Jak mogę zminimalizować Windows z aplikacji za pomocą kombinacji klawiszy?


24

Pochodząc ze świata Windows, początkowo byłem przyzwyczajony do używania Cmd-Tab do przełączania się między otwartymi oknami. W OS X przełącza się między aplikacjami, więc musiałem nauczyć się używać Ctrl-`do przełączania między oknami w aplikacji. Jednak nawet to nie wydaje się przełączać na zminimalizowane okna i (na lepsze lub gorsze) mam zwyczaj minimalizowania okien. Jedynym sposobem, w jaki udało mi się je zminimalizować, jest długie kliknięcie ikony w doku i wybranie okna, które chcę, co jest denerwujące. Czy istnieje kombinacja klawiszy, której można użyć, która będzie przełączać się między oknami i jednocześnie ich uniminizować, lub jakieś powiązane klucze, które mogłyby pomóc?

Używam OS X 10.8.

Odpowiedzi:


21

Jestem z tej samej łodzi;

najlepsza natywna klawiatura dostępna tylko dla mnie

 1. CTRL- DOWN-Arrow; (wprowadzasz ujawnianie aplikacji)
 2. DOWN-arrow; (jeśli są jakieś zminimalizowane okna, to umieści kursor na jednym)
 3. LEFT-arrow/ RIGHT-arrow(aby wybrać z wielu zminimalizowanych okien) lub przytrzymaj OPT, jeśli chcesz je wszystkie przywrócić.
 4. RETURN

Alternatywą Krok 1: wsiada do aplikacji odsłonić przed ve alt- cmd„ed do aplikacji:

przy CMDnadal wciśniętym (widoczny jest przełącznik zadań) dotknij DOWN, lub UP, lub 1(teraz w aplikacji ujawnij)


Powyżej pokazuje tylko zminimalizowane okna jednej aplikacji na raz; do wybierania z dowolnego zminimalizowanego okna, niezależnie od aplikacji, CTRL- F3przenosi fokus do stacji dokującej, a strzałką w lewo można przejść do listy zminimalizowanej.

jeśli CTRL- F3zamiast pokazuje app-narażać, spróbuj FN- CTRL- F3. (W moim Ustawienia / klawiaturze, mam oznaczone „Użyj wszystko F1, F2itd klawiszy jako standardowych klawiszy funkcyjnych”)


Niektóre aplikacje mają określone alternatywy; Korzystam z opcji CMD-window_number terminala , która unminimalizuje i skupia to okno.


Za pomocą tej techniki można łatwo podążać tą samą ścieżką za pomocą gestów
Benjamin

fajne znalezisko i podsumowanie
javadba

6

Spójrz na poradę nr 10 na http://www.macworld.com/article/2048857/10-tips-for-managing-minimized-windows.html - to zrobiło to dla mnie.

Zasadniczo używasz ⌘ Cmd+ Tab/ ~jak zwykle, a dla zminimalizowanych okien, przytrzymaj ⌥ Optklawisz przed zwolnieniem ⌘ Cmdklucza, a aplikacja otworzy się po jego ostatnim zminimalizowaniu.


3
To działa, ale wydaje mi się bardzo niezdarne; Muszę wiedzieć, że został zminimalizowany (co nie jest oczywiste w oknie Cmd-Tab), a kluczem nie jest też łatwo zarządzać. Dzięki jednak :)
Andrew Ferrier

1
Albo nie mogę tego zmusić do pracy na El Capitan, albo nie mogę śledzić tego, co próbuje powiedzieć.
hippietrail

3

Jeśli chcesz zminimalizować WSZYSTKIE okna (nie tylko z jednej aplikacji), możesz utworzyć następującą usługę Automator i przypisać jej klawisz skrótu.

W Automatorze utwórz nową usługę

Daj mu jedną akcję: uruchom skrypt powłoki

Skrypt powłoki jest następujący:

killall -HUP Dock

Zabije to proces Docka (który następnie się odrodzi), uwalniając wszystkie okna, które zostały zminimalizowane do Docka.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Zapisz usługę, a następnie użyj Preferencji systemowych, aby przypisać klawisz skrótu do usługi.


1

Czarownica domyślnie zawiera zminimalizowane okna. Możesz także przypisać skróty do wyświetlania tylko zminimalizowanych okien i minimalizowania okien.

Możesz także przypisać skrót do takiego skryptu :

tell application (path to frontmost application as text)
  try
    set miniaturized of windows to false -- most applications
  end try
  try
    set collapsed of windows to false -- at least Finder
  end try
end tell

Jeśli minimalizowanie okien do ikon aplikacji nie jest włączone, powoduje to kliknięcie ikony ostatniego zminimalizowanego okna w Docku:

try
  tell application "System Events" to tell process "Dock"
    click (last UI element of list 1 where role description is "minimized window dock item")
  end tell
end try

1
To naprawdę nie działa. Użycie domyślnego klucza cyklu okien Witcha obejmuje zminimalizowane okna na liście, ale tak naprawdę nie unminimalizuje ich po przejściu na nie.
Andrew Ferrier,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.