Jak przekonwertować .CR2 na .jpg?


Odpowiedzi:


16

Możesz wykonać niestandardowy obieg pracy, aby to zrobić jako usługa Finder (lub nawet systemowa) za pomocą Automatora .

Poszukaj akcji Zmień typ obrazów w obszarze Zdjęcia, a następnie musisz zdecydować o swoim przepływie pracy - niezależnie od tego, czy zapiszesz to jako usługę, którą można aktywować za pomocą menu kontekstowego, czy też umieścisz w folderze rozwijanym, aby zautomatyzować następny etap tego procesu.

Automator pokazuje akcję konwersji obrazu


Err, @bmike, zgodnie z opisem to nie działa z RAW.
nohillside

Mógłbym przysiąc, że kiedyś działało z RAW, mimo że nie było na liście - obsługa RAW jest uciążliwa, a jeśli wyliczyliby RAW, wiele formatów przypadków krawędzi zawiodłoby. Pozwól mi wykopać trochę, aby sprawdzić, czy mogę być pewien, że CR2 z kanonu będzie działał bezproblemowo ... Będzie narzędzie, być może automatyzator, ale lepiej sprawdzę. Jeśli chcesz opublikować przykładowy plik CR2 (głównie jestem
nikonem

2
Spoczywam na moim przypadku, działa on z wejściem Canon RAW.
nohillside

Działa świetnie! Po prostu nie mogę znaleźć sposobu na przekonwertowanie pliku w tym samym folderze bez jego zastąpienia.
Matthieu Riegler,

1
Właśnie to mam. Użyłem „Duplikatu pliku” przed jego konwersją. Dziękuję jeszcze raz!
Matthieu Riegler,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.