Mountain Lion: jak zmienić rozdzielczość kamery internetowej


10

Niedawno mam swojego pierwszego Macbooka Pro. Chciałbym zmienić rozdzielczość wbudowanej kamery internetowej, ponieważ mój codzienny GoToMeeting żuje ruch o wielkości 1-2 Gb, a mój dostawca Internetu nie ma dostępnej flatrate dla mojego połączenia.

Oprogramowanie do spotkań GoTo nie oferuje ustawień zmiany rozdzielczości. W jaki sposób mogę to zrobić?

Dzięki

Odpowiedzi:


11

Apple (lub inna firma) powinien napisać narzędzie, które pozwoli Ci obniżyć natywną rozdzielczość kamery wewnętrznej, ale o ile mi wiadomo, nie ma do tej pory.

Można obejść ten problem, przesyłając wyjście wideo z kamery internetowej do innego programu, który przetwarza strumień wideo kamery i „ponownie publikuje” go na komputerze Mac jako kamerę wirtualną (pseudo-kamerę), która będzie dostępna do użycia w inne aplikacje na komputerze Mac.


Oto jak to zrobiłem. Przetestowałem to rozwiązanie pod OS X 10.8. Działa również w systemie OS X 10.6. (Założę się, że prawdopodobnie działa również w wersji 10.7).

  • Pobierz bezpłatne (efekty darowizny) narzędzie do efektów kamery CamTwist Studio .

  • Ustaw przeglądarkę internetową na działanie w trybie 32-bitowym. (Dlaczego? Ponieważ wtyczka przeglądarki Adobe Flash musi działać w trybie 32-bitowym, aby uzyskać dostęp do urządzenia kamery wirtualnej CamTwist.) Aby to zrobić, przejdź do Findera, zlokalizuj aplikację przeglądarki, „Uzyskaj informacje” i sprawdź pole wyboru „Otwórz w trybie 32-bitowym”. Nie uruchamiaj jeszcze przeglądarki.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

  • Otwórz CamTwist Studio, przejdź do Preferencji, kliknij kartę Urządzenia wideo, wybierz urządzenie wideo, a następnie użyj ustawienia „Wymuś rozdzielczość kamery”, aby wymusić dowolną rozdzielczość. (Sugeruj 320 x 240 dla połączeń internetowych o niskiej przepustowości.)

wprowadź opis zdjęcia tutaj

  • Następnie musisz zdefiniować „Setup” w CamTwist studio. Postępuj zgodnie z instrukcjami w oknie głównym CamTwist: kliknij dwukrotnie „WebCam” w kolumnie Źródła wideo.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

  • Przejdź do kroku 5 w głównym oknie Cam Twist - wybierz urządzenie z kamery w kolumnie Ustawienia:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

  • Otwórz Previewz Toolsmenu. Powinno pojawić się okno pokazujące strumień wideo na żywo z urządzenia kamery.

  • (opcjonalnie) Jeśli chcesz, baw się z wieloma interesującymi efektami dostępnymi w CamTwist, takimi jak „Komiks”, pokazanymi tutaj:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

  • Teraz możesz już uruchomić przeglądarkę internetową (w trybie 32-bitowym). Większość internetowych czatów wideo / usług spotkań (takich jak GoToMeeting) korzysta z Adobe Flash do obsługi wideo. Po skonfigurowaniu ustawień kamery do czatu wideo powinno być dostępne nowe urządzenie „kamera” o nazwie „CamTwist Studio”. Jeśli wybierzesz to urządzenie, strumień wideo powinien być zmodyfikowanym strumieniem 320x240 o niskiej rozdzielczości (lub dowolnym innym wybranym przez Ciebie rozmiarze), a także dowolnymi efektami dodanymi w CamTwist.

„Wirtualne” urządzenie wideo CamTwist powinno być również dostępne w większości innych programów korzystających z usług Mac OS X Core Video, tj. Skype i wielu innych aplikacji. (Ale nie wszystkie. Na przykład nie działa z FaceTime.)

Oto przykład strumienia wideo CamTwist używanego na http://www.chatrou.com :

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Cholera, porozmawiajmy o prostych :) Pozdrawiam, oddam ten wir i zdam relację.
moodywoody

@moodywoody, jeśli to działa, proszę doradzić i oznaczyć moją odpowiedź jako „Zaakceptowana”, dzięki
gosmond

1
@moodywoody - świetnie, po przetestowaniu go przez tydzień lub dwa, rozważ darowiznę dla programisty CamTwist. (Nie, nie jestem z nimi związany.)
gosmond

Czy nadal będzie zużywać dużo procesora?
jvriesem
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.