Jak wywołać nawigację na mapach Google za pomocą Siri?


10

Ryzykując duże NIE,

Czy istnieje sposób użycia SIRI do wywołania nawigacji na mapach Google w przeciwieństwie do domyślnych map Apple?

Próbowałem „Nawiguj do Chicago za pomocą Google Maps”, ale Siri potraktowała „Chicago za pomocą Google Maps” jako samą lokalizację.

Odpowiedzi:


10

tak, możesz

Wystarczy dołączyć „tranzyt” do zapytania Siri. To znaczy: Dojazd do Miami Beach na Florydzie za pośrednictwem transportu publicznego.

Siri określi Twoją lokalizację docelową i da ci wybór aplikacji do transportu publicznego. Dotknij Google Maps, a będziesz w drodze.

Wygląda na to, że te słowa również działają:

  • tranzytem
  • za pomocą tranzytu
  • tranzytem

Tak. To działa bardzo dobrze!
daviesgeek

Stworzyłem aplikację innej firmy („Tryb jazdy”), która obsługuje to bez potrzeby korzystania z Siri (bez konieczności jailbreak). Sprawdź to: itunes.apple.com/us/app/drive-mode/id601717235?ls=1&mt=8
Tal Bereznitskey

Wydaje się, że już nie. Dołączenie „tranzytem” wydaje się powodować, że Siri myśli, że chcesz korzystać z transportu publicznego (iPad 4, IOS10).
rossmcm

4

Niestety integracja Siri innej firmy jest czymś, co nie było jeszcze dostępne dla programistów. Na przykład byłoby naprawdę miło powiedzieć: „Rozpocznij działającą czynność za pomocą RunKeeper” i poproś ją o rozpoczęcie bieżącej aktywności.

Najbliżej tego jest po prostu powiedzenie „Otwórz Mapy Google”. Wiem, że może się to wydawać trochę brakujące, ale to wszystko, co teraz otrzymujemy.


1
Ha dzięki! Chyba po prostu potrzebowałem usłyszeć NIE. W każdym razie tutaj jest coś, co znalazłem w Google. macstories.net/tutorials/… Cóż, to nie było tak naprawdę to, czego szukałem, ale po prostu pomyślałem, że jest w tym wątku.
user1266515

Całkiem nieźle. Wygląda bardzo kreatywnie. Naprawdę mam nadzieję, że Apple wkrótce wyda API dla Siri. Wiem, że jest w tym wiele, ale wiem też, że programiści z niego skorzystaliby.
bassplayer7

Nie spodziewałbym się API od dłuższego czasu. Istnieje oczywiście prywatny interfejs API - ale najlepsza analiza, dlaczego nie zostanie otwarty w najbliższym czasie, pochodzi od Kontra .
bmike


1

Uważam, że jest to możliwe, aby wywołać Google maps użyciu Siri jeśli używasz iOS 5 na iPhone 4S. Niestety, nie można łatwo obniżyć wersji, więc jeśli już używasz iOS 6, na razie nie masz szczęścia.


Ooh - dobry przypadek na krawędzi - niektóre nadal mogą być na iOS 5.
bmike

Ożywiłem starego iPhone'a z systemem iOS 5, ale nie jest to 4S, więc nie Siri.
Daniel

Jest to jednak oznaczone iPhone-5, więc ...
bmike

1
Informacje potrzebne do odpowiedzi na pytanie powinny być zawarte w pytaniu, a nie w tagach. Tagi służą do filtrowania. Kropka.
Daniel

0

Aktualizacja: jeśli używasz systemu iOS 8, możesz teraz po prostu powiedzieć siri „wskazówki dojazdu do ,,, używając map Google”. Działa przez większość czasu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.