Niebieski ekran podczas uruchamiania z kopii zapasowej USB Mountain Lion


3

Nie byłem w stanie uruchomić mojego MacBooka Pro. Wykonałem kopię zapasową Mountain Lion za pomocą Lion DiskMaker 2.0.2. Po naciśnięciu opcji i przycisku zasilania wybierz napęd USB, szary ekran z logo jabłka i pokrętłem pojawi się wkrótce po otrzymaniu solidnego niebieskiego ekranu. Czy mimo to mogę uruchomić komputer z kopii zapasowej dysku USB, aby naprawić komputer?


Przykro mi, że nie mogę odpowiedzieć bezpośrednio bez dostępu do komputera Mac i kilku innych triage / szczegółów, ale odpowiem na to, co wiem na wypadek, gdyby to pomogło.
bmike

Odpowiedzi:


3

Lion Disk Maker jest narzędziem innej firmy. Prawdopodobnie aktualizacje systemu OS X nieznacznie zmieniły zachowanie podczas uruchamiania komputera.

Jakikolwiek powód, dla którego nie korzystasz z dysku odzyskiwania? (Command + R podczas uruchamiania.)

Możesz również spróbować uruchomić komputer z dysku USB, ale włącz tryb gadatliwy (przed wybraniem dysku USB, przytrzymaj Command + V), aby zobaczyć, czy są jakieś błędy pokazane, gdy jest na tym niebieskim ekranie.

Ostatnia nadzieja: autor wydaje się otwarty na osobiste pytania dotyczące pomocy technicznej przez e-mail (to fajnie).


Kiedy korzystam z dysku odzyskiwania, pokazuje również niebieski ekran. Gdy używam trybu pełnego do odzyskiwania lub kopii zapasowej USB, nie widzę żadnych błędów. Czy jest jakieś szczególne miejsce, w którym mógłby powiedzieć błąd?
wwwuser

1
Tryb „verbose” @wwwuser nie pomoże, ponieważ jesteś poza częścią, w której kończy się tryb gadatliwy. Niebieski ekran to lądowanie użytkownika - więc tryb gadatliwy nie miał poważnych problemów lub zatrzymałbyś się przed dotarciem do niebieskiego ekranu.
bmike

2

Ten niebieski ekran wskazuje, że część użytkownika procesu logowania została uruchomiona i jest zawieszona.

Jak dokładnie otrzymałeś instalator InstallESD / Mountain Lion? Jaki dokładnie sprzęt pobrał instalator i czy jest to ten sam sprzęt, który próbujesz uruchomić? Jeśli tak, możesz stwierdzić, że proces kopiowania się nie powiódł lub dysk / sprzęt jest uszkodzony.

Jeśli nie, możesz mieć doskonale działające USB do uruchomienia instalatora - dla sprzętu, który pobrał pakiet początkowy, ale nie dla sprzętu, który próbujesz teraz zainstalować z tego pakietu.

To naprawdę nie jest odpowiedź, ale Apple ma nadzieję, że wszyscy unikną tego śledzenia wersji InstallESD i zależności sprzętowej, używając Recovery HD na każdym dysku. Byłby to idealny sposób na ponowną instalację systemu operacyjnego, ponieważ jest on bardziej powiązany ze sprzętem i mniej narażony na konflikty, chyba że weźmiesz HD z jednego Maca i przeniesiesz go na inny.


Pobrałem Mountain Lion z App Store i umieściłem go na sformatowanym dysku USB za pomocą Lion Discmaker. Mój MBP ma najnowszą wersję Mountain Lion. Próbowałem uruchomić system z dysku odzyskiwania, ale pojawia się ten sam niebieski ekran królewski.
wwwuser

Bummer - jeśli Mac nie jest w stanie uruchomić własnego odzyskiwania wewnętrznego HD, może to być sprzęt, mimo że większość razy otrzymujesz niebieski ekran, to oprogramowanie. Wydaje się, że robisz wszystko, co w porządku, aby pobrać plik z komputera Mac i umieścić go na USB, więc jeśli twórca tego narzędzia nie może Cię wspierać, nie mam pomysłów. Mam nadzieję, że ktoś inny może mieć w tym momencie lepsze pojęcie.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.