Wytnij pliki lub foldery w systemie Mac OS X.


10

Czy istnieje możliwość przeniesienia niektórych plików / folderów w systemie Mac OS X tak łatwo, jak w systemie Windows?

Jedyny znany mi sposób to umieszczenie na bok dwóch folderów źródłowego i docelowego oraz przeciąganie i upuszczanie plików z jednego do drugiego. Jednak w niektórych przypadkach chcemy je wyciąć, gdy otwarty jest tylko folder źródłowy, i wkleić je później.


1
Istnieje kilka narzędzi, bez których nie mogłem żyć na OSX , TotalFinder jest jednym z nich (zawiera tabulatory i cut-n-paste).
kraymer 11.12

Odpowiedzi:


12

Skróty do wycinania i wklejania plików lub folderów w programie Lion (lub nowszym) to:

  • Command- Cskopiować
  • Command- Option- Vdo wklejenia

4

Podczas gdy możesz kopiować (Command + C) i wklejać (Command + V) pliki w OS X, funkcja cięcia (Command + X) nie jest obsługiwana. Możesz jednak zdecydować, czy chcesz przenieść, skopiować, czy utworzyć alias podczas przeciągania i upuszczania plików.

  • Command + przeciągnij i upuść = przenieś plik
  • Opcja (alt) + Przeciągnij i upuść = Kopiuj plik
  • Option + Command + Przeciągnij i upuść = Utwórz alias

Na marginesie: podczas pracy z plikami na tym samym ruchu Wolumin / partycja jest domyślną czynnością, nie trzeba przytrzymywać klawisza Command. Alternatywnie, podczas pracy z plikami na dwóch różnych woluminach / partycjach, Kopiowanie jest opcją domyślną i nie trzeba przytrzymywać klawisza opcji. Zawsze możesz powiedzieć, co się wydarzy, spoglądając na curser przed upuszczeniem. Zielona ikona Plus (+) oznacza, że ​​plik zostanie skopiowany, brak tej ikony oznacza ruch.

Jeśli funkcja Wytnij i Kopiuj jest absolutnie niezbędna dla Twojego przepływu pracy, sugeruję sprawdzenie OnMyCommand . Jest to Uniksowy i AppleScript Executor i jeśli pamiętam, istnieją pewne skrypty przesłane przez użytkownika, które umożliwią funkcjonalność wycinania elementów wyszukiwarki.


Zmiksowałeś klawisze modyfikujące. Przenoszenie się przez granice woluminów logicznych wymaga klawisza polecenia. Wymuszenie kopiowania w woluminie logicznym wymaga klawisza opcji (alt).
MacLemon,

@MacLemon Masz absolutną rację, proszę pana, nie wiem o czym myślałem. Zredagowałem swoją odpowiedź. Dzięki za zwrócenie na to uwagi.
jbharper2
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.