Jak zamontować partycję ext4 na OS X 10.8.2?


10

Jestem nowy w OS X, do tej pory używałem Ubuntu. Wszystkie moje dane są przechowywane na zewnętrznym dysku sformatowanym jako plik systemowy ext4. Czy istnieje inny sposób uzyskania dostępu do tych danych niż instalacja Virtual Box? Używam OS X 10.8.2.

Próbowałem rozwiązania formularza Jak mogę zamontować system plików ext4 na OS X?

Wyjście końcowe:

MacBook-Pro-Marek:Downloads user$ ./ext4fuse-24810919 /dev/disk1 Linux
dyld: Library not loaded: /opt/local/lib/libfuse.2.dylib
Referenced from: /Users/user/Downloads/./ext4fuse-24810919
Reason: image not found
Trace/BPT trap: 5

Próbowałem również tego , z tym samym rezultatem ( dyld: Library not loaded: /usr/local/lib/libfuse.2.dylib)

Znalazłem również to , w którym mówi się, że większość dostępnych rozwiązań nie działa dla Lion, ale to rozwiązanie mówi, jak zamontować system plików ext2 lub ext3, a nie ext4.

Nie wiem, jak mam załadować tę bibliotekę i czy problem dotyczy biblioteki lub rozwiązań, które nie działają w mojej dystrybucji OS X.

Dzięki

Odpowiedzi:


8

Zamiast instalować ext4fuse sam, spróbuj użyć homebrew, aby go zainstalować. (Jest to metoda zalecana przez programistę.) Przeczytaj tutaj stronę instalacyjną programisty .

Nawiasem mówiąc, jeśli jesteś z Linuksa, prawdopodobnie przywykłeś do używania apt-get do instalowania różnych rzeczy. Homebrew określa się jako „Brakujący menedżer pakietów dla OS X” i znacznie ułatwia instalację wielu portów Linux. (Na przykład brew install ext4fusezainstaluje ext4fuse. Zaletą homebrew jest to, że automatycznie pobierze i zainstaluje zależności.


2
Wielkie dzięki za odpowiedź. Powinienem powiedzieć, że nie mogłem znaleźć sposobu na uzyskanie dostępu do moich danych, zrezygnowałem z OS X ... Ale mam nadzieję, że twoja odpowiedź pomoże komuś innemu ...
Maria
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.