Time Lion Time Machine nie może niezawodnie połączyć się z LaCie 2big NAS


2

Używam LaCie 2big NAS do tworzenia kopii zapasowych komputerów Mac od roku lub dwóch i ogólnie działa dobrze. Teraz jednak mamy kilka komputerów Mountain Lion Mac w domu i przestało działać. Pojawienie się na liście akcji trwa wieczność, a kiedy to się stanie, czasami mogę sprawić, by mój MacBook się do niej cofnął, ale często Time Machine po prostu siedzi tam przez pół godziny z obracającym się słupkiem fryzjerskim i „Szukasz kopii zapasowej dysk". Czasami powoduje to utworzenie kopii zapasowej, ale innym razem nie.

Widziałem trochę gadania na mniej wiarygodnych forach o zmianach uwierzytelniania AFP w Lionie i różnych domyślnych ustawieniach systemowych, które możesz zmienić, aby Twój komputer Mac akceptował starsze metody uwierzytelniania lub cokolwiek to nie podoba się w przypadku zewnętrznego serwera NAS, ale tak naprawdę nie ufam. Czy ktoś może mi pomóc?

FWIW, jeden z naszych Mountain Lion Maców obsługuje FileVault, a drugi nie, ale oba wydają się niezadowolone z NAS.

Odpowiedzi:


2

Mam także dysk LaCie z dyskiem Time Machine (połączenie Firewire). kiedy uaktualniłem do Mountain Lion, miałem podobne problemy, jak wyjaśniacie.

Przejdź do Preferencji systemowych i kliknij Energy Saver (ikona żarówki pod „Sprzętem”). Na wszystkich komputerach Mac z systemem Mountain Lion, szczególnie na tym podłączonym do napędu LaCie NAS, odznacz opcję „Uśpij dyski twarde, gdy to możliwe”.

To powinno rozwiązać problem.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.