Jak dowiedzieć się, która aplikacja wydaje mi dźwięk?


2

Co jakiś czas na komputerze Mac słyszę dzwonek. Nie mam pojęcia, co to jest aplikacja ani dlaczego mnie pije.

Moją pierwszą myślą było to, że pochodzi z systemu powiadomień w OS X 10.8 (nigdy nie słyszałem czegoś takiego w wersji 10.7), ale wyłączyłem powiadomienia dźwiękowe dla każdej aplikacji wymienionej w preferencjach powiadomień.

Czy jest jakiś sposób, aby powiedzieć, która aplikacja mi to robi?

AKTUALIZACJA: Myślę, że mógł to być Mail - najwyraźniej ma swoje własne preferencje powiadomień dźwiękowych. Ale nie jestem pewien, a pytanie w formie pisemnej wciąż pozostaje aktualne: skąd wiesz, skąd pochodzi dźwięk?


Poczta była pierwszą rzeczą, o której myślałem - ale odkąd sprawdziłeś NC, nie wspomniałem o tym. Może to mieć coś wspólnego z różnicą między alertami e-mail VIP (które byłoby Centrum powiadomień), a tylko „hałasem” wskazującym, że masz nową pocztę.
bassplayer7

Odpowiedzi:


1

Nie wierzę, że istnieje prosty, ogólny sposób na dokładne określenie, który proces wydaje dźwięk, ale gdybym musiał go wyśledzić, użyłbym „routera audio” (EG, http://jackosx.com/ about.html ) i przekieruj każdy proces / aplikację pojedynczo, aż zorientuję się, co powoduje dźwięk.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.