Ustaw podgląd automatycznie ładuje ponownie plik PDF bez przełączania się na niego


10

Jeśli zmienię zawartość pliku PDF, który jest otwarty w podglądzie, automatycznie przeładuje go po przełączeniu do programu. Czy istnieje sposób, aby to zrobić bez jawnego przełączania się na program?

Powodem jest to, że piszę LaTeX i chciałbym zobaczyć zaktualizowany plik PDF, ale przełączanie między podglądem a powrotem jest trochę denerwujące za każdym razem. Na razie mam wiersz w moim Makefile, który po prostu ma

open $(FILEPREFIX).pdf
open -a iTerm

za każdym razem, gdy buduje dokument (używam emacsa w terminalu jako mojego edytora tekstu), ale nawet to jest trochę denerwujące, zwłaszcza, że ​​chciałbym napisać hook w emacs, który automatycznie buduje dokument w regularnych odstępach czasu, a to spowodować, że odskoczy od edytora.

PS Wiem, że Skim może to zrobić. Ale uznałem, że jego automatyczne uzupełnianie jest niewiarygodne (np. Czasami po prostu przestaje to robić całkowicie i muszę ręcznie ponownie załadować dokument; jeśli ktoś wie, jak to naprawić, doceniłbym również).


To jedyne, co znalazłem. Myślę, że Skim działa dobrze, nie mam żadnych problemów (jeśli wyjaśnisz, co dokładnie się z tobą dzieje, postaram się pomóc).
Manuel,

Myślę, że problem ze Skim może mieć coś wspólnego ze zbyt szybką aktualizacją pliku. Uruchomię latexdwa lub trzy razy w pliku Makefile, aby uzyskać prawidłowe referencje, a zanim Skim przeczyta go z pierwszej aktualizacji, została już zaktualizowana po raz drugi. Ale to tylko przypuszczenie (zwykle działa, ale niezmiennie, w pewnym momencie przestanie działać, dopóki nie odświeżę ręcznie).
asmeurer

Również okno „aktualizacji”, które pojawia się w Skim, jest trochę denerwujące, szczególnie gdy uruchamia się latexkilka razy na markę.
asmeurer

Sprawdź też Scribo .
Fábio Perez,

Czy Scribo może działać jak przeglądarka plików PDF? Rozumiem, że miło jest edytować LaTeX, ale wierzcie mi, nic nie może pokonać Emacsa + AuCTeX.
asmeurer,

Odpowiedzi:


3

Nigdy nie miałem problemów z tym, że Skim nie był w stanie nadążyć, ale używam pliku makr lateksowych, który generuje tymczasowe pliki PDF pod innymi nazwami aż do ostatniego przejścia. Być może mógłbyś spróbować użyć tego i sprawdzić, czy to działa, lub dostosować swój własny Makefile w podobny sposób?


Dobry pomysł. Aby to zrobić, powinna być trywialna zmiana.
asmeurer,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.