Czy mogę sprawić, by odblokowanie wygaszacza ekranu odblokowało również pęku kluczy logowania?


11

Mam wygaszacz ekranu na moim komputerze Mac chroniony hasłem, ale odblokowanie wygaszacza ekranu nie odblokowuje pęku kluczy logowania. Wiem o tym, ponieważ dostaję prośbę o odblokowanie pęku kluczy logowania wkrótce po odblokowaniu wygaszacza ekranu.

Tak, moje hasło logowania i hasło pęku kluczy zostały zsynchronizowane.

Tak, uruchomiłem Brelok do pierwszej pomocy i potwierdziłem, że nie ma żadnych problemów.

Obejściem tego problemu jest zmiana ustawień pęku kluczy, aby pęku kluczy logowania nigdy nie blokowała się automatycznie, ale wolałbym, aby blokowała się automatycznie, szczególnie na moim laptopie, gdy idzie spać, ale teraz z Mountain Lion i iCloud, co oznacza dwukrotne wpisanie hasła za każdym razem, gdy budzę laptopa: raz dla wygaszacza ekranu i raz dla pęku kluczy.

Powinien istnieć sposób, aby wygaszacz ekranu odblokowywał również pęku kluczy, tak jak normalne logowanie odblokowuje również pęku kluczy. Jest tu?


Właściwie brakuje mi przydatności blokowania pęku kluczy oprócz blokowania ekranu. Czy nie możesz po prostu ustawić pęku kluczy, aby nigdy się nie blokował i pozwolić systemowi operacyjnemu pytać o hasło za każdym razem, gdy wraca ze snu?
Saaru Lindestøkke

Przetestowałem dokładnie to, o czym mówisz, ustawiając mój brelok do logowania, aby blokował się podczas snu i mogę oglądać blokadę pęku kluczy podczas snu i odblokowywać po wybudzeniu bez pytania o hasło. Czy w innym momencie pojawia się monit o podanie hasła pęku kluczy logowania, np. Przy ponownym uruchomieniu? Jaką wersję OSX używasz?
Todd Dabney

@ToddDabney „blokada przy uśpieniu” nie jest tym samym, co blokada po włączeniu wygaszacza ekranu, ani też „odblokowanie po przebudzeniu” nie jest tym samym, co odblokowanie po wyłączeniu wygaszacza ekranu.
Old Pro

W późniejszym akapicie wspomniałeś, że komputer idzie spać, dlatego skupiłem się na tym. Ponieważ to działa, czy nie ma większego sensu nieco zmieniać przepływ pracy podczas uśpienia komputera? Otrzymasz blokadę i odblokowanie pęku kluczy?
Todd Dabney

Odpowiedzi:


-1

Zdarza się to zwykle po zmianie hasła logowania bez zmiany hasła pęku kluczy.

  1. Otwórz dostęp do pęku kluczy
  2. Kliknij Edytuj -> Zmień hasło dla pęku kluczy „Zaloguj się”
  3. Dopasuj hasło do hasła, z którego logujesz się na komputerze.

Nie stanowi to problemu, ponieważ próbowałem wskazać, mówiąc „Tak, moje hasło logowania i hasło pęku kluczy zostały zsynchronizowane”.
Old Pro

-2

Czytałem, że prowadziłeś Brelok Pierwszej Pomocy ,

ale nie masz jasności co do sprawdzania preferencji „Pierwsza brelok do kluczy” (w obszarze Preferencje pęku kluczy): możesz tam wybrać, aby nigdy nie blokować pęku kluczy po zalogowaniu , i ponownie uruchomić Pierwszą pomoc.

Ponadto kliknięcie prawym przyciskiem myszy pęku kluczy, który wymaga ręcznego odblokowania, a następnie wybranie ustawień pęku kluczy, umożliwia zablokowanie pęku kluczy po x minutach bezczynności lub po uśpieniu systemu.

Domyślam się, że pierwsze ustawienie może zostać aktywowane.


Tak jak powiedziałem: „ Obejściem problemu jest zmiana ustawień pęku kluczy, aby pęku kluczy logowania nigdy się nie blokowała automatycznie, ale wolałbym, aby blokowała się automatycznie
Old Pro
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.