Czy mogę wyeksportować swój podpis z wersji Preview na jednym komputerze Mac i zaimportować go na innym?


33

Kontynuacja tego pytania dotyczącego wyodrębnienia obrazu podpisu . Czy można po prostu skopiować plik plist zawierający podpis z jednego komputera Mac na inny? Czy istnieje zalecana metoda eksportowania i importowania podpisów z jednego komputera Mac na inny, który powinienem zastosować?

Mogę „podpisać” pusty plik PDF i zrobić zrzut ekranu, ale naprawdę chcę, aby to samo hasło pasowało do obrazu, więc jest to w 100% taki sam podpis na drugim komputerze Mac, jak ten, którego używam na tym komputerze Mac .


Odpowiedzi:


38

Zostało to omówione na blogu Aussie Bloke, kiedy pojawił się Lion . Oto kroki, aby uzyskać zarówno plik, w którym przechowywany jest podpis, jak i powiązany wpis pęku kluczy na drugim komputerze Mac.

Na źródłowym komputerze Mac:

 • Otwórz ~/Library/Containers/com.apple.Preview/Data/Library/Preferencesfolder.
  • W Finderze kliknij menu Idź i przytrzymaj, optionaby wyświetlić folder Library .
  • Alternatywnie, naciśnij ⇧⌘G, gdy Finder jest aktywny i wprowadź ścieżkę powyżej, aby bezpośrednio nawigować.
 • W systemie OS X Mavericks 10.9 i wcześniejszych skopiuj com.apple.Preview.signatures.plistplik.
 • W systemie OS X Yosemite 10.10 i nowszych skopiuj com.apple.PreviewLegacySignaturesConversion.plistplik.
 • Uruchom dostęp do pęku kluczy
 • Zapewnić logowanie Brelok jest wybrany i wybrać haseł kategorię.
 • W systemie OS X Mavericks 10.9 i wcześniejszych wersjach kliknij prawym przyciskiem myszy hasło Podgląd podpisu prywatności i wybierz opcję Kopiuj hasło do schowka . To hasło służy do szyfrowania obrazów podpisów.
 • W systemie OS X Yosemite 10.10 i nowszych kliknij prawym przyciskiem myszy hasło Prywatność adnotacji podpisu i wybierz opcję Kopiuj hasło do schowka .
 • Wklej go do edytora tekstu i zapisz plik. Musisz przenieść to na inne komputery.

Na docelowym komputerze Mac:

 • Uruchom podgląd , otwórz Preferencje i wybierz kartę Podpisy , aby upewnić się, że zostały utworzone domyślne pliki konfiguracyjne i foldery.
 • Wyjdź z podglądu . Upewnij się, że proces został zakończony.
 • Otwórz ~/Library/Containers/com.apple.Preview/Data/Library/Preferencesfolder.
 • W systemie OS X Mavericks 10.9 i wcześniejszych skopiuj com.apple.Preview.signatures.plistplik do folderu, zastępując istniejący plik.
 • W systemie OS X Yosemite 10.10 i nowszych skopiuj com.apple.PreviewLegacySignaturesConversion.plistplik do folderu, zastępując istniejący plik.
 • Uruchom dostęp do pęku kluczy
 • W systemie OS X Mavericks 10.9 i wcześniejszych znajdź hasło Podgląd podpisu prywatności w pęku kluczy logowania i kliknij dwukrotnie, aby edytować.
 • W systemie OS X Yosemite 10.10 i nowszych znajdź hasło Prywatność adnotacji podpisu w pęku kluczy logowania i kliknij dwukrotnie, aby edytować.
 • Kliknij pole wyboru Pokaż hasło i wklej hasło skopiowane z oryginalnego urządzenia.
 • Kliknij Zapisz zmiany i gotowe!

W sytuacjach, gdy na komputerze docelowym nie ma rekordu Podgląd podpisu Prywatność lub Notatka podpisu w programie Dostęp do pęku kluczy , musisz utworzyć nowy rekord. Jest to konieczne, gdy komputer docelowy (jak Mac Pro z podłączonym ekranem starszym lub innej firmy) nie ma kamery, co oznacza, że ​​nie można utworzyć pliku podpisu z poziomu podglądu. Otwórz Dostęp do pęku kluczy jak wyżej i wykonaj następujące czynności:

 • Kliknij ikonę +, aby utworzyć nowy wpis
 • W OS X Mavericks 10.9 i wcześniejszych wersjach wprowadź Podgląd prywatności podpisu w polu Nazwa elementu pęku kluczy .
 • W systemie OS X Yosemite 10.10 i nowszych wprowadź Prywatność adnotacji podpisu w polu Nazwa elementu pęku kluczy .
 • Wprowadź podgląd w polu Nazwa konta .
 • Wklej hasło skopiowane z oryginalnego urządzenia, zgodnie z powyższą procedurą.
 • Kliknij Dodaj
 • W nowo utworzonym wpisie kliknij Kontrola dostępu
 • Dodaj podgląd do aplikacji dozwolonego dostępu
 • Kliknij Zapisz zmiany i gotowe!

Korzystam z systemu OS X Mavericks, a gdy próbuję skopiować hasło, pojawia się następujący błąd: Dostęp do tego elementu jest ograniczony. (-25320). Czy ktoś znalazł rozwiązanie tego problemu?
Zev Eisenberg

Fałszywy alarm. Niektóre kombinacje pierwszej pomocy pęku kluczy, naprawy uprawnień do dysku i ponownego uruchomienia rozwiązały problem.
Zev Eisenberg

3
Mam com.apple.PreviewLegacySignaturesConversion.plist i hasło pęku kluczy ze źródłowego komputera Mac. Na docelowym komputerze Mac (Mac Pro z systemem Sierra) utworzyłem nowy wpis w Keychain Access z hasłem ze źródłowego komputera Mac. W menu Preferencje podglądu dostępna jest tylko karta Ogólne, karta Obrazy i karta PDF. Brak karty Podpisy. Czy istnieje sposób, aby uzyskać podgląd, aby rozpoznał nowy element hasła pęku kluczy i nową listę w preferencjach biblioteki / kontenerów /.../, których powinien używać? Wszystko, co otrzymuję, to: „Do stworzenia podpisu wymagany jest gładzik lub kamera iSight”. Dzięki!
RanLearns

4
com.apple.PreviewLegacySignaturesConversion.plist wydaje się nie istnieć w Sierra.
EDP

1
Ta odpowiedź jest datowana. Zobacz odpowiedź @Meeh poniżej.
Greg Allen

7

W Mac OS X High Sierra (może tak być również w Sierra, nie pamiętam) sam podpis jest kodowaniem obrazu base64 w polu hasła Prywatności adnotacji podpisu . Skopiuj identyfikator UUID konta i zawartość pola hasła do docelowego komputera Mac.

Wyświetl okno informacyjne wpisu

(Utwórz fałszywy podpis, aby Podgląd utworzył wpis, jeśli nie masz pewności, czy zrobisz to sam)


Odpowiedź @Meeh działa dobrze, jeśli utworzysz liczbę podpisów przed, a następnie zmodyfikujesz hasło w Keychain-Access. UUID nie musi być zmieniany.
Jan K.


To zdecydowanie wydaje się najprostszą metodą. Działa dla mnie idealnie na 10.14 (nie trzeba zmieniać UUID konta, po prostu zastąpiłem dane hasła).
devios1

6

Jeśli źródłowy komputer Mac jest przenośny (np. Laptop), jedną z prostych, ale skutecznych opcji, które właśnie wykonałem, jest wykonanie następujących czynności:

Na źródłowym komputerze Mac:

 1. Otwórz nowy dokument TextEdit i przejdź do Plik> Drukuj
 2. W menu rozwijanym PDF wybierz, aby otworzyć PDF w podglądzie. Spowoduje to otwarcie pustego dokumentu TextEdit w wersji zapoznawczej
 3. Zmień rozmiar pustego okna podglądu, aby wypełnić ekran
 4. Wstaw swój podpis w zwykły sposób Narzędzia> Adnotacje> Podpis i zmień rozmiar, aby był jak największy

Na docelowym komputerze Mac:

 1. W podglądzie przejdź do Narzędzia> Adnotacje> Podpis> Zarządzaj podpisami
 2. Użyj opcji aparatu, aby zrobić nowy podpis
 3. Przedstaw (tzn. Podnieś i pokaż) źródłowego Maca do kamery na docelowym Macu, a to wykryje podpis i zapisze go

Zdaję sobie sprawę, że jest to podobne do bazgrania na kartce papieru i tworzenia nowego podpisu na docelowym komputerze Mac, ale jeśli nie jest to pod ręką, ta metoda zadziałała dzisiaj dla mnie. Mam nadzieję, że pomaga innym.


2

Aby wykonać transfer podpisu z jednej maszyny na drugą w systemie OS X Yosemite , El Capitan i później:

1. Postępuj zgodnie z pierwotną odpowiedzią, ale wprowadź następujące zmiany:

2. Plik: com.apple.Preview.signatures.plistnie istnieje.
Zamiast kopiować: com.apple.PreviewLegacySignaturesConversion.plist.

3. Wpis Dostęp do pęku kluczy: Podgląd Podpis Prywatność nie istnieje.
Zamiast tego użyj: Prywatność adnotacji podpisu .


Może sprawisz, że będzie to edycja już sformułowanej i zaakceptowanej odpowiedzi? Więc jest tylko jedna, kanoniczna odpowiedź?
Ian C.

Zaktualizowałem oryginalną odpowiedź w tym samym czasie, gdy zostawiłem tę odpowiedź. Wydaje się jednak, że pierwotna odpowiedź została przywrócona przed wprowadzeniem moich zmian. Spróbuję go edytować po raz drugi.
jimjamz

Wygląda na to, że moja edycja oryginalnej odpowiedzi jest wciąż w trakcie przeglądu, stąd opóźnienie w jej aktualizacji.
jimjamz

1

Brakuje kluczy?

Jeśli brakuje elementu pęku kluczy Podgląd prywatności prywatności podpisu lub adnotacji podpisu w docelowym pęku kluczy Maca docelowego, prosty sposób można go dodać w następujący sposób:

 • Otwórz aplikację Preview i utwórz nowy podpis, który zostanie później zastąpiony przez importowane podpisy ze źródłowego komputera Mac. Możesz utworzyć wiele podpisów tutaj, jeśli planujesz zaimportować wiele podpisów ze źródłowego komputera Mac.
 • Zamknij aplikację Preview. Powinno to automatycznie utworzyć brakujące elementy pęku kluczy podglądu prywatności podpisu lub adnotacji podpisu , które musisz mieć w dostępie do pęku kluczy.

UWAGA: Jeśli planujesz migrację MULTIPLE podpisów ze źródłowego komputera Mac na docelowe komputery Mac, utwórz nowy podpis dla każdego podpisu, który chcesz zmigrować. Innymi słowy, jeśli masz 3 podpisy, które chcesz migrować, upewnij się, że utworzyłeś 3 elementy pęku kluczy Podgląd podpisu Prywatność lub Notatka podpisu w Dostępie do pęku kluczy.


1

W rzeczywistości nie potrzebujesz całego tego długiego procesu, aby rozwiązać problem. Musisz tylko zsynchronizować swój pęku kluczy z iCloud na obu komputerach Mac, a następnie będziesz mieć podpisy na obu. Działa, próbowałem już teraz na MacOS Mojave.


Może tak nie być, jeśli muszę wyeksportować swój podpis na laptopie mojego przyjaciela.
ankii

0

Miałem problem z High Sierra, w którym Preview nie zapisywał nowego podpisu i nie mogłem przywrócić podpisów z innego komputera Mac. Okazało się, że jest to uszkodzony brelok do kluczy Local Items , w którym Preview przechowuje element hasła Prywatność adnotacji podpisu . Ponieważ pęku kluczy pozycji lokalnych nie akceptuje nowych wpisów, Preview nie może zapisać nowych podpisów.

Rozwiązanie: zapoznaj się z odpowiedzią SO, aby rozwiązać ten problem. Po zrobieniu tego był w stanie dodać nowe wpisy pęku kluczy.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.