Czy są jakieś globalne kombinacje klawiszy odpowiednie lub specjalnie zarezerwowane dla OS X do przypisania użytkownika?


16

Próbuję znaleźć odpowiedni globalny skrót klawiszowy, który należy ustawić w preferencjach iTerm2 dotyczących pokazywania / ukrywania:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Chciałbym uniknąć konfliktów z klawiszami skrótu innych aplikacji lub innym przyszłym użyciem. Czy są jakieś bloki kombinacji klawiszy zarezerwowane do przypisania przez użytkownika w OS X lub grupy kombinacji klawiszy, które nie są zwykle używane , co byłoby szczególnie odpowiednie?

Odpowiedzi:


13

Oto oficjalne wytyczne Apple dotyczące OS X dotyczące interfejsu użytkownika dotyczące skrótów klawiaturowych .

Dokument wydaje się być aktualnym, wiarygodnym i kompletnym przewodnikiem przypisywania skrótów klawiaturowych. Obejmuje zarówno koncepcyjne podstawy korzystania z poszczególnych kluczy modyfikujących, jak i drobiazgowość dokładnie tego, które klucze i które kombinacje są zastrzeżone dla całego systemu, lub które prawdopodobnie zostaną zarezerwowane w przyszłości.

Oto druga strona Apple pokazująca pełne podsumowanie istniejących skrótów klawiaturowych.


1
Link do wytycznych interfejsu jest uszkodzony. Obecny link to Wytyczne dotyczące interfejsu człowieka: Klawiatura .
Raymond Yee

Link powinien zostać teraz naprawiony.
anishpatel

Wygląda na to, że Apple ponownie zmieniło link. Oto najnowszy adres URL: developer.apple.com/macos/human-interface-guidelines/...
Chris Frederick

6

Jest to coś, z czym byłam (i nadal jestem) ogromnie zaniepokojona i poświęciłam znaczną ilość czasu, aby znaleźć coś, co działa zarówno tak, jak chciałbym, i nie koliduje z niezliczonymi skrótami już istniejącymi w systemie operacyjnym X.

Przez długi czas byłem dość stronniczy w używaniu kombinacji cmd+ alt+ ctrl+ some keyi działa ona całkiem dobrze na wszystkich platformach. Ale jeśli chcesz czegoś niemal kuloodpornego i starasz się zwiększyć swoje umiejętności maniaków za jednym zamachem, spójrz na ten post na blogu autorstwa Bretta Terpstry , który stoi za nvAlt . Poprowadzi Cię przez zastąpienie Caps Lockklucza kombinacją cmd+ alt+ ctrl+ shift, dzięki czemu możesz zrobić kombinację 5-klawiszową ( Caps Lock+ some key) z 2 klawiszami, co jest niesamowite. Ta metoda daje całą klawiaturę o wartości skrótów nieużywanych przez żadną aplikację.

PS: spójrz na sekcję komentarzy w blogu, aby wyłączyć tę escfunkcję.


3

Dotyczy to klawiatury UE (europejskiej), jednak używam jej ctrli klawisza bezpośrednio nad nią ( < ). Nie ma jeszcze z niczym konfliktu.


To Cmd + ,na klawiaturze Mac i działa świetnie.
Navin

3

Odkryłem, że Cmd+ Control+ A-Zsą zazwyczaj dostępne dla niestandardowych skrótów globalnych.

Istotnym wyjątkiem jest Cmd+ Control+ F, co powoduje, że aplikacje są pełnoekranowe.

Ja również chciałbym mieć dostęp do pełnej listy, i tak właśnie trafiłem na tę stronę.


0

Aby znaleźć wszystkie aktualnie przypisane skróty systemowe, otwórz Preferencje systemowe -> Klawiatura i wybierz Skróty klawiaturowe. Następnie możesz przejrzeć opcje i sprawdzić, czy wybrano odpowiednią kombinację. Jeśli tak, możesz kliknąć dwukrotnie przypisanie i zmienić je, jeśli chcesz, lub po prostu wybrać inny zestaw klawiszy modyfikujących. Z Shift, Control, Option, Command i Escape do wyboru, znalezienie łatwej do zapamiętania i rozsądnej kombinacji nie powinno być zbyt trudne.


1
Dzięki. To tylko część historii; to mówi mi, jakie globalne skróty są już wybrane, ale nie, jakich kombinacji klawiszy używają aplikacje. To, czego szukałem, to bardziej ogólne stwierdzenie Apple zorientowane na design; że aplikacje można zachęcać do UNIKANIA, używając kombinacji klawiszy w określonym zakresie.
Andrew Ferrier,

0

Każda aplikacja może korzystać z dowolnego skrótu klawiaturowego. Jeśli aplikacja nie jest aplikacją okienkową, programiści muszą upewnić się, że nie powodują konfliktu z istniejącymi skrótami systemowymi. Na przykład nie chcesz, aby aplikacja bez twarzy używała, powiedzmy, Cmd+ Shift+ G, czyli polecenia Idź do folderu w Finderze. (I myślę, że system i tak zastąpiłby takie użycie).

Podczas tworzenia niestandardowych skrótów zwykle używam wielu klawiszy modyfikujących do wszystkiego, co może powodować konflikt z systemem. W określonych aplikacjach wystarczy znaleźć skróty, których aplikacja nie używa. Preferencje systemowe poinformują Cię, jeśli wystąpi konflikt.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.