Jak uzyskać informacje o Wi-Fi z terminala?


11

Czy istnieje sposób na uzyskanie BSSID i listy dostępnych sieci Wi-Fi z poziomu terminala?

To znaczy szukam czegoś podobnego do ifconfig run0 scanOpenBSD, który zawiera wszystkie punkty dostępu, BSSID, siłę sygnału itp.

Odpowiedzi:


25

Pochowano narzędzie na lotnisku, z którego będziesz chciał skorzystać. Utwórz symboliczne łącze w / usr / local / bin do narzędzia, aby uzyskać szybki dostęp za pomocą tego polecenia:

sudo ln -s /System/Library/PrivateFrameworks/Apple80211.framework/Versions/Current/Resources/airport /usr/local/bin/airport

Teraz powinieneś być w stanie uruchomić airport -si uzyskać listę dostępnych sieci z identyfikatorami BSSID.

Jeśli przytrzymasz klawisz opcji podczas otwierania sieci Wi-Fi na pasku menu, możesz także wyświetlać BSSID pojedynczo, chociaż wygląda na to, że chciałeś wersji OpenID podobnej do CLI.

AKTUALIZACJA:

„rootless” AKA System Integrity Protection (SIP) został dodany do OSX ponieważ pisałem tę odpowiedź pierwotnie, co sprawia, /usr/bini /usr/sbin tylko do odczytu . Jest poprawny w użyciu /usr/local/bin, dlatego zaktualizowałem odpowiedź, aby tam utworzyć łącze symboliczne.


4
Lepszym rozwiązaniem niż utworzenie dowiązania symbolicznego byłoby prawdopodobnie utworzenie aliasu w inicjalizacji powłoki. alias airport="/System/Library/PrivateFrameworks/Apple80211.framework/Versions/Current/Resources/airport"Nie wymaga uprawnień sudo, dlatego jest dostępny zarówno dla użytkowników niebędących administratorami, jak i nie wpływa na innych użytkowników.
MacLemon,

1
1) „Lepszy” jest względny. Jeśli jesteś jedynym użytkownikiem komputera Mac, to użytkownicy niebędący administratorami i inni użytkownicy nie są problemem, a połączenie polecenia gdzieś w $ PATH oznacza, że ​​możesz go używać w innych skryptach i powłokach (chociaż wolałbym połączyć go z / usr / local / bin /). 2) airportPolecenie jest na tej ścieżce przynajmniej od 10.6 i być może wcześniej, dla osób, które są zaniepokojone kompatybilnością wsteczną. Wciąż jest tam również w 10.8.
TJ Luoma,

Zasugerowałem dowiązanie symboliczne z tego samego powodu, który zasugerował TJ, ponieważ musisz go powiązać ze swoją $ PATH, więc doszedłem do wniosku, że może być mniej prawdopodobne, że dowiązanie symboliczne spowoduje problemy. Ponadto wielu użytkowników nie korzysta (lub wie, jak używać) .profile lub .bash_profile. Oba rozwiązania działają doskonale :)
miękko
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.