Dlaczego alias jest tak duży w rozmiarach plików w Mountain Lion?


10

Zauważyłem, że aliasy, które tworzę w Mountain Lion, są bardzo duże w rozmiarze pliku (na przykład alias do folderu wynosi 5,8 MB!)

W porównaniu z Leopardem miały one tylko około 500 KB.

Dlaczego to? i czy istnieje sposób w systemie, w którym mogę je pomniejszyć bez uciekania się do tworzenia aliasu za pośrednictwem terminala?


Prawdopodobnie jest to zmiana ilości informacji Quick Look przechowywanych w pliku aliasu.
Wayfaring Stranger,

@WayfaringStranger Nie sądzę, ponieważ stary alias (te wykonane w Leopardzie), który nadal mam, zachowuje się tak samo, a ich rozmiar jest 10 razy mniejszy. Myślałem, że będzie to rozmiar ikony?
jackJoe

W odpowiedzi na drugie pytanie: usługa seiryu.home.comcast.net/~seiryu/symboliclinker.html może być używana do tworzenia dowiązań symbolicznych w Finderze bez otwierania terminalu.
ptim

@memeLab niestety dowiązanie symboliczne nie jest aliasem (przenieś oryginał i nie rozwiąże łącza, a także nie możesz zrobić dowiązania symbolicznego pliku!), więc to nie rozwiąże tego problemu.
jackJoe

Odpowiedzi:


5

Ponieważ Lion oprócz przechowywania ikon Retina, wydaje się, że alias przechowuje wiele różnych rozmiarów ikon zarówno w danych, jak i w rozwidleniu zasobów (xattr com.apple.ResourceFork). Prawdopodobnie w odejściu od widelców zasobów, jednocześnie obsługując poprzednie systemy operacyjne (na razie).

Utworzony właśnie alias zawiera następujące formaty: is32, s8mk, ic11, il32, l8mk, ic12, ic07, ic13, ic08, ic14, ic09, ic10

Są one opisane tutaj: http://en.wikipedia.org/wiki/Apple_Icon_Image_format


Właśnie przeszukałem ponownie w Google i właśnie otrzymałem to potwierdzenie. Niezłe. Dla każdego, kto chciałby „rozwiązać”, oto link do dyskusji: dyskusji.apple.com/thread/3988292?start=0&tstart=0
jackJoe

0

W High Sierra działają następujące czynności: wystarczy wybrać alias i uruchomić polecenie Findera „Pokaż oryginał” (Command-R). Ogranicza to rozmiar aliasu do minimum. Spowodowało to zmniejszenie aliasu, który wcześniej wynosił 24 Mb do 8 Kb.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.