Jakie są powody, aby uruchomić system Windows na komputerze Mac? [Zamknięte]


10

Interesuje mnie wiedza o tym, dlaczego można uruchomić system Windows na komputerze Mac. Moja szkoła może wymagać tego ode mnie i jestem ciekawa potencjalnych przyczyn.

Więc jakie są niektóre powody, aby uruchomić system Windows na komputerze Mac?

Odpowiedzi:


16
 1. Gry
 2. Internet Explorer: jeśli jesteś programistą i chcesz przetestować swoją witrynę w IE (co musisz).
  Również niektóre korporacyjne aplikacje intranetowe działają tylko w IE (tryb zgodności 6/7/8).
 3. Microsoft Office: Tak, istnieje wersja na komputery Mac, ale niektórzy wolą wersję Windows (pamiętam, że kiedyś gdzieś czytałem (nie mogłem znaleźć linku), że wersja Windows jest lepsza ). Ponadto ludzie tacy jak ja, którzy mają w domu komputer z systemem Windows (mojej żony) i Macbooka Pro, mogę kupić jedną wersję Office Home i Student (zawiera licencję na 3 instalacje) i używać jej na obu urządzeniach.
 4. Nauka technologii specyficznych dla systemu Windows . Na przykład chcę nauczyć się języka C #. C # najlepiej nauczyć się w Microsoft Visual Studio (IMHO).
 5. Gry
 6. Gry
 7. Gry

Było też coś innego ... och, gry.


3
I musisz dodać do wyjaśnienia pakietu Microsoft, że wersja Mac nie obsługuje poprawnie języków RTL.
Am1rr3zA

1
Uważam, że należy podkreślić, że dzięki App Store w wersji 10.6.6 i Steam „Games! Games! Games!” linia się kurczy. Moje 2 ¢ ...
Jason Salaz,

1
@VxJasonxV to zależy. Posiadam 84 gier na Steam, z których 8 jest kompatybilnych z Mac.
Michael Stum

Powiedziałem, że się kurczy, a nie „zniknął”. Mam 17 tytułów Steam Mac ~ 40 zakupów.
Jason Salaz

dotyczące MS OFfice: Nie wiem o najnowszych wersjach (nadal mam pakiet Office: mac 2004), ale w poprzednich wersjach wersja dla Maca miała pewne funkcje, których nie miała wersja dla Windowsa, ALE brakowało również funkcji wersji dla Windows . Ponieważ często używałem Visual Basic for Applications (VBA) do automatyzacji zadań w MS Office, miałem problemy z wersją Mac, ponieważ było mniej wsparcia w programowaniu IDE (brak uzupełniania kodu „intellisense” itp.)
MostlyHarmless

12

Opracowywanie i uruchamianie aplikacji .Net.

I nie, Mono nie jest realną alternatywą i prawdopodobnie nigdy nie będzie, podczas gdy MS ciągle rozszerza .Net.


+1 Widok perspektywiczny. I prosta rzeczywistość.
therobyouknow

5

Jako profesjonalny programista często używam różnych wersji systemu Windows w VMWare na komputerze Mac. Powody obejmują:

 • Utworzenie kopii zapasowej maszyny wirtualnej jest łatwe, więc jeśli dostanie złośliwe oprogramowanie, mogę po prostu zgasić i przywrócić ją.
 • Jeśli muszę uruchomić program lub narzędzie systemu Windows, uruchomienie jednej z moich maszyn wirtualnych na już działającym komputerze Mac może być o wiele szybsze niż uruchomienie fizycznego komputera z systemem Windows
 • Wszystkie moje komputery Intel inne niż Mac zwykle robią już coś użytecznego pod Linuksem, więc musiałbym sprowadzić jeden z nich, aby uruchomić Windows na fizycznym urządzeniu.
 • Większość mojego rozwoju oprogramowania Windows to konserwacja starszego kodu sprzed wielu lat, a kodowanie / uruchamianie / testowanie go na maszynie wirtualnej jest często szybsze niż sprzęt, na którym został pierwotnie opracowany.

Ponadto komputery Mac Intel to po prostu bardzo wysokiej jakości komputery z systemem Windows - kontrola jakości Apple jest najlepsza w branży. Ponadto Boot Camp nie korzysta ze standardowych sterowników NVidia i tak dalej; Apple ma własny zespół, który pisze sterowniki Windows dostosowane do konkretnego sprzętu i są naprawdę świetne.

Jak wielkie?

 • Gdy Apple po raz pierwszy zaczął sprzedawać MacBooki i komputery Mac Pro z procesorami Intela, wiele czasopism z systemem Windows zawierało artykuły, takie jak: „Najlepszy laptop z systemem Windows, jaki można kupić, to Mac”
 • Moja żona i przyjaciel są graczami, a MacBook Pro mojej żony krąży wokół jego niestandardowego laptopa do gier z systemem Windows
 • Kiedy niedawno zgrzytał komputerowy zestaw gier mojej żony, prawie dostała komputer Mac Pro, aby go wymienić

z jakiego powodu podała, że ​​nie uaktualniła swojego komputera stacjonarnego do Mac Pro? (ostatni element)
DevSolo

@DevSolo: Ona też jest programistą, a jej sprzęt do gier to komputer stacjonarny podłączony do telewizora w salonie. Zdecydowała, czy ma zamiar zdobyć nowego Maca Pro, wolałaby go używać w swoim domowym biurze do programowania, a do salonu wybrała tańsze urządzenie HP z mniejszą liczbą rdzeni procesora, ale mocniejszej karty graficznej. „Które powinienem wybrać… szybsze kompilacje lub więcej fps na Fallout…” Ona oczywiście wybrała geekiera. Jednym z wielu powodów, dla których ją kocham.
Bob Murphy,

+1 „Intel Mac to po prostu bardzo wysokiej jakości komputery z systemem Windows. Kontrola jakości Apple jest najlepsza w branży” - z pewnością z fizycznej perspektywy: piękny, lekki, aluminiowy korpus. Łatwy w czyszczeniu, nie wygląda na ostrzeżenie i nie starzeje się, nie skrzypi. Ciche maszyny, ledwo zauważalne użycie dysku twardego lub wentylator. Z piorunem, czterordzeniowy najnowszy również do rozważenia. Możliwość USB3 dostępna również za pośrednictwem ExpressCard 34 Caldigit.
therobyouknow

5

głównym powodem może być zgodność:

Istnieje wiele programów dla MacOS X i na Macu możesz zrobić prawie wszystko, a na MacOS X jest nawet unikalne oprogramowanie.

Z drugiej strony istnieje „standardowe” oprogramowanie dla Windows w niektórych obszarach, np

 • w inżynierii
  • CHAM
  • CAE i
  • oprogramowanie symulacyjne

co nie istnieje w przypadku MacOS X. Konwersja i wymiana z aplikacjami Mac może być możliwa, ale w przypadku tak złożonych formatów danych, jak dane 3D CAD, zawsze występuje pewna (lub duża) „strata” przez konwersję z jednego formatu na inny, więc czasami najlepiej jest, jeśli wszyscy używają tego samego oprogramowania, a może nawet tej samej wersji.

Jeśli ktoś musi być kompatybilny z takim oprogramowaniem, MacOS X może być tylko drugim (lub nawet trzecim) wyborem (ponieważ UNIX lub Linux może być bardziej „kompatybilny”), niestety.


3

Przede wszystkim zbadałbym powody, dla których szkoła prosi cię o korzystanie z systemu Windows. Być może nie wiedzą, że wiele programów komputerowych dla komputerów Mac może obsługiwać pliki systemu Windows, takie jak .doc, .xls, .zip (!). Rzeczywiście istnieje mnóstwo oprogramowania typu open source, takiego jak OpenOffice, które działa równie dobrze na obu platformach.

Powody, dla których muszę uruchomić system Windows (za pomocą Boot Camp):

 1. Aby korzystać z samego systemu Windows, do nauki lub zrozumienia nowych funkcji.
 2. Oprogramowanie, które po prostu nie ma komputera Mac lub odpowiednika online. Jest ich bardzo niewiele, ale jeśli używasz starszej aplikacji, takiej jak oprogramowanie do kont QuickBooks od 5 lat, trudno się od niej odejść.
 3. Internet Explorer, aby zobaczyć jego „inne zachowanie.
 4. Gry
 5. Dziwne urządzenia sprzętowe, na których nie ma dostępnych sterowników Mac. Zwykle jest to oznaką złej decyzji projektowej, ale istnieją pewne niejasne części sprzętu, którymi Windows nie może manipulować, ale nie Mac.

3

W pracy zwykle dzieje się tak dlatego, że firma ma jakąś aplikację, być może opracowaną wewnętrznie lub licencję zbiorczą, to tylko system Windows. Lub firma korzysta z niektórych usług internetowych, które są certyfikowane tylko do działania na MSIE, a nie Safari (i in.)

Dodany:

Jedna firma, którą odwiedziłem, nie rozwiązała tego problemu ani przez uruchomienie systemu Windows na swoich komputerach Mac, ani przez zapewnienie wszystkim komputerów z systemem Windows, ale przez uruchomienie wirtualnych wystąpień komputerów z systemem Windows (gdzieś w serwerowni lub chmurze?) I za pomocą aplikacji pulpitu zdalnego na Komputery stacjonarne Mac i Linux, aby wyświetlić komputery stacjonarne Windows i / lub uruchomić aplikacje Windows. (Może to być infrastruktura VMWare lub Citrix na zapleczu).0

Pracuj VPN, aventail, nieobsługiwany na komputerach Mac przez dział IT (nawet jeśli działa to na komputerze Mac ... uniemożliwia IT wykonanie nawet podstawowych problemów ... frustracja jak do cholery)

Również aplikacje korporacyjne .NOT (przepraszam, .NET) oraz komunikacja z dronami Windows.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.