Czy można umieścić instalację Mountain Lion na partycji HDD?


1

Próbuję wykonać czystą instalację Mountain Lion na moim laptopie ..

Istnieje wiele samouczków online wyjaśniających, jak wypalić instalację Mountain Lion (InstallESD) na (dwuwarstwowym!) Dysku DVD lub na dysku USB.

Żadna z tych rzeczy nie jest mi teraz pod ręką.

Mam jednak dużo wolnego miejsca na dysku twardym.

Czy możliwe jest utworzenie partycji instalacyjnej na dysku twardym, którą można uruchomić z (Option-boot) w celu przeprowadzenia nowej instalacji?

Czy mogę utworzyć partycję i przywrócić ją z pliku InstallESD dmg? ktoś wie, czy to działa?

Odpowiedzi:


2

Tak, możesz to zrobić z wewnętrzną partycją lub na zewnętrznym dysku twardym, tylko jedna partycja, USB, DVD, wszystko jest mniej więcej takie samo, muszę powiedzieć, że jest to jedna z najlepszych rzeczy na Macu, więc łatwo systemy tworzenia kopii zapasowych i przywracania.

UWAGA: wykonaj kopię zapasową wszystkich danych i upewnij się, że partycja, której zamierzasz użyć, jest poprawna, spowoduje to zniszczenie wszystkich informacji na tej partycji

  1. Otwórz narzędzie dyskowe i kliknij żądaną partycję w lewej kolumnie.

  2. Przejdź do zakładki „przywróć”

U źródła wybierz plik dmg zawierający instalator (może być konieczne najpierw zeskanowanie obrazu, aby to zrobić, przejdź do pozycji menu obrazów i wybierz „Skanuj obraz w celu przywrócenia”).

W miejscu docelowym przeciągnij partycję, której chcesz użyć.

  1. Naciśnij Przywróć (usuń wszystko, przynajmniej tak wolę).

    TO NISZCZY WSZYSTKIE INFORMACJE W TEJ STRONIE.

  2. Jeśli wszystko poszło dobrze, powinno skopiować wszystkie informacje do partycji

  3. Przejdź do preferencji systemowych i wybierz dysk startowy, wybierz partycję, na której przywrócono instalator

  4. Uruchom ponownie

Jeśli wszystko poszło dobrze, powinieneś zobaczyć instalatora uruchomionego z partycji, po prostu wybierz miejsce docelowe nowej instalacji i wszystko powinno być w porządku.

Jeśli z jakiegoś powodu przywracanie nie zadziałało, może być konieczne zamontowanie obrazu instalatora i użycie tego „wirtualnego” dysku jako źródła, a nie rzeczywistego obrazu, w przeszłości miałem pewne problemy i to rozwiązało mój problem.


Dzięki za opinie. Dam mu szansę i przekażę raport, jeśli będę miał problem ...
Ben

1
Działa jak urok!
Ben

@Ben świetnie! jak powiedziałem, jest to jedna z najlepszych rzeczy w OSX (i w każdej innej wersji systemu Mac OS, w OS 7 bardzo łatwo było już wykonać kopię zapasową i przywrócić system).
jackJoe
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.