Boot Camp Assistant ulega awarii podczas partycjonowania dysku (wyjątek: EXC_BAD_ACCESS)


3

Używam Mountain Lion, nowej instalacji, zupełnie nowego Macbooka Pro. HD: Samsung 840 Pro 512 GB SSD.

Podczas próby przejścia przez Asystenta / konfigurację Boot Camp działa dobrze, dopóki nie chce ponownie partycjonować dysku. Następnie niespodziewanie kończy pracę i zwraca następujące błędy:

Exception Type:  EXC_BAD_ACCESS (SIGSEGV)
Exception Codes: KERN_INVALID_ADDRESS at 0x000000000000003c

Wszystko inne na tej nowej maszynie działa jak urok. Sprawdziłem uprawnienia, zweryfikowałem dysk - żadnych problemów.

Próbowałem uruchomić Asystenta jako root - również ulega awarii podczas partycjonowania, ale potem w terminalu dostaję

Segmentation fault: 11

Czy ktoś może mi przy tym pomóc?

Zrzut ekranu nr 1 Zrzut ekranu nr 2


Nie udało mi się rozwiązać problemu, ale udało mi się znaleźć pełne obejście. Gdy Asystent Boot Camp ulega awarii PO utworzeniu napędu USB ze sterownikami BC dla systemu Windows, sam po prostu ponownie podzieliłem dysk na partycje (w Narzędziu dyskowym), a następnie uruchomiłem się ręcznie i normalnie z dysku CD z systemem Windows 7, instalując system Windows 7 na partycji docelowej a następnie zainstalowałem sterowniki BC z napędu USB. Wszystko działa idealnie dobrze.
Cummander Checkov

Świetnie, że możesz znaleźć obejście. Sugeruję, abyś odpowiedział na własne pytanie opisujące obejście, tak jak zrobiłeś to w komentarzu, i zaznaczyłeś odpowiedź jako zaakceptowaną.
jaume

Odpowiedzi:


1

Uruchom napraw dysk na partycji rozruchowej. Aby to zrobić, uruchom ponownie komputer Mac na partycji odzyskiwania, przytrzymując klawisz ⌘R, gdy zobaczysz logo Apple. Wybierz Narzędzie dyskowe z menu, a następnie na karcie Pierwsza pomoc kliknij Napraw dysk. To może zająć troche czasu. Problemy z partycjonowaniem to zwykle problem z systemem plików lub sprzętem dysku; to rozwiąże pierwsze z nich, a zazwyczaj zajmie się wyjazdem do sklepu Apple, aby zająć się drugim.


1

Dla mnie zawiesił się podczas uzyskiwania dostępu do napędu USB. Sformatowałem ponownie USB, gdy Mac OS został rozszerzony za pomocą Narzędzia dyskowego i po tym mogłem kontynuować.


Dla mnie to zadziałało, ale okazało się, że musiałem sformatować USB jako MS-FAT32.
mattandrews

0

Właśnie znalazłem rozwiązanie, które może Ci pomóc ... Odłącz wszystkie zewnętrzne urządzenia, które możesz mieć (dyski zewnętrzne, dyski flash), a następnie ponownie uruchom bootcamp. Po prostu to zrobiłem i działało dobrze dla mnie !!! :)


Nie działało to wtedy dla mnie - nie miałem z tym nic wspólnego.
Cummander Checkov

0

Pamiętam też ten problem, kiedy próbowałem użyć bootcampa. Wydaje mi się, że pamiętam, że było to spowodowane fragmentacją dysku, który nie miał wystarczającej ilości ciągłego miejsca do utworzenia partycji o żądanym rozmiarze. Z pamięci było to trochę uciążliwe i myślę, że najpierw partycjonowałem dysk, potem ponownie instalowałem OS X na jednej partycji i używałem Winclone do kopiowania komputera z systemem Windows bezpośrednio na drugą partycję. Może być łatwiejsza metoda?


-3

włóż DVD z Windows 7 lub nowszą wersją, a wtedy będziesz mógł utworzyć partycję za pomocą BC :)


to na pewno zadziała koleś ...
Ripal Patel,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.