Odbudowanie biblioteki iPhoto powoduje problemy z synchronizacją zdjęć z iTunes


1

Niedawno miałem nieprzyjemny problem z biblioteką iPhoto, którą naprawiłem, odbudowując ją . To przywróciło brakujące / uszkodzone zdjęcia i naprawiło kilka innych niespójności, więc iPhoto znów działa poprawnie.

Ale teraz iTunes ma problemy. Ilekroć podłączam iPhona i odwiedzam panel Zdjęcia, informuję mnie, że moja biblioteka iPhoto zawiera 0 zdjęć (a ponieważ selektywnie synchronizuję, przy każdym zaznaczonym elemencie jest taka sama). Podał wszystkie poprawne liczby, zanim przebudowałem bibliotekę iPhoto.

Co więcej, ale za każdym razem, gdy synchronizuję po raz pierwszy po podłączeniu, zdjęcia w tajemniczy sposób znikną z mojego iPhone'a i jestem zmuszony je zsynchronizować, nawet jeśli nie dokonam żadnych zmian (nawet poza oknem Zdjęcia). Następnie zdjęcia pozostają w moim telefonie jak zwykle, ale gdy ponownie się połączę i zsynchronizuję, to samo się stanie. Nie mam dużej biblioteki zdjęć, więc to tylko kilka dodatkowych minut oczekiwania, ale wciąż jest to coś, czego nie powinienem był znosić przy każdym połączeniu i synchronizacji urządzenia.

Używam iTunes 11.0.1 i iPhoto 9.4.2. Mój komputer działa pod systemem OS X 10.8.2, a mój iPhone obsługuje system iOS 6.0.1. Wszystkie są w najnowszej wersji od tego pisania.

Co mogę zrobić, aby iTunes ponownie odczytał i zsynchronizował moją bibliotekę iPhoto?


Czy możemy założyć, że wszystkie zdjęcia na wszystkich urządzeniach iOS, które zostały tam umieszczone przez iTunes, mogą zostać usunięte? Nie stracisz wykonanych zdjęć z aparatu - tylko tych, które pochodzą z komputera.
bmike

@bike: Tak; mój iPhone jest jedynym urządzeniem synchronizującym się z bibliotekami iTunes i iPhoto.
BoltClock 15.01.2013

Odpowiedzi:


1

Mam nadzieję, że masz już dział młyna, pamięć podręczna iPoda Photo jest teraz przestarzałym problemem, który można łatwo naprawić.

Ponieważ korzystasz z Mountain Lion, jest to po prostu folder w „iPhoto Library” i możesz kliknąć go prawym przyciskiem myszy i wyświetlić zawartość opakowania. Po prostu przeciągnij ten folder do kosza, a następnie zamknij zarówno iPhoto (i Aperture, jeśli go masz), jak i iTunes.

Po ponownym uruchomieniu iTunes program powinien wykryć brak folderu i wyczyścić wszystkie tokeny synchronizacji, a następnie przystąpić do odbudowywania listy zdjęć, albumów i wydarzeń. Zwykle nie jest potrzebny drugi krok, ponieważ ten folder jest zaprojektowany tak, aby można go było bezpiecznie usunąć w dowolnym momencie, aby zaoszczędzić miejsce na dysku i istnieje, aby przyspieszyć synchronizację.

Jak zawsze rozpoczęcie tworzenia kopii zapasowej przy usuwaniu rzeczy nigdy nie jest złym pomysłem w przypadku, gdy uszkodzenie jest głębsze niż się spodziewano lub tylko oznaka awarii urządzenia pamięci masowej.


To była jedna z pierwszych rzeczy, których spróbowałem, ale nie przyniosło to żadnego efektu.
BoltClock,

Zastanawiam się, czy zła pamięć podręczna iPoda jest również odpowiedzialna za wyświetlanie moich zdjęć w niewłaściwej kolejności w aplikacji Zdjęcia na moim urządzeniu.
BoltClock,

Mógłby - kolejną dobrą sztuczką jest połączenie urządzenia iOS z innym iTunes i umieszczenie na nim atrapy zdjęć - wymusić wyczyszczenie bazy danych na iOS. Połączyłem się również z Xcode i szukałem komunikatów konsoli po uruchomieniu synchronizacji iTunes. Zdjęcia zostają zrzucone, a następnie system iOS tworzy lokalną bazę danych analogiczną do bazy danych iPhoto w systemie OS X. Uszkodzony system plików lub uszkodzenie może również powodować problemy. Przywracanie urządzenia i konfigurowanie go zwykle naprawia, że ​​jeśli nie masz innego komputera.
bmike

Xcode nic nie zgłasza. Właśnie próbowałem zsynchronizować się z iTunes na moim komputerze, ale nie jestem pewien, czy to pomogło, biorąc pod uwagę, że jest to ta sama biblioteka iTunes (przechowywana na NAS), nawet jeśli jest to inna biblioteka zdjęć, ponieważ iPhoto oczywiście nie istnieje na moim komputerze . To powiedziawszy, otrzymałem monit „wymaż i synchronizuj”, który zwykle robię podczas usuwania iPoda Photo Cache, ale kiedy wracam do iTunes na moim Macu, nadal mówi tam 0 zdjęć w mojej bibliotece iPhoto. Mam wrażenie, że to bardziej problem z moim komputerem Mac niż z moim urządzeniem iOS.
BoltClock

A może po prostu nie lubię przywracać i konfigurować jako nowej, ponieważ są tam pewne dane, których nie mogę wykonać poza iTunes / iCloud (np. Dane aplikacji inne niż iCloud, wiadomości tekstowe) :)
BoltClock

1

O rany. Zaufaj mi, że zapomnę wszystko o moim pytaniu do roku później (a potem jeszcze trochę).

Nigdy nie znalazłem sposobu na naprawienie mojej istniejącej biblioteki, więc planowałem zacząć od zera, eksportując wszystkie zdjęcia z mojej istniejącej biblioteki, tworząc nową bibliotekę oraz importując i odbudowując wszystko ręcznie. Niestety, nigdy nie miałem okazji tego zrobić (tak, nie przez cały rok; nie pytaj).

Dzisiaj, przygotowując się do aktualizacji na mojego Maca, postanowiłem ponownie spojrzeć na problematyczną bibliotekę. Ponieważ nowa wersja iPhoto została wydana jednocześnie z wydaniem OS X 10.9 Mavericks, pozwoliłem jej na aktualizację mojej biblioteki. Jak dotąd, tak dobrze - biblioteka się otwiera i nadal mogę zobaczyć wszystkie moje zdjęcia i metadane.

Więc otworzyłem iTunes, podłączyłem iPhone'a i spróbowałem zsynchronizować z nim bibliotekę iPhoto. Po kilku eksperymentach ... wygląda na to, że problem synchronizacji, który opisałem, zniknął całkowicie. Wszystko synchronizuje się teraz poprawnie. iTunes zgłasza wszystkie poprawne liczby. Mój iPhone nie jest też usuwany przy każdym kolejnym połączeniu i synchronizacji.

Chciałbym dowiedzieć się, co dokładnie zrobił proces aktualizacji, aby naprawić problemy, aby przynajmniej zrozumieć problem i podać znacznie bardziej przydatną odpowiedź. Na razie chyba wszystko, co mogę powiedzieć, to poczekać i sprawdzić, czy aktualizacja biblioteki ze zaktualizowaną wersją iPhoto działa.

Jedno jest pewne: już nie odbudowuję biblioteki zdjęć od zera.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.