Ikony paska bocznego z woluminu niesystemowego znikają po ponownym uruchomieniu w Finderze Mac OSX 10.8.2


0

Przeciągnąłem foldery w Finderze do Ulubionego na pasku bocznym. Foldery z woluminu systemowego przetrwały po ponownym uruchomieniu systemu, ale foldery z woluminu innego niż system zniknęły. Ten problem występuje, odkąd zaktualizowałem z Lion. Dowolny pomysł? Dzięki.

Odpowiedzi:


1

Jeśli dysk / udział nie jest zamontowany, ulubione jest usuwane z paska bocznego. Jeśli chcesz zachować ulubione jako udziały sieciowe, dyski wymienne lub pliki na obrazach dysków, istnieje obejście tego problemu.

Utwórz nowy folder o nazwie „Ulubione ulubione”. Może to być dowolne miejsce na dysku lokalnym (folder domowy, dokumenty itp.) Przeciągnij folder Ulubione ulubione na pasek boczny Dodaj aliasy zdalnego pliku / folderu do folderu Ulubione ulubione. (przytrzymaj opcję + polecenie podczas przeciągania pliku źródłowego)

Folder Ulubione ulubione jest lokalny, więc nie zniknie z paska bocznego. Teraz, gdy musisz dostać się do jednego z tych zdalnych plików, otwórz folder Ulubione ulubione i kliknij dwukrotnie alias zdalnego pliku.

Inną zaletą korzystania z aliasów jest to, że jeśli udział sieciowy lub obraz dysku nie jest zamontowany, automatycznie zamontuje go najpierw.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.