Co powoduje ten dźwięk na moim komputerze Mac?


12

Od kilku tygodni MacBook mojego przyjaciela prześladuje ten dźwięk, który pojawia się losowo podczas uruchamiania: http://c.abr.vg/321r2Q3Y2W0J

Nigdy nie byliśmy w stanie go odtworzyć, a on utrzymywał się na jej komputerze w Archiwum i instalacjach, a także czysta ponowna instalacja (10.8.2) i migracja za pośrednictwem Asystenta migracji (Biblioteka systemowa i „Inne pliki” wyłączone). Mamy nawet nagranie, ponieważ kazałem jej uruchomić QuickTime i nagrywać wszystko, co robiła (tylko audio), dopóki jej nie złapała.

Teraz dźwięk pojawił się na moim komputerze Mac mini. Wcześniej obwiniałem sprzęt o jej maszynę, ale teraz jestem pewien, że istnieje poważny problem z oprogramowaniem.

Oba nasze urządzenia nie współużytkują żadnego oprogramowania. Jestem programistą; ona jest człowiekiem. ;)

Co może być tego przyczyną?


Raport o podobnym hałasie na iOS: „W pewnym sensie. Zamknij się ”od mojego krewnego. Utrzymuje się przez cały restart [dopiero się zaczął, próbował jeszcze tylko jeden restart], brzmi przy każdym wysyłaniu wiadomości. „Brzmi prawie stłumiony […] jak hałas Mario, gdy Mario skacze.”
JoePasq

Mam dokładnie ten sam problem.
SlavaSt

Odpowiedzi:


9

To rzeczywiście dźwięk Facebooka, gdy pojawia się nowe powiadomienie. A przynajmniej tak to brzmi (bardzo).

Ostatnio Facebook przeprowadził pewne testy i jak można usłyszeć w filmie w poście , dźwięki są bardzo podobne.
Nie bardzo przyjazny dla użytkownika, ale na szczęście możesz wyłączyć ten dźwięk, jeśli ci to przeszkadza.

  1. Przejdź do ustawień konta powiadomień
  2. Odznacz opcję dźwięku

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
Dzięki, nie pomyślałem o tym na Facebooku. Myślę, że to, co mi się przydarzyło, to otrzymanie powiadomienia na moim komputerze Mac, gdy strona na Facebooku była otwarta; więc dźwięk nie pochodził wtedy z Centrum powiadomień. Słyszałem to dopiero dzisiaj po raz pierwszy, więc musi być nowy.
Kirk McElhearn

Playing /Applications/Colloquy.app/Contents/Resources/Sounds/Whip.aiff ^C
dcow

14

Nie rozpoznaję tego od razu, ale być może mogę zasugerować narzędzia, które pomogą Ci go znaleźć.

Jeśli chodzi o identyfikację pliku, najbliżej udało mi się znaleźć na moim komputerze w krótkim czasie, /Applications/Mail.app/Contents/Resources/No Mail.aiffale myślę, że twój ma dłuższy dźwięk z przodu. Ale może sam to znajdziesz ...

Zakładam, że jest to plik na dysku twardym, gdzieś ... większość aplikacji przechowuje efekty dźwiękowe w plikach .m4a lub .aiff. Więc moją teorią jest to, że możesz ją znaleźć brutalną siłą ... oto polecenie, które znajdzie pliki audio, wydrukuje ich nazwę i odtworzy je.

# find / -name "*.m4a" -or -name "*.aiff" -exec echo "Playing {}" \; -exec afplay "{}" \;

Zauważ, że to konkretne polecenie odtwarza wszystkie *.m4ai *.aiffpliki, więc może być konieczne rozszerzenie go o inne -or -name "*.mp3"lub podobne w przypadku innych typów plików (np. .Wav, nie jestem pewien, co jeszcze spróbować!)

Dwa -execargumenty najpierw wypisują nazwę pliku, a następnie odtwarzają plik. Powinieneś więc zobaczyć nazwę każdego pliku, a następnie usłyszeć, że jest odtwarzany. Ctrl + C zatrzymuje go, jeśli znajdziesz swój mecz (i możesz go użyć, afplayjeśli to konieczne, aby ponownie zagrać w kilka ostatnich, jeśli nie masz pewności, który to był).

Jeśli masz też dużo muzyki na komputerze, może być konieczne wykluczenie biblioteki iTunes lub podobnej:

# find / -not -path "*/iTunes/*" \( -name "*.m4a" -or -name "*.aiff" \) -exec echo "Playing {}" \; -exec afplay "{}" \;

Wyklucza to wszelkie pliki, jeśli ich ścieżka zawiera katalog o nazwie iTunes(można go zmodyfikować, aby pasował do folderu biblioteki iTunes).

To oczywiście mówi ci tylko, jaki był plik, niekoniecznie to, co go uruchamiało ... jeśli znajduje się w Resourceskatalogu w pakiecie aplikacji lub innej przydatnej ścieżce, może być jasne, że pochodzi z określonej aplikacji.

Jeśli nie, możesz spróbować

# sudo opensnoop -f <filename>

i pozostaw to włączone, aż usłyszysz efekt dźwiękowy. To powinno pokazać Ci, w jaki proces to grało ...

Powodzenia!

(Nawiasem mówiąc, jeśli ty lub twój przyjaciel macie współlokatorów takich jak mój, prawdopodobnie dowiecie się, że ktoś się z wami bawi, SSHing do komputera i biegający afplay <sound>regularnie ... a może umieszczają go w crontab ...)


2
Wow, włożyłeś w to dużo wysiłku :)
Michiel

0

Zabawne, usłyszałem dźwięk podobny do tego dziś rano, kiedy dostałem powiadomienie na Facebooku. Mam Facebooka w Centrum powiadomień, ale nie ma ustawień dla dźwięków. Często otrzymuję powiadomienia z Facebooka, ale po raz pierwszy słyszę dźwięk. Nie jestem pewien, czy to ten sam dźwięk, ale był to dziwny dźwięk. Czy masz Facebooka w Centrum powiadomień?


0

Otrzymywałem podobne dźwięki i nie rozumiałem, co się dzieje. Później zorientowałem się, że kiedy kumpel się zaloguje / wyloguje, otrzymamy powiadomienie dźwiękowe.

Można to zmienić, zmieniając następujące ustawienie Wiadomości ==> Preferencje ==> Alerty ==> Wydarzenie (znajomy staje się dostępny) Zmień to Podobnie zmiana dla znajomego staje się niedostępna.

Mam nadzieję, że to komuś pomoże.


-2

Zwykle mogę zatrzymać to zniekształcenie, podłączając / odłączając głośniki bluetooth, a to zwykle przywraca normalny dźwięk. Ale kiedy nie mam z czym się połączyć, muszę zrestartować.

To oczywiście ma coś wspólnego ze sterownikami dźwięku. Po prostu nie wiem, jak to zatrzymać i dlaczego tak się dzieje.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.