Jak mogę wykluczyć niektóre porty z powiadomień zapory?


1

Przede wszystkim wiem, że mogę ręcznie skonfigurować zaporę przez IPFW, ale mam nadzieję, że system zapory OS X ma domyślnie taką opcję.

Problem, który obecnie mam, polega na tym, że kiedy programuję w Django, pojawia się komunikat „Czy chcesz, aby aplikacja„ python ”akceptowała połączenia sieciowe? za każdym razem, gdy zapisuję plik w projekcie.

Zauważ, że potrzebuję Django, aby był dostępny w sieci lokalnej, ponieważ zwykle używam wielu komputerów podczas programowania (tj. IE box do testowania), więc nie mogę ustawić go tylko na localhost.

Czy jest jakiś sposób, aby OS X zapamiętał to „Zezwalaj” na stałe, zamiast pytać za każdym razem, gdy zapisuję plik?

Odpowiedzi:


1

Okno nie pochodzi ipfwjednak z socketfilterfw, firewall w oparciu OS X Zastosowanie postanowień. Ten nie jest oparty na portach, ipfwale oparty na procesach. Jeśli aplikacja / skrypt chce powiązać port, zapora aplikacji sprawdza jego zestaw reguł, a następnie pyta użytkownika, czy powinno to być dozwolone, co jest już widoczne. Jeśli na to zezwolisz, dany plik binarny zostanie podpisany i uzyska dostęp w przyszłości bez interakcji użytkownika. Jeśli zmiany binarne zostaną ponownie wyświetlone.

Jedynym sposobem na uniknięcie prośby jest wyłączenie zapory sieciowej aplikacji, której nie polecam. Alternatywnie możesz zacząć podpisywać każdą zmianę plików Pythona, co może stać się denerwujące.

Uwaga: Jeśli potrzebujesz także zapory ogniowej opartej na portach, powinieneś używać pf(pf.conf (5), pfctl (8)) w Mountain-Lion, ponieważ ipfwjest przestarzała.


Głupie jest to, że sam plik binarny (Python) nie ulega zmianie, a jedynie pliki ładowane do Pythona. I to na tym samym porcie / adresie / kodzie, z tylko jedną zmianą mtime w jednym z plików. Spróbuję, czy mogę zmusić pf do obejścia socketfilterfw, aby zobaczyć, czy to pomoże. Inne opcje są irytujące lub niepewne :(
Wolph

Dziękuję bardzo za pomoc btw, to naprawdę pomaga w poszukiwaniu rozwiązania :)
Wolph 13.12.12
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.