Jak mogę sprawdzić, czy iSight mojego MacBooka ma problem ze sprzętem?


3

Mam MacBooka 2006 13 "(Core Duo; pierwsze, które wyprodukowali z chipsetem Intela), a wbudowana kamera internetowa już nie działa.

Oto, co pokazuje mój profil systemu w zakładce USB: Drzewo urządzeń USB

Co sprawia, że ​​uważam, że występuje problem sprzętowy lub bardziej podstawowy problem z moim systemem operacyjnym (Snow Leopard 10.6.6). Czy przed ponowną instalacją systemu operacyjnego mogę przetestować funkcjonalność sprzętu? W razie potrzeby jestem gotów otworzyć komputer.

Uwaga: próbowałem już zresetować PMU, a także inne kroki na stronie Apple „Jak rozwiązywać problemy z iSight”.


Powinien tam być SysProfiler. Zobacz mój tutaj: i.imgur.com/LxNDT.png (zignoruj ​​Razer Naga; to tylko mysz). Warto zauważyć, że ponowna instalacja Snow Leopard nie jest aż tak wielkim problemem; zachowuje wszystkie twoje pliki i ustawienia.
Nathan Greenstein

Odpowiedzi:


3

Jeśli System Profilier nie wyświetla się na USB, oznacza to, że iSight został fizycznie uszkodzony nie do naprawienia (nie przyjmuje zasilania) lub został w jakiś sposób odłączony od magistrali. System Profiler zawsze wyświetla podłączone urządzenia, nawet jeśli są uszkodzone lub nie działają.

Zabierz swojego Maca do Apple Store, a powiedzą ci, co będzie trzeba naprawić. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest to, że będzie to bezpłatna naprawa, a oni wyczyszczą twój komputer, gdy będą na nim :)

Jeśli nie możesz dostać się do sklepu Apple Store, zadzwoń pod numer 1-800-MY-APPLE i zapytaj ich o dostępne opcje.


Laptop pochodzi z 2006 roku. To nie będzie darmowa naprawa.
Nathan Greenstein

To prawda, że ​​nie będzie. Jednak po 5 latach i tak prawdopodobnie nadszedł czas na nowy komputer :)
SeniorShizzle
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.