Jak mogę zmienić czcionkę używaną w notatkach podglądu PDF?


11

Począwszy od Mountain Lion, Preview zostało „ulepszone” dzięki śmiesznemu wyborowi czcionek do swoich notatek (Control-Command-N). Używam ich cały czas w plikach PDF i cierpię na komiksowe poczucie Markera Felt.

Czy można zmienić czcionkę używaną przez Preview do wyświetlania notatek?

Nie wydaje się, aby pytanie zostało już zadane.


1
W końcu uaktualniłem do ML i właśnie zauważyłem. To jest niedorzeczne. Moje szybkie wyszukiwanie w Google jak dotąd nie znalazło żadnego rozwiązania, mam nadzieję, że ktoś tu pomoże ...
FrenchKheldar

Popieram niedorzeczność obecnej sytuacji.
ks.

Możesz przeglądać wszystkie swoje adnotacje (w tym zwykłe notatki) w Inspektorze, gdzie pojawiają się one w mniej denerwującej czcionce.
Tyler Mumford,

Jedyne wytłumaczenie, jakie mogę znaleźć, to fakt, że nikt w Apple tak naprawdę nie korzysta z tej funkcji, w przeciwnym razie ktoś by zauważył i zapytał, dlaczego w notatkach nie używa się takiej ogólnej czcionki jak Lucida Grande.
ks.

Odpowiedzi:


8

Niestety zmiana czcionki używanej przez Preview for Notes nie jest możliwa - Apple nazywa to „UnEditable”.

Wątek na forach Apple (za co nie mogę się pochwalić) zawiera kilka obejść, takich jak używanie Adnotacji zamiast notatek (ponieważ są one edytowalne) lub komentarzy po edycji w programie Adobe Acrobat Reader XI, ale nie rzeczywisty rozwiązanie tego problemu.


1
Dzięki za wyjaśnienie, brakowało mi tego wątku, gdy szukałem notatek konkretnie ... Wysłano informację do Apple, mam nadzieję, że można to zmienić ... Adnotacja na razie, lub przełączyć się z powrotem na Skim ...
FrenchKheldar

5

Przejdź do Font Book, wybierz Godne uwagi, kliknij prawym przyciskiem myszy i pokaż plik czcionek w Finderze. Alternatywnie możesz bezpośrednio przejść do/System/Library/Fonts

Zamień rozszerzenie ważnego pliku czcionek na .disabled(lub .bak, lub cokolwiek innego, co nie jest związane z czcionką). Upewnij się w Inspektorze, że rozszerzenie nie zostało ponownie dodane przez Findera. Tak powinno to wyglądać:

Uwaga czcionki wyłączone

Ponownie uruchom podgląd, wszystkie notatki PDF są teraz wyświetlane w Helvetica.

Testowane na 10,8 i 10,9.


2
To powinna być zaakceptowana odpowiedź i otrzymać nagrodę.
Saaru Lindestøkke
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.