Jak uczynić dok przezroczystym w Mountain Lion?


3

Kiedy loguję się jako użytkownik Gość w Mountain Lion, otrzymuję przezroczysty dok bez „powierzchni” tła: Dok użytkownika-gościa

Mogę znaleźć ustawienia, które sprawiłyby, że stacja dokująca na pulpicie moich użytkowników wyglądałaby tak. Czy jest to w ogóle możliwe dla użytkowników niebędących gośćmi?


1
Może ten wygląd ma pokazać wizualnie, że jako gość nie możesz wprowadzać zmian w doku. Interesujące, chciałbym, aby istniał sposób, aby uzyskać ten wygląd, „powierzchnia” zdecydowanie nie jest moją rzeczą.
Richard

Odpowiedzi:


4

Aby ustawić przezroczystość doku w Mountain Lion, wpisz w terminalu następujące dwa polecenia:

domyślnie napisz com.apple.dock hide-mirror -bool tak

killall Dock1

Mirage (jak wspomina ekaj) to świetne rozwiązanie, ale nie jest już aktualizowane, a strona dewelopera była nieczynna przez długi czas. Napisałem aplikację o nazwie MacUtil, która wykonuje zadanie, spójrz tutaj na krótki film pokazujący to w akcji.

MacUtil to aplikacja do dostosowywania dla komputerów Mac. Pozwala dostosować Maca do własnych potrzeb dzięki wielu opcjom dostosowywania, od dwuwymiarowych doków po modyfikacje plików CoreOS.


2
Czy zamiast linku do filmu możesz dodać link do pobrania oprogramowania? To uczyniłoby odpowiedź bardziej użyteczną.
nohillside

Dodano link.
russellsayshi
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.