Jak zamknąć wszystkie okna Mac OS X Finder?


39

Czy mając 30 lub 40 okien różnych folderów, czy jest jakiś sposób, aby zamknąć je wszystkie jednocześnie? Próbowałem ponownie uruchomić Findera i cieszyłem się przez sekundę, że nie mam już otwartego okna, ale ponownie otworzyło wszystkie okna folderów :-)

Odpowiedzi:


56

Tak, możesz użyć skrótu ⌥ option+ ⌘ command+ W.


10
Przytrzymanie Opcji podczas klikania przycisku zamykania również działa
waldrumpus

1
jako fanboy jabłko, możesz automatycznie znać znaczenie hieroglifów opisujących skrót, ale pomocne może być wspomnienie słów opcja i polecenie dla tych, którzy nie wyryli tych symboli w swoim Macbooku. był tam symbol polecenia, ale nie ma opcji pierwszej. „znajomość” symbolu oznacza, że ​​wszystko jest w porządku, ale przeciętny użytkownik po prostu patrzy na klawiaturę i mówi „duh? nie widzi tego klawisza”
niezsynchronizowany

13

Uwaga na ten temat: Często takie polecenia nie są widoczne w menu głównym po prostu kliknięciu. Jeśli jednak naciśniesz ⌥, gdy menu jest otwarte , menu zmieni się, aby wyświetlić alternatywną funkcję.

Inny przykład:

Plik > Uzyskaj informacje ⌘I

Menu pliku bez naciśnięcia klawiszy modyfikatora

zmieni się w Plik > Pokaż inspektora ⌥⌘I

Menu pliku z wciśniętym klawiszem ⌥

po naciśnięciu ⌥. Jak widać na tym obrazie, Zamknij okno ⌘W zmienia się również w Zamknij wszystkie okna ⌥⌘W .

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.