Wifi nie chce się połączyć; Limit czasu połączenia (Mac)


12

Mam problemy z moim MacBookiem Pro OS X 10.7.5. Kiedyś łączył się z routerem Wi-Fi (D-Link N300, DIR = 615) bez problemów. Ale przez ostatnie kilka tygodni w ogóle nie byłem w stanie.

Co wyskakuje po wybraniu mojej sieci Wi-Fi z listy:

 • „Nie można dołączyć do„ sieci ”Wystąpił limit czasu połączenia”.

Co się stanie, gdy spróbuję ręcznie wprowadzić hasło:

 • "Czas połączenia minął"

Co próbowałem zrobić jako rozwiązania:

 • Google
 • Uruchom ponownie router, naciskając przycisk resetowania i odświeżania
 • Usuń dostęp do systemu i użytkownika (login) pęku kluczy
 • Sieć> Symbol koła zębatego przy lewym i dolnym rogu ekranu + i -> Ustaw zlecenie serwisowe> Przeciągnij Wi-Fi na górę

1
Czy ostatnio zaktualizowałeś swój system operacyjny lub inne oprogramowanie? Ponadto, czy inne urządzenia mogą łączyć się z routerem, np. IPhone, iPad lub inny komputer?
jbharper2

czy jesteś pewien, że router faktycznie działa? przetestowałeś to na innym urządzeniu? Ponieważ routery faktycznie czasem się psują (moje właśnie to zrobiło i musiałem je wymienić)
1256923,

Odpowiedzi:


9

Częstym rozwiązaniem tego problemu jest utworzenie nowej lokalizacji w okienku Sieć w Preferencjach systemowych.

Otwórz Preferencje systemowe. Kliknij Network. W oknie, które ładuje się później, u góry, znajduje się menu rozwijane z etykietą „Lokalizacja:” Kliknij menu rozwijane i wybierz „Edytuj lokalizacje ...” W następnym oknie, które się przesuwa, kliknij znak + . Nowy wiersz pojawi się gotowy do nadania nazwy. Zazwyczaj wpisuję datę, aby pomóc mi śledzić, kiedy utworzyłem nową lokalizację, i aby przypomnieć sobie, dlaczego to zrobiłem. Daj temu imię. Po kliknięciu OK nowa lokalizacja zostanie załadowana automatycznie. Konieczne może być usunięcie dodatkowych połączeń, z których nie korzystasz, takich jak Bluetooth PAN lub Firewire, aby zachować czystość bocznego panelu. W tym panelu bocznym wybierz Wi-Fi, poczekaj, aż automatycznie się zlokalizuje i spróbuj połączyć się z siecią bezprzewodową, wprowadź hasło (i / lub wszelkie inne kroki,

Ale nikt tak naprawdę nie wie, dlaczego stracił połączenie. Po prostu trochę dziwne o OS X.


Próbowałem tego wszystkiego i nadal pojawiał się komunikat „Limit czasu połączenia”. Niemniej dziękuję za poradę.
Lisa,

1
Warto sprawdzić, czy inne urządzenia mogą się połączyć, czy nie. Być może D-Link został faktycznie zepsuty. Jeśli inne urządzenia mogą się połączyć, daj nam znać.
Shane,

Mając ten sam problem. Mam w domu cztery urządzenia z Androidem, które działają dobrze. Kabl przyszedł po niepowiązaną aktualizację, a ja dostałem nowy router, a moja ulica właśnie zmieniła poziom mocy. Wciąż bez zmian. OS X nadal przerywa połączenie Wi-Fi co dziesięć minut. Wyłączenie i ponowne włączenie Wi-Fi naprawia je przez około dziesięć minut. [MBA mid13 - OS X 10.9.3]
Carl Smith

1
Dziękuję bardzo! To działało pięknie dla mnie, nawet gdy mnóstwo innych rzeczy nie.
Spike

1
Wspaniały! @Spike cieszę się, że to wciąż pomaga ppl.
Shane

9

Byłem tam, zrobiłem to. Znalazłem źródło mojego problemu, ale nie było to coś, co mogłoby być ogólną odpowiedzią dla wszystkich z tym problemem.

Po wyczerpaniu innych odpowiedzi tutaj zacząłem próbować czegokolwiek. Odkryłem, że mam zewnętrzny HD podłączony przez firewire i miałem go uruchomiony po ponownym uruchomieniu po zainstalowaniu oprogramowania. Przy uruchomionym napędzie brak połączenia. Wyłączyłem napęd i natychmiast się podłączył. Domyśl! Działa dobrze, uruchamiam dysk po uruchomieniu, ale nie podczas. (Mac Mini C2D 2.54, OS X 10.8.3)

Być może przewody działały jak antena lub w inny sposób zmieniały moc dostępną dla chipsetu Wi-Fi, ale nie widzę tych limitów czasu po zmianie podłączonych urządzeń i kabli.


3
Rozwiązałem mój problem. Poszedł do preferencji, sieci i wyeliminował firewire jako protokół i teraz działa dobrze. Mam nadzieję że to pomoże!
Stephen

Po prostu też dla mnie pracował. Podłączyłem pamięć flash USB, zmieniłem port USB i łączy się on magicznie ponownie!
Nathanael Schulte

Podłączyłem ponownie mysz przewodową i zadziałało! Wygląda na to, że Mac nie był w stanie odróżnić mojej myszy od mojego Wi-Fi.
Salman Muhammad Ayub

Spędziłem dwie godziny, próbując ustalić, dlaczego mój iMac 5K nie połączył się nagle z moim domowym Wi-Fi po ponownym uruchomieniu z BootCamp. Po wypróbowaniu wszystkiego, bez ponownej instalacji OS X, natknąłem się na to. Podłączyłem pendrive USB na partycji Windows i nie odłączyłem go po ponownym uruchomieniu systemu OS X. Odłącz pendrive USB, uruchomiłem ponownie, problemy z Wi-Fi zniknęły! Nie do wiary! Dziękuję Ci!
Greg R.

To rozwiązało dla mnie! WTF!
Nyxynyx,

3

Przejście do pęku kluczy i usunięcie wpisu dla sieci Wi-Fi rozwiązało to. Po prostu ponownie nawiązałem połączenie z siecią i wprowadziłem moje dane uwierzytelniające.

Coś było nie tak z hasłem (wątpię w to) lub mechanizmem uwierzytelniania, który został w jakiś sposób sparowany z wpisem pęku kluczy.

W każdym razie oznacza to również, że pójście w sposób ręczny, jak sugeruje drovnik, również zadziała, chociaż go nie próbowałem.


2

Zwykle w przypadku przekroczenia limitu czasu połączenia można wypróbować następujące typowe rozwiązania.

 1. Wyłącz WiFi i włącz je ponownie.

Możesz spróbować zresetować informacje o połączeniu z routerem, „zapominając” informacje o routerze:

 1. Wybierz Preferencje systemowe> Sieć: Wi-Fi -> Zaawansowane.
 2. Usuń preferowaną sieć.
 3. Dołącz ponownie do sieci.

Możesz spróbować zresetować router:

 1. Odłącz router i podłącz go ponownie po 10-20 sekundach.

Nie można nadawać na tym samym kanale, co inne sieci Wi-Fi. Jeśli występuje router powodujący konflikt, może on mieć pierwszeństwo przed routerem.

 1. Przejdź do Informacje o tym komputerze Mac -> Więcej informacji ... -> Raport systemu -> Sieć: Wi-Fi
 2. Jeśli router działa na tym samym kanale co inne sieci, spróbuj zmienić to:
 3. Podłącz przez Ethernet lub spróbuj zbliżyć się do routera ...
 4. Połącz się z routerem (adres IP znajduje się w informacjach o połączeniu w ustawieniach sieci)
 5. Zmień kanał routera na kanał, który nie jest używany przez inne sieci w pobliżu.
 6. Uruchom ponownie router.

Jeśli powyższe nadal nie działa, przyczyną może być uszkodzony wpis w pęku kluczy:

 1. Przejdź do dostępu do pęku kluczy
 2. Znajdź wszystkie wpisy pasujące do twojego routera.
 3. Zaznacz wszystkie pasujące wpisy i usuń je.

Jeśli powyższe nadal nie działa, wypróbuj niektóre wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów tutaj: Wifi Upuszczanie w OSX Lion - poprawki

Jeśli wszystko inne zawiedzie, uaktualnij do Mountain Lion. To wszystko rozwiąże. :)


2

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​najprostszym rozwiązaniem jest RĘCZNIE dołączyć do sieci Wi-Fi. Otwórz menu Wi-Fi i kliknij „Dołącz do innej sieci ...”. W wyskakującym oknie dialogowym wprowadź jawnie nazwę sieci, metodę szyfrowania i hasło. Otóż ​​to. Działa za każdym razem w takich sytuacjach.


Nie, nie za każdym razem ....
XXX

1

Powyższa odpowiedź Shane'a jest bardzo dobra, ale prawdopodobnie będzie to mój czwarty krok. Wcześniej najpierw spróbowałem wyłączyć i włączyć Wi-Fi, a następnie włączyć i ponownie włączyć router (fizycznie odłączyć zasilanie, odczekać 1 minutę, a następnie przywrócić zasilanie), a następnie ponownie uruchomić komputer. Są to bardzo proste kroki, ale warto wypróbować je przed zmianą ustawień i ponownym budowaniem połączeń.


1

Ja też miałem ten sam problem. Naprawdę łatwe rozwiązanie. Wyłącz Wi-Fi na iPadzie, ponieważ mógł wybrać ten sam adres IP co Mac. Wtedy komputer Mac może się przyłączyć. Uruchom ponownie iPada, wybierze inny adres IP.


1

Mój problem polegał na dostępie do pęku kluczy, usunąłem łańcuchy Belkin z systemu i naprawiłem je natychmiast. Dręczyłem mózg.


Hmm - wpisanie niewłaściwych haseł w sieci może spowodować przekroczenie limitu czasu, jeśli hałas byłby wysoki lub wystąpiły inne przeciążenia - warto to sprawdzić i nie intuicyjnie na podstawie wyświetlonego komunikatu o błędzie.
bmike

0

Próbowałem wszystkiego sugerowanego tutaj. Nic nie działa.

Do momentu wyjęcia dysku flash USB. Zadziałało natychmiast.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.