Balans dźwięku zmienia się losowo w MacBooku Pro Retina 15-calowym 'połowie 2012 roku


30

Mam dziwne problemy z moją MBP Retina z systemem OS X 10.8.2.

Balans audio zmienia się, a prawy głośnik jest prawie wyciszony.

Czy ktoś wie, co może być tutaj nie tak?


Czy możesz sprawdzić, czy nie jest to spowodowane uszkodzonym kablem jack? Spróbuj wymienić kabel między komputerem Mac a głośnikami. Jeśli jest zepsuty i poruszasz się, może stracić sygnał jednego kanału.
Saaru Lindestøkke

Tak, jasne, już to sprawdziłem. Próbowałem ze słuchawkami / głośnikami i własnymi głośnikami Mac, więc kiedy sprawdzę równowagę w preferencjach systemu> Audio, a pasek równowagi pokazuje, że został zmieniony na lewy ... dość dziwnie
Manu

Czy korzystasz ze Skype'a lub innego programu VOIP? Podczas połączenia zazwyczaj odtwarzają dźwięk tylko z jednego głośnika, aby uniknąć zakłóceń mikrofonu. Być może ma to związek z tym.
Szabolcs

Nie, ja też to sprawdziłem i nawet nie mam zainstalowanego Skype'a na moim komputerze ...
Manu

2
Mam dokładnie taki sam problem z MBP z połowy 2010 roku ”13. Zauważyłem to kilka dni temu, kiedy podłączyłem głośniki lub słuchawki i myślałem, że to problem ze słuchawkami, dopóki nie zdecydowałem się sprawdzić balansu dźwięku, i było prawie całkowicie po lewej. Stało się to kilka razy i wydaje się, że dzieje się tak za każdym razem, gdy coś jest podłączane do gniazda słuchawkowego. To musi być jakiś dziwny błąd, dla którego Apple musi jeszcze wydać łatkę!

Odpowiedzi:


28

Miałem ten problem na wielu MacBookach (od mojego starego Powerbooka 15 z 2003 roku, zanim znalazłem to pytanie na moim MBP pod koniec 2011 roku 13 ").

Apple uznało to za błąd podczas naciskania przycisków głośności podczas dużego obciążenia procesora w OS 10.2! Rozwiązaniem było wrócić do preferencji i ustawić je tam, gdzie chcesz.


4
Dzięki za to. Najwyraźniej wciąż dzieje się na MacOS Sierra, ponieważ musiałem ponownie wyśrodkować saldo po raz milionowy :)
Matheus Felipe

2
Jest to jedna z najbardziej irytujących błędów, jakie pamiętam (prawdopodobnie tuż pod awariami jądra). Ile to było? 10 lat bez poprawki?
Alejandro Iván

4
Witam z 2018 roku! Błąd nadal występuje w High Sierra.
JVon,


1

Mam dokładnie ten sam problem. mid-'12 rMBP 15 '' 256 / 2.6 / 16GB. OS X 10.8.2

Najpierw zauważyłem problem z dźwiękiem w moich monitorach dousznych (słuchawki Shure) podłączonych do komputera: dźwięk w mojej słuchawce dousznej R był o 80% zmniejszony. Ale słuchawki douszne działały dobrze na moim iPhonie 5, idealna wydajność z każdej strony. Ostatniej nocy, podczas oglądania filmu Netflix (od czasu do czasu podłączając słuchawki do rMBP), głośnik R laptopa nagle stracił całą moc wyjściową. Zaskoczyłem, oczywiście, ale szybko odkryłem, że pasek równowagi przesunięto o 90% do L. Zabawne, jak to się zmieniło podczas oglądania filmu. Ponadto po tym, jak naprawiłem suwak i głośniki laptopa zaczęły działać normalnie, kiedy ponownie włączyłem słuchawki, ponownie musiałem POWRÓT do preferencji audio, aby zmienić pasek równowagi. O dziwo, ponownie przesunięto L, ale bardziej o 50%, nie tak ekstremalnie jak w przypadku samych głośników laptopa.

Absolutnie błąd oprogramowania.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.