Który komputer Mac opracowuje aplikacje na iPhone'a?


16

Jestem programistą pracującym w systemie Windows. Mam kilku cutomerów, którzy są zainteresowani aplikacjami na iPhone'a, więc teraz szukam komputera Mac. Problem polega na tym, że nie mam pojęcia, co kupić.

Nie chcę używać komputera Mac jako głównej maszyny, chcę po prostu zrobić na nim kodowanie. Więc chyba nie musi być tak potężny. Co byś polecił? Nowe lub używane ...

Czy komputer Mac działa z moją klawiaturą / myszą USB? Czy to działa z moim monitorem z portem DVI? Czy potrzebuję adapterów lub całkowicie nowego sprzętu?

Czytałem gdzieś, że potrzebuję procesora Intel. Czy to prawda?


Istnieje mnóstwo dodatkowej pomocy dla ciebie na programmers.stackexchange.com
JBRWilkinson


Pytania dotyczące zakupów sprzętu są nie na temat. Znajdź nas na Ask Different Meta, aby omówić, dlaczego i jak możemy je zmienić, aby dowiedzieć się, jakie pytania są przydatne do badania tego, co będzie działać razem.
bmike

Zobacz: Czy mogę opracować dla iPhone'a najpierw w systemie Windows , aby potencjalnie zaoszczędzić 500-1000 $ + ...
BlueRaja - Danny Pflughoeft

Odpowiedzi:


22

Obecny niski poziom Mac Mini z aktualizacją do 4 GB pamięci to prawdopodobnie najlepszy zwrot z inwestycji. To właśnie mam z wyjątkiem 8 GB; dostałem moją pamięć od Amazon za 130 USD, taniej niż pamięć Apple. To bardzo sprawna maszyna. Jeśli korzystasz z wielu programów jednocześnie, standardowe 2 GB jest trochę ciasne, ale 4 GB wystarczy. Wydawało się, że to dobry interes dla 8 GB i używam więcej niż średnia liczba aplikacji jednocześnie i wiele kart Safari.

Nowy MacMini jest znacznie ładniejszy niż w 2009 roku. Wiem to, ponieważ miałem jeden przed tym; z 2 GB oczywiście :).

Przy okazji pokochasz OS X. Nie zdziw się, jeśli porzucisz system Windows za rok.

O twoich konkretnych pytaniach:

  1. Każdy obecny komputer Mac ma procesor Intel. Apple przeszedł z PowerPC w 2006 roku i tak, potrzebujesz jednego, ale i tak nie chcesz komputera tak starego!

  2. Prawie każda klawiatura lub mysz będzie dobrze działać z OS X. Jeśli używasz jakiejś fantazyjnej myszy lub klawiatury, prawdopodobnie będziesz potrzebować oprogramowania innej firmy, aby wszystkie te niestandardowe części działały, ale wszystkie standardowe części będą działać praca; kliknięcie lewym przyciskiem, kliknięcie prawym przyciskiem myszy, kółko przewijania, sterowanie kursorem itp. Istnieje jednak szansa, że ​​nie ma odpowiednika OS X dla oprogramowania innej firmy, którego możesz używać.

  3. Wreszcie, komputery Mac współpracują ze standardowymi monitorami, a nawet zwykłymi nowoczesnymi telewizorami z wejściami DVI, VGA, HDMI (praktycznie wszystkie). Najbardziej potrzebny jest wspólny adapter znaleziony w Best Buy, Apple Store itp.


1
Idź z 8 GB, szczególnie jeśli wykonujesz pracę deweloperską. Dodatkowy zapas jest przydatny, gdy masz dużo rzeczy otwartych.
Fałszywe imię

Jedyną rzeczą przeciwko tej radzie jest to, że nie możesz zabrać swojego środowiska programistów na drogę do debugowania itp.
JBRWilkinson

@HandyRandy: Jestem tak przyzwyczajony do podwójnego monitora, zastanawiam się, czy mini mac obsługuje podwójny ekran?
Chan

7

Każdy obecny Mac działałby dobrze. Wystarczy wybrać formę, którą najbardziej lubisz, w cenie, którą chcesz zapłacić.

Używam mac mini do programowania iPhone'a i działa dobrze ze wszystkimi moimi standardowymi urządzeniami peryferyjnymi (monitor, klawiatura i mysz). Musiałem zdobyć adapter do monitora.


Ok, do tej pory dziękuję! Czy działałoby to na przykład z Power Mac G5? Jakiej wersji systemu operacyjnego potrzebuję?
mseo

1
@mseo - PowerMac G5 nie jest aktualnym komputerem Mac. Apple wprowadził PowerMacs w 2003 roku i przerwał je w 2006 roku. Obecnym ekwiwalentem jest Mac Pro, ale to prawdopodobnie więcej maszyn niż potrzebujesz.
Dori

1
Aby wesprzeć najnowszą wersję iOS, potrzebujesz lamparta śnieżnego.
Kevin Lawrence

4

Całkowicie nie zgadzam się ze wszystkimi sugestiami dotyczącymi Maca Mini.

Kup macbooka. Używany lub nowy, zależy od tego, co wolisz. Lub jeszcze lepiej - zdobądź Air, który jest w tej samej cenie co Macbook.

Dzisiaj nowy mini jest 300 USD tańszy niż oba notebooki (co kosztuje 999 USD), ale nie musisz radzić sobie z klawiaturami, myszami, a przede wszystkim z brakiem baterii. Z mojego punktu widzenia każdy komputer bez nobreaka jest łamaczem narzędzi do programowania. Dodając to wszystko oraz wykorzystaną przestrzeń, zużycie energii i wygodę możemy łatwo podsumować, że Macbook jest o wiele bardziej warty. Co więcej, z powietrzem dysk SSD sprawia, że ​​jest on wart jeszcze więcej .

Mini jest dobry jako serwer domowy lub jakikolwiek inny komputer dedykowany. Nigdy jako pulpit, ani też bez częstego wprowadzania danych przez użytkownika - nawet jeśli można go skonfigurować tak, jak każdy niechlujny komputer.

W każdym razie, jestem długoletnim użytkownikiem komputera, nigdy nie upuściłem systemu Windows ani komputera, ale jeśli zamierzasz rozwinąć się do Maca, proszę, wejdź na całość. Naucz się cieszyć jabłkiem, nienawidzić go i tworzyć to oprogramowanie to naprawdę Mac OS, a nie przeniesiony kawałek, który nie pasuje. Istnieje wiele, wiele niuansów w stosunku do prawdziwego oprogramowania stworzonego dla komputerów Mac, które może mieć wpływ na sukces Twojego oprogramowania na rynku Apple.

Możesz nawet użyć bootcampa do zainstalowania na nim systemu Windows, jeśli chcesz, ale jak wszyscy mówili, jako programista zakochasz się w systemie Mac OS i niesamowitym sprzęcie (co nie stanie się, jeśli przejdziesz na Mini).


4
Odbyło się kilka dyskusji na temat tego, który Mac kupić na początku tworzenia iOS na różnych stronach SE, a Mac Mini jest zdecydowanie ulubionym wyborem. Nawet Mac Mini ma więcej części do modernizacji niż Air. Tylko rozmiary ekranu w samym Air sprawiłyby, że tworzenie oprogramowania o rozsądnej złożoności byłoby trudniejsze niż to konieczne.
Philip Regan

@Filip nic nie pozwala ci zdobyć zewnętrznego monitora, klawiatury i wszystkiego innego na notebooku, jeśli chcesz, ale nie możesz wziąć mini lub iMaca na kolana i wykonywać pracy gdziekolwiek jesteś. To z pewnością kwestia gustu i jestem zaskoczony, że nikt nie wspominał o wszystkich korzyściach, jakie możemy uzyskać dzięki „mobilności”. Ale z mojego punktu widzenia rozmiar ekranu jest jedynym znaczącym minusem! : P
cregox

2
@ Każdy Mac Mac Mini po prostu oferuje największą moc za każdego Maca na rynku. Za 300 USD mniej niż MBA otrzymasz 2x szybszy procesor i większy dysk twardy oraz więcej pamięci RAM, lepszą grafikę i tak dalej.
SeniorShizzle,

@SeniorShizzle jaki sens ma większy dysk twardy i 2x szybszy procesor do programowania? Ślubuję SSD.
cregox

1
Przenośny komputer Mac umożliwia debugowanie problemów związanych z lokalizacją, na przykład „już jesteśmy?” aplikacje.
JBRWilkinson

3

Szczerze mówiąc, każdy Mac na rynku (który jest obecnie sprzedawany przez Apple) dobrze ci zrobi. Wybierz na podstawie ceny, szczerze mówiąc. Nie poleciłbym jednak Macbooka Air, jeśli nie będziesz go używać jak zwykłego komputera. Najlepszą opcją byłby prawdopodobnie Mac Mini, który ma procesor Intel oraz dużą szybkość i kompatybilność z tym, co próbujesz zrobić. Są znacznie tańsze niż alternatywne komputery Mac i można ich używać z istniejącą konfiguracją monitora / myszy / klawiatury. Jest to naprawdę miłe, jeśli kupisz jedną z tych małych rzeczy, które pozwalają na użycie jednego monitora / myszy / klawiatury z dwoma lub więcej komputerami. Mac Mini będzie działał z portem DVI, a jeśli zakupiony model nie obsługuje DVI na pudełku, Apple sprzedaje adapter o wartości 20 USD, który dostarczy ci to, czego potrzebujesz tanio.

Podsumowując, Mac Mini to najlepsza droga , imho. Kolejną najlepszą opcją jest komputer iMac , który może ci się spodobać (ma więcej „Maca”, co, jak gwarantuję, zakochasz się).


3

Zgadzam się z sugestiami Mac Mini, ale po to, aby poinformować Cię, że jeśli chcesz laptopa, nie będzie też żadnych problemów. Z powodzeniem opracowałem 4 aplikacje na białym Macbooku 2009 bez żadnych problemów (maksymalnie zwiększyłem pamięć do 4Gig i wymieniłem dysk twardy 120 Gb na 500 Gb).


Zrobiłem dokładnie to samo, ale dopiero później w grze. 2 gig i 120 GB wystarczyły do ​​rozwoju. Problemem było także używanie go jako mojego jedynego komputera osobistego.
cregox

@Cawas Te same powody aktualizacji.
gnuchu

2

Najpierw przejdę do komputera Mac Mini, podłączę do tego klawiaturę i monitor i użyję Pulpitu zdalnego, aby połączyć się z komputerem z systemem Windows .


2

Myślę, że ze względów praktycznych chcesz używać komputera Mac z wyświetlaczem wystarczająco dużym, aby wyświetlić cały symulator iPhone4 (lub iPad). Irytujące jest przesuwanie okna symulatora w górę iw dół na wyświetlaczu, aby zobaczyć, co tam jest.

Potrzebujesz również portu USB do synchronizacji między prawdziwym iPhone'em lub iPadem a maszyną programistyczną.

Każda z maszyn sprzedawanych przez Apple będzie wspaniale obsługiwać narzędzia programistyczne (Xcode), ale odrobić pracę domową, aby zobaczyć, ile pikseli potrzebujesz, aby wygodnie wyświetlić symulator (i inne narzędzia). Większość programistów, których znam, korzysta z wielu wyświetlaczy, dlatego zazwyczaj używają maszyn, które umożliwiają podłączenie drugiego lub nawet trzeciego wyświetlacza. Używam 4-letniego MacBooka Pro 17 ”.


1

Właśnie zacząłem opracowywać system iOS i kupiłem komputer Mac Mini, który jest naprawdę dość wydajny jak na tak małą maszynę. Ulepszyłem do 4 koncertów pamięci RAM.


@Dori, mój link do komentarza nie był spamem, był to link odsyłający do posta, który dotyczy omawianego pytania tematycznego od osoby, która ostatnio była w tej samej pozycji na wczesnym etapie rozwoju iOS, co twórca tematu.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.