Jak skuteczny jest tryb głębokiego uśpienia?


10

Sfrustrowało mnie to, że włączyłem mój system Retina MBP i czekałem kilka sekund na załadowanie systemu z trybu głębokiego uśpienia.

Wyłączyłem go za pomocą sudo pmset -a standby 0

Chciałbym jednak wiedzieć, czego teraz mi brakuje. Czy zacznę tracić dużo energii, gdy laptop śpi normalnie (w zasadzie nie w trybie głębokiego uśpienia)?

Na przykład, w ciągu 1 godziny (lub 2-5 godzin) jaki procent baterii stracę w trybie uśpienia, a ile stracę, gdy będzie w trybie głębokiego uśpienia?

Odpowiedzi:


8

Twój komputer Mac może trwać tydzień we śnie, podczas gdy może trwać miesiąc w głębokim śnie.

Jeśli podróżujesz z zasilaczem lub wolisz skończyć bez baterii, niż odczekaj kilka sekund dłużej po obudzeniu, to wyłącz głęboki sen.


Użyłem mocy, ponieważ każda bateria ma nieco inne czasy i te czasy są dla całkowicie doładowanej baterii - większość zdarzeń uśpienia zaczyna się od mniej niż pełnego naładowania - czasami znacznie mniej niż pełnego naładowania.
bmike

Jeśli tylko wyjmę go z ładowarki, pójdę studiować w bibliotece, która jest w odległości 10 minut. Następnie zostań tam przez kilka godzin i wróć, aby włożyć go z powrotem. Czy konieczny byłby tryb głębokiego uśpienia?
Renderuj

2
Możesz wykonać pomiary, ale obecna różnica w pobieraniu między snem a snem głębokim będzie nie do zmierzenia przez czas snu krótszy niż 5 godzin, więc chyba, że ​​regularnie go śpisz, w torbie, z dala od zasilania przez kilka dni w kiedyś nie martwiłbym się o nic.
bmike

5

13-calowy MacBook Pro z wyświetlaczem Retina ma 74-watową baterię. Zużywa około 0,86 W w trybie uśpienia i 0,30 W, gdy jest wyłączony (lub w trybie czuwania ), co przekłada się na około 3,6 i 10,3 dni.

Tryb gotowości włącza się dopiero po 70 minutach normalnego snu, więc po godzinie nie będzie żadnej różnicy. Następnie normalny sen zużyłby około 1,2% maksymalnej wydajności na godzinę, a tryb gotowości około 0,4%.

Jeśli zapłacisz 0,15 USD za kilowatogodzinę za energię elektryczną i utrzymasz MacBooka Pro w trybie uśpienia (z wyłączonym trybem gotowości) przez 15 godzin dziennie, będzie to kosztować około 0,70 USD rocznie.

Funkcja Power Nap może zwiększyć zużycie energii, ale nie jest włączona w przypadku zasilania z baterii.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.