Jakie jest ustawienie „wybudzanie dostępu do sieci Wi-Fi” w preferencjach energetycznych?


29

Czy ktoś może wyjaśnić mi ustawienie „Obudź w celu uzyskania dostępu do sieci Wi-Fi” w preferencjach dotyczących energii? Nie rozumiem tego.

Odpowiedzi:


26

Obudź się, aby uzyskać dostęp do sieci Wi-Fi (inaczej Wake on Demand, ale z Wi-Fi) umożliwia wyjście komputera z trybu uśpienia, gdy ktoś w sieci poprosi o dostęp do usługi na twoim komputerze, np. Udostępnianie plików.

Z tego artykułu Apple KB

Wake on Demand pomaga oszczędzać energię i redukować koszty, zapewniając jednocześnie pełny dostęp do wszystkich udostępnianych plików i urządzeń, nawet zdalnie przez Internet. Funkcja Wake on Demand współpracuje z usługą działającą na stacji bazowej AirPort lub Time Capsule o nazwie Bonjour Sleep Proxy. Po włączeniu funkcji Wake on Demand dowolny komputer Mac w sieci z systemem OS X automatycznie zarejestruje się i udostępnione elementy w usłudze proxy uśpienia Bonjour. Gdy zostanie złożony wniosek o dostęp do elementu udostępnionego na komputerze Mac z systemem OS X, serwer proxy uśpienia Bonjour prosi komputer Mac o przebudzenie i obsługę żądania. Po zakończeniu tego żądania komputer Mac wróci do trybu uśpienia w regularnych odstępach czasu określonych w sekcji Uśpienie komputera w panelu preferencji Oszczędzanie energii.


Dziękuję za odpowiedź. Czy to oznacza, że ​​pobieranie może być uruchomione, gdy Macbook jest w trybie uśpienia?
kelin

@kelin nie, pozwala tylko obudzić się po niektórych żądaniach sieciowych (tj. podczas uzyskiwania dostępu do udostępnionych plików z innego komputera).
kolen

funkcja „Znajdź mój komputer Mac” jest również wymagana do działania funkcji „Znajdź mój komputer Mac”, gdy komputer jest wyłączony.
orion elenzil

3

O ile nie masz routera Apple lub Time Capsule marki Apple ani specjalnie skonfigurowanego komputera PC lub Mac do działania jako serwer proxy uśpienia Bonjour, powinieneś to wyłączyć i oszczędzać energię. Nawet jeśli masz router Apple lub Time Capsule, chyba że udostępniasz muzykę itp., Powinieneś ją wyłączyć i oszczędzać energię.

Jeśli chodzi o pozostawienie tej opcji, aby funkcja „Znajdź mój komputer Mac” działała lepiej, pomyśl o tym ... jeśli złodziej twojego Macbooka ma router AirPort, nadal musisz poczekać, aż złodziej włączy komputer Mac i wprowadź klucz Wi-Fi swojej sieci, aby komputer Mac mógł zostać zarejestrowany w mDNS, aby mógł się zgłosić. Ponieważ będą musieli włączyć komputer Mac, aby wprowadzić hasło Wi-Fi, komputer Mac będzie już włączony. Zanim będzie mieć klucz Wi-Fi, żadna ilość proxy uśpienia Bonjour nie obudzi twojego Maca.

Oto cytat z MacRumors.com: „... funkcja Bonjour Sleep Proxy wymagana do zaawansowanych funkcji nadawania informacji o maszynie do spania wymaga użycia stacji bazowej Apple AirPort lub Time Capsule z oprogramowaniem układowym 7.4.2 lub nowszym. „

To wszystko jest niefortunne, ponieważ ta technologia mogłaby zaoszczędzić miliony ton węgla rocznie, ale otwarty kod źródłowy, który Apple napisał po stronie serwera, jest dla Uniksa BSD i jest trudny do przeniesienia na Linuksa, więc DD-WRT itp. zaimplementował to.


-2

Tak, może pomóc oszczędzać energię (jeśli potrzebujesz tej usługi), ale jeśli nie potrzebujesz - zwiększy zużycie energii elektrycznej.


Chociaż dobra rada, przypuszczam, że to nie odpowiada na pytanie
syreny
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.