MBP z połowy 2012 roku z dyskiem SSD, nie hibernuje


2

Specyfikacja: 15 "MBP w połowie 2012 r. Uaktualniono do 16 GB pamięci RAM Gskill. Mountain Lion 10.8.2 zainstalowany na 128 GB dysku SSD Plextor M5 Pro w optibay.

Problem: Mój MBP nie hibernuje już. Niezależnie od tego, czy bateria się wyczerpie (0%), czy też ręcznie zmuszę ją do hibernacji.

Wolę hibernację zamiast „normalnego snu”, ponieważ chcę zachować całą moją pracę, ale muszę natychmiast wyłączyć MBP, aby oszczędzać baterię. Nie mam nic przeciwko czekaniu na wznowienie i nie mam nic przeciwko cyklom zapisu. Potrzebuję również hibernacji, aby móc wznowić pracę po wyczerpaniu się baterii.

Rzeczy, które próbowałem:

  1. Uruchom sudo pmset -a hibernatemode 25i pmset sleepnow. Spowoduje to wyłączenie wyświetlacza MBP przy włączonym wskaźniku uśpienia na ~ 15 sekund. Następnie lampka kontrolna zgaśnie. Ale po ~ 30 sekundach światło ponownie się włączy i zacznie migać / pulsować, jakby MBP przeszedł w tryb „normalnego uśpienia”. Po naciśnięciu klawisza ekran logowania pojawi się natychmiast, bez szarego ekranu z paskiem postępu na dole, jak w przypadku typowego wznowienia ze stanu hibernacji.

  2. Uruchom, sudo pmset -a standbydelay 10a następnie usyp MBP. Komputer Mac będzie spał (pulsująca kontrolka), a następnie po 10 sekundach lampka zgaśnie. Po ~ 30 sekundach pulsujące światło powróci ponownie, zamiast pozostać wyłączonym i hibernowanym.

  3. Ręcznie wymuś hibernację za pomocą aplikacji takich jak „SmartSleep”, „DeepSleep” itp. Nadal napotyka się problem.

  4. Brak podłączonego urządzenia USB, wyłączone bluetooth, wyłączone „Wake for network access”, odmontowany dysk twardy we wnęce głównej. Nadal napotkałem problem.

  5. Usunięte /var/vm/sleepimagei pozwól komputerowi wygenerować nowy. Użyto „Przywróć domyślne” w Oszczędzaniu energii. Naprawione uprawnienia to Narzędzie dyskowe. Nadal napotkałem problem.

  6. Próbowałem włożenie /var/vm/sleepimagedrugiego dysku twardego i spróbowałem hibernacji i wznowić. Pojawił się szary ekran z paskiem postępu na dole, ale MBP rozbił się / wyłączył i przeszedł prosto do normalnego rozruchu.

  7. Czekałem, aż bateria wyczerpie się do 0% i MBP się wyłączy. Po podłączeniu adaptera i włączeniu MBP uruchomi się on tak, jakby był z pełnego zamknięcia. Stracił mój poprzedni stan pracy / maszyny.

  8. Sklonowałem mój dysk SSD na normalny dysk twardy zainstalowany we wnęce głównej za pomocą Carbon Copy Cloner i uruchomiłem go. Następnie zmusiłem MBP do hibernacji i zakończyło się ono hibernacją. Pojawił się szary ekran z paskiem postępu na dole i powrócił do poprzedniego pulpitu.

Oznacza to, że wiem na pewno, że kiedy uruchamiam instalację systemu OS X z normalnego dysku twardego, hibernacja działa. Zabrakło mi rzeczy do wypróbowania. Ostateczna słoma może polegać na przeniesieniu dysku SSD do głównej wnęki i umieszczeniu normalnego HD w optibay lub ponownej instalacji Mountain Lion (obie opcje nie chcę tego robić).

Ktoś jeszcze tego doświadcza i / lub wie, jak to naprawić? Czy hibernacja naprawdę jest zepsuta dla MBP z dyskiem SSD? Czy ktoś z MBP z dyskiem SSD próbował hibernować i wznawiać z powodzeniem? Czy ktoś inny może spróbować potwierdzić, czy to jest izolowane? MBA i rMBP nie są liczone, ponieważ mają inny sprzęt.

Dzięki!

Odpowiedzi:


3

Mam ten sam problem, gdy korzystam z MacBooka Pro z końca 2008 roku z wersją 10.8.3 i postanowiłem zachować dysk twardy w miejscu zamontowanym na wstrząsie ze względu na doskonałą ochronę.

Mam dysk Sandisk SSD zainstalowany w optibay i oryginalny HD w głównej wnęce. Głęboki sen działał dobrze tylko z zainstalowanym dyskiem twardym. Teraz, gdy sklonowałem go i uruchomiłem z dysku SSD, Macbook odmawia przejścia w głęboki sen. Zamiast tego siedzi w normalnym trybie uśpienia, a białe światło z przodu urządzenia miga.

Próbowałem przenieść obraz snu na HD, ale dostałem tego samego awarii, którego doświadczyłeś. Pamiętaj, że strona podręcznika dla pmset mówi, że musi znajdować się na dysku głównym!

Nie chcę wymieniać dysków, ponieważ główna kieszeń zapewnia lepszą ochronę przed wstrząsami dla dysków twardych z gumowymi mocowaniami. Wygląda na to, że utknąłem z problemem, chyba że Apple coś naprawi.

W tej chwili musisz wybrać kompatybilność ze snem lub ochronę przed wstrząsami podczas podłączania dysku SSD i HDD do MacBooka Pro.


1
Zawiera kilka dobrych informacji dodatkowych, ale tak naprawdę nie odpowiada na pytanie. Mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko - dodam opinię, aby była to przynajmniej uzasadniona opinia zamiast komentarza „ja też”.
bmike

2

AKTUALIZACJA

Postanowiłem ponownie zainstalować Mountain Lion, aby sprawdzić, czy problem wystąpi na świeżym systemie i nadal występuje. Wyjąłem więc dysk SSD i zainstalowałem go w głównej wnęce napędu, a hibernacja w końcu zadziałała! Mam nadzieję, że czujnik nagłego ruchu dla dysku twardego, który zainstalowałem w optibay, nadal będzie działał.

Podsumowanie, MBP używający 10.8.2 nie hibernuje, jeśli dysk startowy SSD jest zainstalowany w optibay. Jeśli ktoś inny może to również potwierdzić, byłoby świetnie. Dzięki.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.