Czy bootowalna pamięć USB utworzona przez bootcamp na komputerze Mac będzie działać z komputerem PC?


9

Muszę zrobić bootowalną pamięć USB z plikami Windows 8, nie mogę wymyślić łatwiejszej opcji niż utworzenie jej za pomocą bootcampa, ale czy będzie działać na PC (chcę zainstalować pliki na moim komputerze)?


Bootcamp nie zrobi tego, co chcesz.
Andrew Larsson,

Odpowiedzi:


9

Po przeczytaniu kilku odpowiedzi wymiany stosów znalazłem kroki, które działały na tej stronie .

Poprowadzi Cię przez proces formatowania pamięci USB, aby system Windows ją rozpoznał, i jak użyć Unetbootin do skopiowania obrazu ISO.

Dla wygody odtworzę te kroki:

Sformatuj dysk w Narzędziu dyskowym, używając prawidłowego MBR

 1. Otwórz narzędzie dyskowe
 2. Wybierz urządzenie USB
 3. Kliknij opcję Partycja
 4. Wybierz 1 partycję w układzie partycji
 5. Wybierz „Master Boot Record” w opcjach
 6. Wybierz MS-DOS (FAT) w typie formatu.
 7. Kliknij Zastosuj, a następnie Partycja
 8. Zamknij narzędzie dyskowe

Spowoduje to wyczyszczenie dysku USB i skonfigurowanie go z poprawnym rekordem rozruchowym

Zainstaluj plik binarny MBR z projektu SysLinux

 1. Użyj diskutil z wiersza poleceń, aby znaleźć nazwę urządzenia dla napędu USB.

  diskutil list
  
 2. Odmontuj dysk USB za pomocą wiersza polecenia. Uwaga: pamiętaj, aby zamienić odniesienie do urządzenia (w moim przypadku jest to / dev / SOMEdisk2) na poprawne dla twojego klucza USB, który zidentyfikowałeś w poprzednim kroku - zmieni się to dla każdej maszyny.

  diskutil unmountDisk /dev/SOMEdisk2
  
 3. Zaznacz partycję jako aktywną, a następnie odmontuj ją ponownie

  sudo fdisk -e /dev/SOMEdisk2
  print
  f 1
  write
  print
  exit
  diskutil unmountDisk /dev/SOMEdisk2
  
 4. Pobierz Syslinux i rozpakuj plik mbr.bin
 5. Zainstaluj MBR

  sudo dd conv=notrunc bs=440 count=1 if=mbr.bin of=/dev/SOMEdisk2
  

  Uwaga: zapoznaj się z moją pełną instrukcją, jeśli potrzebujesz dalszej pomocy w krokach 4 i 5.

Użyj UnetBootin, aby zainstalować pliki instalacyjne systemu operacyjnego

 1. Pobierz i zainstaluj UnetBootin, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś
 2. Załaduj aplikację, wybierz preferowaną dystrybucję, a następnie kliknij OK
 3. Po zakończeniu wyjmij klucz USB i użyj go

Znajdź najnowszy plik Syslinux .zip na stronie kernel.org/pub/linux/utils/boot/syslinux (w wersjach po 5 nie ma pliku mbr.bin używanego w powyższej komendzie dd).
Jorge Orpinel,

UNebootin (613) po prostu nie reaguje, gdy wybieram dystrybucję lub .iso i klikam OK przy sformatowanym w ten sposób dysku USB (używane Syslinux 5.10 mbr.bin): T
Jorge Orpinel

Wchodzę, by podziękować - działało to jak urok po pierwotnym pojawieniu się błędów „ta wersja Bootcampa nie jest przeznaczona” po zainstalowaniu Windows 10 opartego na USB Bootcamp na moim nowym komputerze.
Swader,

Śledziłem go uważnie, podczas uruchamiania dostałem „Dysk niesystemowy”. Korzystanie z systemu Windows 10 64
ThadeuLuz 10.09 o

Nie można uruchomić. Automatyczny czas uruchamiania rozruchu w trybie pętli.
Jyotirmay

1

Próbowałem tego i wszystko, co dostaję, to czarny ekran i biały migający znak podkreślenia. Próbowałem innych rzeczy do naprawienia, ale nie wydaje mi się, aby grzywna była wystarczająco dobrym rozwiązaniem. Ponadto mój komputer jest nowy i zbudowałem go, więc nie ma napędu optycznego. Ponadto nigdy wcześniej nie instalowałem systemu Windows.


1
Czy zrobiłeś bootowalny dysk USB za pomocą bootcamp? Samo dodanie zarysów podjętych kroków może pomóc innym wiedzieć, czego nie robić, a może ktoś może wskazać bardziej kompletne rozwiązanie.
bmike

1

Nie. Bootcamp utworzy bootowalną kopię systemu Windows tylko na komputery Mac. Komputery Mac mają UEFI zamiast tradycyjnych BIOS-ów. Komputery PC stosują tę technologię, ale powoli.

Wierzę, że OS X formatuje pamięć USB za pomocą GUID / HFS +, czego nie lubią komputery PC i Windows. Jest zbyt wiele przeszkód, aby sądzić, że bootowalna kopia systemu Windows będzie działać na komputerze.

Możesz jednak wypróbować tę alternatywną metodę: Tworzenie rozruchowego USB systemu Windows 8.1 w systemie OS X?

Uwaga: Upewnij się tylko, że pamięć USB jest sformatowana przy użyciu MBR zamiast GUID, aby zmaksymalizować bezstronność.


@ ekaj Jak to wymyśliłeś? Mówi przy pomocy Bootcampa. Ponadto przeczytaj aktualny tytuł jego pytania. Dla mnie to oznacza, że ​​próbuje użyć opcji w Bootcamp, aby utworzyć bootowalny instalator USB. Proszę również nie używać systemu głosowania z niepokoju. Zachowajcie się z dojrzałością.

1
Głosowałem za odpowiedzią, ponieważ to nie była jedna. Zasadniczo powiedziałeś „tak, może”. Nie odpowiedziałeś również poprawnie na pytanie, ponieważ istnieje więcej dowodów sugerujących, że chciał użyć instalatora USB utworzonego przez bootcamp, niż za pomocą bootcampa do zainstalowania systemu Windows, a następnie wykonać instalator USB z tego środowiska. Nie podałeś również żadnych szczegółów (wyraźne kroki, potencjalne zastrzeżenia itp.). Naszym celem jest uzyskanie wysokiej jakości odpowiedzi, a nie szybkich uwag. Jeśli cokolwiek, Twoja odpowiedź byłaby najlepiej służyć jako komentarz.

W rzeczy samej. Stąd mój komentarz powyżej.

Właśnie przetestowany - Boot Camp tworzy dysk sformatowany w MBR
Kevin Chen

1

Kiedy użyłem Bootcamp Assistant do utworzenia bootowalnego USB z mojego systemu Windows 8 ISO, mój komputer zawiesił się na migającym kursorze w trybie tekstowym, podczas gdy lampka aktywności na moim kluczu USB migała.

Wierzę, że instalator Apple Bootcamp przygotowuje klucz USB tylko do rozruchu EFI (ponieważ tego właśnie potrzebuje Mac) i nie przygotowuje poprawnie kodu rozruchowego MBR. Moja płyta główna (ASRock H77-PRO4-M) w pełni obsługuje EFI, ale domyślnie próbuje uruchomić MBR. Musiałem wyraźnie wybrać opcję rozruchu UEFI z menu rozruchu (F11 lub F12 przy włączeniu zasilania), dzięki czemu instalator uruchomił się idealnie:

Wybór rozruchu systemu BIOS: wybierz USB UEFI


1

Możesz uruchomić dysk, który nie zawiera BootCamp Helper z komputera Mac, ale nie możesz uruchomić dysku, który zawiera BootCamp Helper z komputera.

Instalowanie BootCamp Helper na dysku zewnętrznym zarówno dla komputerów PC, jak i Mac jest jak instalacja na komputerze Mac. Zajrzyj do dyskusji Apple, w której OP zainstalował BootCamp Helper na zwykłym komputerze, aby uzyskać więcej informacji.

Apple „Boot Camp” to obsługa układów na płycie głównej. Komputery PC nie mają komputera Mac. Windows nie lubi sterowników mobo, które nie należą.


0

Próbowałem większości metod wymienionych w tym wątku, aby utworzyć rozruchowy system Windows 7 USB i żadna nie działała dla mnie. To, co zakończyło pracę, to:

 1. Postępuj zgodnie z instrukcjami w Boot Camp, aby utworzyć bootowalny USB.
 2. Zainstaluj Parallels na moim komputerze Mac ładującym system Windows z USB utworzonego w kroku 1.
 3. W Parallels pobierz i zainstaluj narzędzie do pobierania USB / DVD z systemem Windows
 4. Użyj narzędzia do pobierania USB / DVD z Windows w Parallels, aby utworzyć nowy, odpowiednio sformatowany bootowalny USB.

0

Za to, co jest warte, używam macOS Sierra przy użyciu wersji 6.1.0 Boot Camp Assistant. Udało mi się utworzyć rozruchowy dysk USB z pliku .iso systemu Windows 10, wybierając opcję „Utwórz dysk instalacyjny systemu Windows 7 lub nowszej wersji” po pierwszym sformatowaniu dysku za pomocą Narzędzia dyskowego na system plików DOS_FAT_32 i partycję MBR.

Kiedy podłączyłem dysk do mojego nowo zbudowanego komputera, mogłem pomyślnie uruchomić komputer z dysku USB i zainstalować system Windows 10. Po zakończeniu instalacji pojawiło się powiadomienie z informacją, że mój komputer nie jest zgodny z Boot Camp, więc Załóżmy, że Asystent Boot Camp zawierał niektóre sterowniki specyficzne dla komputerów Mac i biblioteki obsługi, które nie są konieczne w systemie Windows. Jednak nie sądzę, że powinno to powodować jakiekolwiek problemy, i byłem w stanie wyprodukować rozruchowy dysk USB za pomocą Boot Camp Assistant.

Wydaje się, że odpowiedź tutaj wskazuje, że powinno to być możliwe.


-3

Powinno. Bootcamp działa jak normalny system operacyjny Windows, po prostu upewnij się, że program użyty do utworzenia rozruchowego dysku flash faktycznie działa.


Cześć, dziękuję, nie rozumiem ostatniego fragmentu programu, który ma posłużyć do uruchomienia bootowalnej pamięci flash, użyję do tego asystenta bootcamp, czy to zadziała?
Ilja,

Tak, jeśli masz
wersję

3
Nie jestem pewien, dlaczego właśnie zaakceptowałeś tę odpowiedź. To nawet nie jest ostateczne.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.