Jak skonfigurować Apple Mail, aby naśladować zachowanie Gmaila związane z „archiwizacją” dla ogólnego konta IMAP?


12

Łatwo jest skonfigurować konto Gmail, do którego dostęp jest uzyskiwany za pośrednictwem Apple Mail, do archiwizowania wiadomości po „usunięciu” ich z klienta pocztowego. Jednak w przypadku ogólnych kont IMAP jedyne opcje usuwania wiadomości to:

  • Przenieś usunięte wiadomości do skrzynki pocztowej Kosza (która, jeśli nie jest zaznaczona, pozostawia je w skrzynce odbiorczej)
  • Przechowuj usunięte wiadomości na serwerze (który, jeśli nie jest zaznaczony, przechowuje je tylko w lokalnej skrzynce pocztowej)
  • Trwale usuwaj usunięte wiadomości, gdy <time interval>...

Czy istnieje sposób, poprzez połączenie konfiguracji serwera i być może reguł Apple Mail, przenieść wiadomości do folderu „archiwum” IMAP, kiedy je wyrzucę do kosza?

(Zwracam uwagę, że w regułach Apple Mail wydaje się nie istnieć warunek działania po usunięciu wiadomości ...)


Czy zwykłe przeniesienie ich do folderu archiwum stanowiłoby problem?
cablesm

Dla celów tego pytania załóżmy, że tak. :) Oznacza to, że chcę nacisnąć Deleteklawisz wiadomości na ogólnym koncie IMAP i przenieść je do lokalizacji innej niż Kosz, podobnie jak Gmail.
Dan J

Odpowiedzi:


8

W menu Wiadomość działa akcja o nazwie „Archiwum”, która przenosi bieżącą wiadomość do katalogu o nazwie „Archiwum”. Używam go codziennie na moim koncie IMAP w pracy, tak jak w Gmailu. Schowam wszystko, co tam jest i polegam na poszukiwaniu, by znaleźć to, czego potrzebuję. Działa świetnie.

Nie sądzę, że istnieje sposób na ponowne mapowanie klawisza Delete, aby zamiast tego wykonać akcję Archiwizuj, ale Archiwum ma skrót klawiszowy: control-Command-A. Jeśli uznasz to za tak niezgrabne jak ja, możesz odwzorować je w panelu Klawiatura w Preferencjach systemowych.

Ponowne mapowanie skrótu do archiwum poczty

Możesz także dodać Archiwum do paska narzędzi, jeśli to bardziej do ciebie należy.


1
Nawet nie wiedziałem, że ta funkcja istnieje i rzeczywiście działa zgodnie z oczekiwaniami z kontem IMAP. Dzięki!
Dan J

Nigdy nie miałem dobrego przepływu pracy do archiwizacji poczty, ale wygląda to obiecująco. Czy są jakieś wady archiwizacji poczty? Czy jest usuwany z IMAP i przechowywany tylko lokalnie? Czy są jakieś inne problemy lub korzyści?
bmike

1
Zależy to od tego, czy Archiwum jest folderem lokalnym, czy folderem IMAP. Jeśli jest to folder IMAP, pozostanie na serwerze. Jeśli masz miejsce i wystarczająco dużo miejsca na pocztę e-mail, może to być problem. Dla mnie mój przydział rośnie szybciej niż moje archiwum, więc nie stanowi to problemu. Najbardziej podoba mi się to, że moje archiwa podążają za mną z komputera na komputer bez żadnego wysiłku z mojej strony. Biorąc pod uwagę liczbę używanych przeze mnie maszyn i wszystkie przerażające historie, o których słyszę, że bazy danych poczty przesyłane są poprawnie, jest to wielka sprawa.
Warren Pena

0

To powinno zadziałać, chociaż boję się spróbować tego samodzielnie - być może najpierw spróbuj ze spamem lub testowym kontem pocztowym:

  1. W programie Mail ustaw opcję Permanently erase deleted messages whenNigdy i upewnij się, że w ustawieniach IMAP jest dostępna podobna opcja
  2. W ustawieniach IMAP utwórz folder o nazwie Archiwa, a następnie zsynchronizuj pocztę
  3. Gdy Archiwa pojawią się na liście skrzynek pocztowych, wybierz je, a następnie przejdź do pozycji menu Mailbox > Use this mailbox for > Trash

Że powinien przenieść wszystko, co usunąć z poczty za pomocą klawisza Delete do IMAP Archives. Jednak! Oczywiście, jeśli wybierzesz Empty Trashlub naciśniesz + + w programie Mail, wszystkie archiwa mogą zostać usunięte z konta IMAP!


Dzięki za odpowiedź, ale obawiam się, że źle odczytałeś pytanie: próbuję naśladować zachowanie Gmaila za pomocą konta IMAP innego niż Gmail . W przypadku samych kont Gmail te instrukcje są w rzeczywistości niepotrzebne: Gmail Settings > Forwarding and POP/IMAPumożliwia określenie zachowania archiwizacji przy usuwaniu.
Dan J

OK, teraz usunąłem wszystkie odniesienia do Gmaila. Czy to działa?
Elliott

Dzięki za edycję - spróbuję i dam znać!
Dan J

Próbowałem eksperymentować z działaniami folderu i wiadomość może rzeczywiście zostać zarchiwizowana po usunięciu w wybranym folderze w ten sposób, ale nie udało mi się przekonać Apple Mail, aby odzwierciedlała aktualizację tego folderu. Tak więc, dopóki nie stwierdzę, że archiwum wiadomości jest tylko bardzo ukrytą wersją lokalną, która prawdopodobnie nie jest tym, czego chcesz. Synchronizacja niestety nie powoduje, że Mail również widzi pliki .emlx.
Elliott,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.