Emacs kopiuje linię wklejania z komentarzem dodaje dodatkową spację / linię


2

Pracuję w emacsie na karcie termicznej i zamiast korzystać z wbudowanych poleceń kopiowania i wklejania, zwykle zaznaczam (za pomocą myszy), aby kopiować i wklejać. Działa to dobrze w przypadku normalnego kodu / tekstu, ale gdy kopiowana sekcja zawiera komentarz, wklejony tekst zawiera dodatkowe białe znaki po końcu wiersza komentarza - i trudno jest przejść do każdej linii komentarza i usunąć ten biały znak ( który zawija się w nowy wiersz). Zobacz przykład poniżej:

Czy istnieje sposób na powstrzymanie tego zachowania?

Na przykład w kodzie Pythona, wyróżniając od inicjału #do końca „stringy”:

# Some comment line
someInt = 10
someString = "stringy"

jest kopiowany i wklejany jako:

# Some comment line                         
       | <-- end on first pasted line is now about here
someInt = 10
someString = "stringy"

Spacja jest prawidłowym znakiem, więc na pewno jest częścią komentarza nie tylko po zakończeniu wiersza?
Mark

Zrobiłem edycję, aby spróbować wyjaśnić, daj mi znać, jeśli nadal jest niejasna
DilithiumMatrix

Nie mogę tego odtworzyć: kiedy podświetlisz tekst myszką, a następnie naciśnij, ESC-waby skopiować, a następnie idź tam, gdzie chcę i wklej, kill-ringto działa dobrze. Jakiej kombinacji klawiszy używasz do kopiowania?
halloleo

Cmd-c do skopiowania; Cmd-v do wklejenia. co to jest kill-ring?
DilithiumMatrix

@halloleo ESC-wnie kopiuje materiałów wybranych za pomocą myszy w moim systemie.
DilithiumMatrix

Odpowiedzi:


1

Wydaje mi się, że problem pojawia się w dużej mierze od linii ciągłych, które są kopiowane z fizycznym podziałem linii na ekranie. Jednym ze sposobów, aby tego uniknąć i uzyskać właściwe podświetlanie myszy w Emacsie, jest uruchomienie go jako osobnej aplikacji GUI. Zainstalowałem GNU Emacs dla Mac OSX i działa idealnie z możliwościami wyboru myszy: możesz wybierać za pomocą myszy, a ciągłe linie są kopiowane jako pojedyncze linie, jak chcesz.

GNU Emacs dla Mac OSX przejmie twoją normalną konfigurację .emacs, a jeśli nie lubisz elementów GUI, takich jak pasek narzędzi, możesz ukryć je podczas uruchamiania w zmiennej default-frame-alist.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.