Czy można ponownie zainstalować Mountain Lion przy użyciu kopii zapasowej Lion Time Machine?


3

Mam starego MacBooka, w którym nie można uruchomić niczego nowszego niż 10.7.5 Lion. Regularnie wykonuję kopie zapasowe Time Machine na dysk zewnętrzny. Planuję kupić nowego MacBooka Air, ale chcę sprawić, by migracja przebiegła tak płynnie, jak to możliwe, a wszystkie moje aplikacje, konfiguracje i pliki zostały skopiowane i ustawione tak jak na starym Macu. Myślałem o ponownej instalacji Mountain Lion na nowym Air i wybranie starej kopii zapasowej Lion jako źródła „z kopii zapasowej” podczas instalacji. Czy to zadziała? Czy ktoś próbował tego i może dzielić się doświadczeniami / problemami?

A może powinienem obniżyć wersję Air to Lion (jak?), Ponownie zainstalować z kopii zapasowej, a następnie uaktualnić do ML?


2
Wygląda dość prosto. Nie powinieneś próbować obniżać wersji. support.apple.com/kb/HT4889
bassplayer7

Odpowiedzi:


4

Gdy nowszy komputer Mac migruje dane ze starszego systemu operacyjnego, system ma skrypty aktualizacji, aby upewnić się, że dane poprawnie wylądują w nowym systemie.

Skrypty te obsługują całe oprogramowanie Apple i być może kilka głośnych programów na wypadek, gdyby Apple uznało za konieczne wyczyszczenie innych danych.

Migracja w inny sposób nie jest testowana, nie ma żadnych skryptów ani wsparcia, a system normalnie wykrywa, że ​​przenosisz dane do tyłu i w pierwszej kolejności odmawia przywrócenia.

Przywracanie kopii zapasowej Lion na dowolnym komputerze Mac z Mountain Lion powinno być w porządku. Nie musisz niczego instalować ponownie - po prostu nie uruchamiaj Asystenta ustawień, dopóki nie masz zewnętrznego dysku i nie możesz przenieść wszystkiego na nowy komputer Mac.

Problemem jest także uruchamianie starszego systemu operacyjnego na nowszym komputerze Mac, ponieważ często brakuje sterowników i ponownie, Lion sprawdzi i odmówi instalacji na ogólnie zbyt nowym sprzęcie.


2

Najlepszym sposobem jest użycie Asystenta ustawień przy pierwszym uruchomieniu nowego komputera Mac. Spowoduje to skopiowanie danych z kopii zapasowej lub bezpośrednio ze starego komputera Mac. Spowoduje to skopiowanie wszystkich użytkowników, a prawa własności do plików zostaną skonfigurowane poprawnie. Jeśli zdecydujesz się na połączenie Mac-Mac-Mac, pamiętaj o użyciu kabla Ethernet, ponieważ korzystanie z sieci bezprzewodowej potrwa kilka dni. Migrowałem Lion MBP do nowego Mountain Lion MBP zeszłego lata i działało to bardzo dobrze dla mnie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.