Szyfrowanie dysku Time Machine trwa 22 godziny. Czy to utknęło w martwym punkcie?


21

Skonfigurowałem Time Machine w Mountain Lion, podłączając nowo sformatowany dysk 500 GB USB, wybierając go z okna dialogowego Time Machine i zaznaczając pole, aby zaszyfrować moje kopie zapasowe. Pojawiło się okno z napisem „Przygotowanie dysku [diskname] do szyfrowania”. Pasek postępu szybko wypełnił się do około 80%, a następnie utknął w miejscu. Minęło już około 22 godzin bez śladu postępu. Wiem, że szyfrowanie dysku może trochę potrwać, ale czy to za długo? Czy powinienem wymusić zamknięcie lub odłączenie dysku i zacząć od nowa?

Uwagi:

 • Sprawdziłem dziennik systemu, aby sprawdzić, czy komputer był włączony i działa całą noc; nie poszedł spać.
 • Dysk nie jest już wyświetlany w wyszukiwarce ani narzędziu dyskowym. Czy to normalne, gdy trwa szyfrowanie?

2
To z pewnością bardzo długo. Wczoraj zaszyfrowałem dysk Time Machine 300 GB w około 6 godzin. (podłączony przez USB 3.0)
gentmatt

Odpowiedzi:


32

22 godziny są naprawdę bardzo długie. Wcześniej zaszyfrowałem dysk o pojemności 1 TB.

Szyfrowanie jest obsługiwane przez „proces działający w tle”. „Proces ten przebiega bezproblemowo po ponownym uruchomieniu. Wolumin logiczny pozostaje użyteczny przez cały czas.”

ze strony podręcznika> diskutil> encryptVolume

Być może ten demon zawiesza się lub po prostu zatrzymuje, ponieważ dysk nie jest zamontowany (co jest w porządku). Więc powinieneś po prostu ponownie go zamontować.

Alternatywnie, spróbuję zrestartować demona, po prostu ponownie uruchamiając komputer. Po ponownym zamontowaniu kopii zapasowej Time Machine demon będzie nadal szyfrował dysk.

Sprawdzanie postępu szyfrowania za pomocą diskutil

Możesz sprawdzić status szyfrowania za pomocą polecenia:

diskutil cs list

W zagnieżdżonym drzewie zobaczysz rodzinę woluminów logicznych, która jest obecnie szyfrowana. Jeśli dysk jest szyfrowany, powinieneś zobaczyć wpis Conversion Status: Converting.

Encryption Status:      Unlocked
  Encryption Type:     AES-XTS
  Conversion Status:    Converting   //what does it say here?
  Conversion Direction:  forward
  Has Encrypted Extents:  Yes
  Fully Secure:      No
  Passphrase Required:   Yes

2
To bardzo przydatna odpowiedź, dziękuję. Postanowiłem przerwać ten proces na krótko przed przeczytaniem tego, więc nie mogę sam go przetestować. Od tego czasu napęd ma poważne problemy, nawet po ponownym sformatowaniu, więc podejrzewam, że coś jest nie tak.
octu

2
Przyzwyczajony do powyższego, byłem dość zaskoczony, że po skasowaniu dysku i włączeniu szyfrowania w Narzędziu dyskowym, a następnie skopiowaniu dużej ilości danych na ten pusty dysk, zaraz po zakończeniu kopiowania pojawia się napis „Complete”. Ale wymazanie / zaszyfrowanie dysku, a następnie użycie go w Time Machine rzeczywiście wymaga dłuższego procesu szyfrowania po zakończeniu pierwszej kopii zapasowej. (Tak więc, oba zaczynają się od skasowanego i zaszyfrowanego dysku. Właściwie: Jestem bardziej zaskoczony, że Time Machine używa kroku po szyfrowaniu, jeśli dysk został już oznaczony jako zaszyfrowany podczas wymazywania.)
Arjan

2
Również można zobaczyć postęp konwersji z tym wpisem:Conversion Progress: 11%
ersentekin

W Mojave (prawdopodobnie także wcześniej) ikona Wehikułu Czasu na pasku menu wyświetli „Szyfrowanie dysku kopii zapasowej ... (29%)” i liczba ta może nigdy się nie zmienić, ale procent postępu z diskutil faktycznie rośnie! (Wygląda na to, że pasek postępu w preferencjach Time Machine również jest poprawny.) Dzięki, że dałeś mi powód do oczekiwania na zakończenie!
idbrii
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.