Jak zweryfikować integralność mojej instalacji OSX? (Pliki, wersje i preferencje)


2

Chcę zweryfikować pliki i ustawienia konfiguracji dla mojej instalacji OSX ze znanym dobrym „base” odniesienia.

Zakładając, że mam dwa identyczne komputery Mac (sprzętowe), z których jeden jest fabrycznie zainstalowany i jest aktualizowany w łatkach, a inny taki jak Mac .. jak mogę porównać różnice między nimi? Gdzie patrze

Chociaż niektórzy ludzie mogą używać tej odpowiedzi jako medycyny sądowej, wyglądam bardziej w tym sensie, że zainstalowałem kilka bibliotek Pythona i nie jestem pewien, co zrobiłem z nimi, i chcę zrobić porządek.

Polecenia terminalowe ( grep, lsitp. Są mile widziane). Brak kompleksowego rozwiązania byłbym wdzięczny za Twój wkład we wszystko, co możesz wnieść.

Odpowiedzi:


1

Zamontuj oba woluminy na komputerze Mac i przeciągnij oba dyski do narzędzia porównywania plików, takiego jak Kalejdoskop . Wyświetli różnice między plikami, a także pliki hilight, które istnieją w jednym folderze, a nie w drugim.

Możesz także różnicować listę plików podobną ls -laRlub inną, którą wolisz, aby zobaczyć, jakie różnice (z wyjątkiem metadanych pliku i ACL / flag specjalnych, które albo biorą inne lsflagi, albo są niewidoczne dla prostej listy plików). Niektórzy ludzie posunęli się tak daleko, aby utworzyć lista z md5 lub innymi skrótami, które sumują rzeczywistą zawartość plików, ale jest to bardziej odpowiednie dla pakietu do skanowania / zarządzania bezpieczeństwem, takiego jak munki lub tripwire .

Wiele blogów pokrycie tego rodzaju profesjonalnego zarządzania systemem jak tych zgłoszeń z 318, Inc .

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.