Czym jest klawisz na klawiaturze komputera Mac z symbolem ⌅ strzałki w górę skierowanej w linię poziomą?


33

Na komputerze Mac symbole są często używane zamiast klawiszy zamiast nazw. W programie Adobe Indesign dla komputerów Mac skróty klawiaturowe do wstawiania różnych znaków podziału są opisywane za pomocą czegoś, co wygląda jak strzałka w górę / kursor / szewron skierowany w płaską poziomą linię:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Pytam o symbol po prawej stronie.

Po wielu poszukiwaniach znalazłem go w prawym dolnym rogu pełnowymiarowej klawiatury Apple. To enterpodobny do ... klawisz (?) W prawym dolnym rogu klawiatury numerycznej.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Więc dwa powiązane pytania:

  • Jak to się nazywa?
  • Czy można uruchomić ten klawisz (do użycia w skrótach klawiaturowych), gdy używasz klawiatury bez klawiatury numerycznej (takiej jak klawiatura bezprzewodowa lub klawiatura laptopa)? Jeśli tak to jak?


4
Nigdy nie rozumiałem, dlaczego klawiatury Apple drukują ikonę koniczyny na klawiszu poleceń, ale nie drukują odpowiednich ikon dla opcji i kontroli na odpowiednich klawiszach.
daGUY

@daGUY na klawiaturze Apple, klawisz opcji ma symbol opcji, ale etykieta, alta nie option... Wydaje się, że jest trochę losowy, może zależy to od nastroju konkretnego projektanta produktu tego ranka?
user56reinstatemonica8

1
@ user568458 Główna etykieta to ⌥ na klawiaturach ISO i opcja na klawiaturach ANSI. „alt” bardziej przypomina alternatywną nazwę klucza (na innych platformach).
Lri

1
To klawiatura układu w Wielkiej Brytanii.
user56reinstatemonica8

Odpowiedzi:


31

Nazywa się Projective , z Unicode U + 2305 , i reprezentuje Enter, który różni się od Carriage Return , reprezentowany przez ↩.

Chociaż przez większość czasu działają w ten sam sposób, istnieje różnica między Enter a Return Carriage . Podczas gdy Enter w większości przypadków spowoduje, że obiekt GUI będzie działał z domyślną funkcją, powrót karetki ma na celu zresetowanie pozycji użytkownika do początku wiersza tekstu.

Po prostu robienie fn+ Returnpowinno go uruchomić.

Na krótkich klawiaturach znajdziesz nazwę lub ikonę .

wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj


Właściwie myślę, że symbol bardziej przypomina „projekcyjny” symbol Unicode ⌅ ( lub U + 2305) niż ⌤ ( ), ale bardziej interesuje mnie nazwa klawisza klawiatury Mac i sposób dostępu do niego, gdy nie jest mieć fizyczny klucz niż nazwa symbolu użytego do jego nazwania.
user56reinstatemonica8

4
Ok, więc jest to klawisz Enter w przeciwieństwie do klawisza Return i można uzyskać do niego dostęp za pomocą Fn + return? Wydaje się, że odpowiada na pytanie.
user56reinstatemonica8

2
+1; zwróć uwagę, że pełnowymiarowe klawiatury Mac mają rzeczywisty Enterklawisz - jako część klawiatury numerycznej (naciśnięcie go ma taki sam efekt jak fn+Return).
mklement0

2
W moich testach (OS X 10.9), po dodaniu NSMenuItemz keyEquivalent, symbol „⌅” „rzutowy” nie pojawi się w menu, podczas gdy „⌤” będzie . Dlatego myślę, że ⌤ jest poprawnym symbolem Enter. Projektant Apple mógł po prostu wydrukować na klawiaturze symbol „lepiej wyglądającego”.
pkamb

2
Zauważ też, że oryginalna nazwa „na1” Unicode ⌤ to „ENTER KEY”. Nie w przypadku ⌅.
pkamb

15

Na moim komputerze Mac znajduje się menu Pomoc. Dziwne ale prawdziwe! W pomocy Findera szukając „symbolu” znalazłem „Symbole używane w skrótach”. Twój symbol tam jest.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Użyty w ten sposób nazwałbym ten symbol nazwą „enter”.


3
Od wersji OS X 10.9: Temat nosi teraz tytuł „Jakie są te symbole wyświetlane w menu?” i wiersz dla Enterzostał usunięty .
mklement0

Zastanawiam się, dlaczego to usunęli? Ponieważ „standardowa” klawiatura jest teraz klawiaturą laptopa i nie ma osobnego klawisza Enter?
GEdgar

Dobre pytanie; twoje przypuszczenia brzmią bardzo realistycznie. Próbowałem na publicznej wersji beta Yosemite (10.10), ale nie zawiera ona jeszcze żadnej pomocy. Osobiście nie mam żadnych aplikacji, które używają Enterskrótów opartych na; OP wspomina, że ​​zawiera je Adobe InDesign - zastanawiam się, czy reprezentuje je obecna wersja tej aplikacji fn + Return.
mklement0

Temat obsługi „Symbole używane w skrótach” (nadal zawierający „⌤”) jest dostępny online tutaj: support.apple.com/kb/PH10564
pkamb

1
@ mklement0 InDesign używa Enterpodziału kolumny (lub podziału strony razem z Shift), podczas gdy Returnjest „tylko” podziałem akapitu.
Tobias Kienzler,

1

Jest to znak Enter „Enter Key”, który różni się od podobnego znaku Project „Projective”.

Znak Unicode „STRZAŁKA W GÓRĘ MIĘDZY DWOMA PASKAMI POZIOMYMI” (U + 2324)

Stara nazwa: „ENTER KEY”

Wikipedia mówi:

Klawisz „Enter” jest zwykle oznaczany nazwą w postaci zwykłego tekstu na zwykłych klawiaturach komputerowych lub symbolem ⌤ (U + 2324 w górę grot strzałki między dwoma poziomymi pasami) na wielu klawiaturach Apple Mac.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.