Jak mogę przyciąć wideo?


23

Jak usunąć czarną ramkę wokół filmu? Wejściowe wideo ma rozmiar 720 x 576, a wyjściowe wideo powinno mieć 720 x 480. Muszę przyciąć 96 pikseli od góry i od dołu.

Przejrzałem tę listę narzędzi wideo dla komputerów Mac , ale nie jestem pewien, które narzędzia mogą to zrobić. Próbowałem MPEG Streamclip i avidemux2, ale nie wydają się do tego zdolne.

Preferowane bezpłatne narzędzie.

Odpowiedzi:8

Jeśli korzystasz z MacBooka lub iMaca, najlepszą aplikacją jest iMovie.

 1. Utwórz nowy projekt w iMovie
 2. Zaimportuj wideo do iMovie, a następnie przeciągnij i upuść w nowym projekcie
 3. Wybierz wideo w projekcie i użyj przycisku przycinania w oknie podglądu
 4. Wyeksportuj nowy film i użyj go

Jeśli jest to duży plik, którego potrzebujesz niewielką część, najpierw przycin wideo, naciskając klawisze Command + t, gdy plik jest otwierany w szybkim czasie. Czas importu do iMovie znacznie się zmniejszy


Witamy, pytaj inaczej! Czy możesz dodać więcej szczegółów do tej odpowiedzi? Jak wykadrować film za pomocą iMovie? Więcej informacji znajdziesz w często zadawanych pytaniach. Dzięki.
Nathan Greenstein,

1- Utwórz nowy projekt w iMovie. 2- Zaimportuj wideo do iMovie, a następnie przeciągnij i upuść w nowym projekcie. 3- wybierz wideo w projekcie i użyj przycisku przycinania w oknie podglądu. 4- wyeksportuj nowy film i użyj go.
Siamak Hejazi,

4
Tak, iMovie jest świetny, jeśli chcesz poświęcić 15 minut na wygenerowanie miniaturek w 30-minutowym filmie, z którego chcesz tylko wyodrębnić 30 sekund.
Mike Ruhlin

4
W moim przypadku z iMovie 10.1.1, narzędzie do przycinania nie pozwala na zmianę proporcji - tj. jeśli chcesz usunąć 10% z góry, spowoduje to również usunięcie 10% z boku. Proszę pisać, jeśli znasz sposób na obejście tego.
Demis

1
Niestety, iMovie TYLKO pozwala teraz pracować w formacie 16: 9.
Z O.

6

To trochę hacky i prawdopodobnie nie najlepsza odpowiedź, ale działa, jeśli nie chcesz pobierać żadnych innych narzędzi i po prostu korzystać z szybkiego czasu, a ponieważ kocham hacki ...

 1. Otwórz wideo w Quicktime.
 2. Wybierz nowe nagranie ekranu z menu pliku.
 3. Skonfiguruj źródło audio, które ma być wbudowane w wejście ze strzałki obok przycisku nagrywania.
 4. Po naciśnięciu przycisku nagrywania wybierz obszar, który chcesz nagrać (zamiast robić pełny ekran) w oryginalnym wideo.
 5. Rozpocznij nagrywanie.
 6. Rozpocznij oryginalne odtwarzanie filmu.
 7. Po zakończeniu oryginalnego filmu zatrzymaj nagrywanie, klikając przycisk Zatrzymaj na pasku menu.

2
Więc dzisiaj zrobiłem zrzut ekranu. Nie rozumiem, dlaczego Quicktime nie obsługuje kadrowania natywnie.
Syreny
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.