Czy istnieje sposób, aby zmusić iTunes 11 do aktualizacji tagów?


12

Czy jest jakiś sposób, aby zmusić iTunes 11 do ponownego przeskanowania biblioteki muzycznej i zaktualizowania informacji o tagach, które zostały zmienione poza iTunes? Wiem, że wybranie jednego utworu, a następnie „Pobierz informacje” wymusi aktualizację tego utworu, ale wydaje się, że nie działa z wieloma utworami.

Odpowiedzi:


21

Z przewodnika MusicBrainz iTunes :

Aktualizowanie biblioteki w iTunes

Metoda brute force (pełne ponowne skanowanie biblioteki)

Ta metoda działa najlepiej, jeśli
- ponownie oznaczyłeś wiele plików i nie pamiętasz, które pliki / albumy
- lub jest ich o wiele za dużo w przypadku pierwszego podejścia
- lub przeniosłeś / zmieniłeś nazwy plików, a iTunes ma zgubiłem je

Gotowy?

  • Przejdź do Plik> Dodaj folder do biblioteki
  • Wskaż go w górnej części katalogu iTunes (domyślnie „Moja muzyka \ iTunes \ iTunes Music \ Music” w systemie Windows).
  • iTunes ponownie przeskanuje twoją muzykę, ale rozpoznaje, że jest już zaimportowana, więc nie powinieneś kończyć się powielaniem plików (chyba że przeniesiłeś / zmieniłeś nazwę pliku)

Możesz także odświeżyć wybrane utwory, postępując zgodnie z rozwiązaniem opartym na AppleScript (na tej samej stronie, do której prowadzi link powyżej):

Zaawansowana metoda tylko dla komputerów Mac

Ta metoda jest nieco bardziej skomplikowana w konfiguracji, ale łatwa w użyciu.

Uruchom edytor skryptów (który znajduje się w obszarze Aplikacje / AppleScript, ale będzie działał z TextEdit). Wklej następujący kod, a następnie zapisz jako skrypt o nazwie /Library/iTunes/Scripts/Refresh.scpt (utwórz katalog Scripts, jeśli jeszcze nie istnieje).

powiedz aplikacji „iTunes”
wybór odświeżania
koniec powiedz

Teraz w iTunes powinieneś zobaczyć menu Skrypty (ikona zwoju, po lewej stronie Pomocy). Element „Odśwież” w tym menu zmusi go do ponownego odczytania tagów dla wszystkich wybranych ścieżek.


Sztuczka AppleScript jest bardzo fajna! Wielkie dzięki.
t6d

6
Pamiętaj, że możesz zapisać ten skrypt w domu użytkownika (~ / Library / iTunes / Scripts) i działa on również w najnowszym iTunes 12
Dalibor Filus

1
Niestety nie działa to w iTunes 12.9.
puszysty

2

Możesz przejść do iTunes-> Preferencje-> Zaawansowane, odznaczyć Keep iTunes Media folder organized, OK, a następnie wrócić i ponownie zaznaczyć opcję. Ponownie przeskanuje całą ścieżkę po kliknięciu OK.


Właśnie próbowałem tego z iTunes 11.0.2 i nie zaktualizowałem tagów.
pknz
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.