnie. Jest jednak bezpłatny, więc możesz spróbować. qsapp.com
seanhussey

Połączone pytanie może pomóc, ale ponieważ istnieją odpowiedzi na użycie QuickMailera (a nie Quicksilvera), na razie zostawmy oba na stronie.
bmike

1
Na iOS? Mac OS X? Platforma ma znaczenie.
Daniel

Po co w ogóle zamykać Mail.app?
user151019,

Odpowiedzi:


4

Wiersz poleceń załatwi sprawę (z pewną konfiguracją). Musisz skonfigurować to, aby korzystać z uwierzytelniania konta Google (zauważyłem, że otagowałeś pytanie „gmail”, więc zakładam, że to twój dostawca).

Ta strona zawiera szczegółowe informacje na temat konfiguracji. Jeśli korzystasz z dwuetapowego uwierzytelniania na swoim koncie, po prostu utwórz hasło aplikacji dla wiersza poleceń i użyj tego tokena podczas dodawania hasła SASL.

Ta konfiguracja działa dobrze, ale nie obsługuje załączników. Jeśli musisz wysłać plik, prawdopodobnie będziesz mieć łatwiejszy czas przy użyciu GUI poczty.

Problem jednak polega na tym, że nie chcesz otwierać programu w celu wysłania wiadomości, prawda? Ponieważ wymaga to otwarcia Terminalu lub otwarcia Terminalu, gdy trzeba wysłać. Ale dość łatwo byłoby zebrać razem Applescript, który poprosi cię o adres docelowy, temat i treść e-maila, a następnie odeśle go bezpośrednio do powłoki i wyjdzie. Wrzuć to do folderu skryptów użytkownika i upewnij się, że komputer Mac jest skonfigurowany do wyświetlania skryptów na pasku menu w celu szybkiego dostępu.

Druga edycja: zaktualizowałem skrypt jabłkowy, aby działał trochę bardziej wydajnie; używa kodu z tego miejsca, aby zapisać treść wiadomości do pliku tymczasowego w katalogu domowym, a następnie po prostu używa cat do odczytania zawartości pliku do wiadomości e-mail, a na koniec usuwa plik tymczasowy. Przetestowałem to i działa dobrze nawet w przypadku znaków, które były źle traktowane przez oryginalny skrypt.

try
  display dialog "Send email to:" default answer "email@domain.com"
  set theEmail to (text returned of result)
  if theEmail is "email@domain.com" then error "No recipient specified!"

  display dialog "Email subject:" default answer "Subject"
  set theSubject to (text returned of result)
  if theEmail is "Subject" then error "No subject specified!"

  display dialog "Message:" default answer ¬
    "Enter message text" & return & return & return & return
  set theBody to (text returned of result)

  set this_file to (((path to home folder) as text) & "message.tmp")
  my write_to_file(theBody, this_file, true)

  do shell script "cd ~/; cat message.tmp | mail -s \"" & theSubject & "\" " & theEmail & "; rm message.tmp"

on error theError
  display dialog theError buttons {"Quit"} default button 1
end try

-- this subroutine saves input as a text file
on write_to_file(this_data, target_file, append_data) -- (string, file path as string, boolean)
  try
    set the target_file to the target_file as text
    set the open_target_file to ¬
      open for access file target_file with write permission
    if append_data is false then ¬
      set eof of the open_target_file to 0
    write this_data to the open_target_file starting at eof
    close access the open_target_file
    return true
on error
    try
      close access file target_file
    end try
    return false
  end try
end write_to_file

Dodatek: Aby Postfix działał na starcie, musisz zobaczyć instrukcje tutaj , w przeciwnym razie wyłączy się ono przy ponownym uruchomieniu.
dr.nixon


1

Najbliższą rzeczą, jaką znalazłem do napisania szybkiego e-maila, jest Menu nieprzeczytane . Artykuły darowizny, życie w pasku menu, powiadomienia o nowej poczcie, liczba nieprzeczytanych i więcej; technicznie rzecz biorąc, wtyczka Mail działała dla mnie od lat.

Musisz pozostawić pocztę uruchomioną, działającą w tle, ukryć się lub wysłać na inny pulpit.

I musisz rozwinąć menu Nieprzeczytane menu, aby wybrać Utwórz nową pocztę. Ale mimo to przydatny.


1

Używam Apple Mail. Kiedy muszę pracować bez rozpraszania wiadomości e-mail, przełączam wszystkie konta w tryb offline (w menu skrzynki pocztowej). To pozwala mi nadal wysyłać wiadomości e-mail bez rozpraszania przychodzących wiadomości.


0

Czy twoja praca wymaga otwartej przeglądarki internetowej? Wystarczy wpisać mailto:w pasek adresu URL, a Twój ulubiony klient poczty otworzy się na ekranie tworzenia wiadomości; nawet klienta WWW, jeśli Twoja przeglądarka jest skonfigurowana do tego! Ponowne zamknięcie zajmuje tylko Cmd-Q ( Cmd-W, jeśli korzystasz z klienta WWW na karcie przeglądarki).


@ Zo219 - Wpisanie mailto: w pasku adresu nie wystarczy. Następnie musisz nacisnąć Return .
Nicolas Barbulesco

0

Jeśli podoba Ci się wiersz poleceń, możesz po prostu wpisać w aplikacji takiej jak Terminal:

myserver> mail friend@some-domain.com


1
Czy na pewno działa to od razu w standardowym systemie OS X?
nohillside

1
Nie, musiałby to być serwer pocztowy.
user8128167

0

Jeśli umieścisz „......” na „serwerze poczty przychodzącej”, będziesz mógł wysyłać, ale nie odbierać wiadomości e-mail w aplikacji Mail.app


-2

Mam QikMsg w AppStore, który wysyła wiadomości do Facebooka, Twittera, Tencent i Weibo. Dwa ostatnie to chińskie strony. W tym tygodniu dodam do niego e-mail - dobry pomysł.

W rzeczywistości zaktualizowana wersja, tylko z prostym wysyłaniem wiadomości e-mail, będzie w drodze do sklepu z aplikacjami za około godzinę ... Korekta - jest teraz sprawdzana ...

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.