iTunes 11: Sortowanie albumów według roku


17

Czy istnieje jakiś sposób sortowania albumów według wykonawców według roku w iTunes?

Na przykład: „Coda” jest właściwie ostatnim albumem Led Zeppelin, ale pojawia się jako pierwszy w iTunes. Wolałbym, gdyby posortował albumy według roku, więc „Led Zeppelin” był na górze, a następnie „Led Zeppelin II” i tak dalej (a „Coda” na dole).

czy to możliwe?


1
Ha-ha-ha, znalazłem tę stronę, ponieważ mój problem jest dokładnie taki sam :) Nie podoba mi się, że Coda jest pierwsza.

Odpowiedzi:


18

Właśnie znalazłem odpowiedź! Jest to trochę ukryte, ale jest możliwe:

Wybierz „Pokaż pasek menu” ...

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Następnie w obszarze Widok wybierz „Wyświetl opcje ...”

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Pojawi się nowe okno z opcjami widoku!

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Nie jestem pewien, czy jest to problem z sortowaniem według roku lub ogólnie z użyciem panelu Wykonawcy: w przypadku albumów bez numerów utworów (wersje demonstracyjne itp.) Kolejność wyświetlania utworów nie jest zgodna z kolejnością ich odtwarzania. Czy ktoś tego doświadczył?
smdvlpr


1

Możesz zmienić pole Sortuj album na karcie Opcje informacji o utworze. Kiedyś znalazłem skrypt, który zmieniłby wszystkie pola sortowania albumów na rok i nazwę albumu, aw niektórych przypadkach (na przykład Beatlesów) zmieniłem go na yyyy.mm.dd, ponieważ wydali wiele albumów rocznie.

To powinno być domyślne sortowanie dla wszystkich odtwarzaczy muzycznych, NAPRAWDĘ nie wiem, dlaczego tak nie jest.


Całkowicie się zgadzam, Dan. To mylące, prawda? Jest to domyślne sortowanie dla oprogramowania Zune, co jest jednym z powodów, dla których tak mocno ucierpiał po przejściu na iTunes. Można by pomyśleć, że lider w tej dziedzinie, zwłaszcza ten, który był kiedyś prowadzony przez kogoś, kto kochał muzykę, zrobiłby lepszą robotę: - /
Django Reinhardt

1

Po prostu wpisuję datę wydania w polu Sortowanie albumów w formacie RRRRMMDD tj. 20121224 i upewniam się, że sortuję według wykonawcy - roku. Wszystko jest ładnie posortowane :)


Trochę bólu, ale dziękuję za sugestię.
Django Reinhardt,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.