Wyłącz cienie między ekranami


9

Mam konfigurację z dwoma ekranami, która działa dobrze, ale jest jedna irytacja, okno cienie.

Jeśli zmaksymalizuję okno na jednym ekranie (lub po prostu spowoduję, że jego krawędź dotknie krawędzi jednego z monitorów), cień z tego okna „przecina” ekran i przechodzi na drugi, tworząc bezużyteczny efekt wizualny, który wygląda dziwnie , ponieważ monitory nie dotykają się dokładnie, więc cień nie ma tu żadnej przydatności ani znaczenia.

Czy istnieje sposób, aby to wyłączyć (ale nie wyłączyć wszystkich cieni w oknie)?


gdyby tylko pełny ekran był zdalnie przydatny na podwójnych monitorach :(
Agos

2
To też mnie wkurza! Myślę, że jedyną „oficjalną” odpowiedzią jest czekanie na Mavericksa, który podobno pozwala mieć wiele aplikacji pełnoekranowych na wielu monitorach ...
daGUY

Odpowiedzi:


1

W OS X Mavericksnie ma już cienie krzyż ekranie. Możesz pobrać tę aktualizację systemu App storebezpłatnie.


0

Cień się przecina, ponieważ komputer traktuje wyświetlacze jak jeden długi pulpit bez odstępu między nimi. Więc jeśli miałbyś jeden monitor szerokokątny, sensownie byłoby mieć ten cień tam, gdzie jest.

Istnieją sposoby dostosowania wielkości wyświetlacza, więc być może możesz to zrobić na jednym z monitorów, aby utworzyć „martwą strefę” pomiędzy, tj. Mały pasek pulpitu, którego nie wyświetla żaden ekran. Nigdy tego nie próbowałem, więc nie ma gwarancji. W przeciwnym razie po prostu całkowicie wyłącz cienie.


1
Wiem, dlaczego tak się dzieje / jak jest kodowane, nie o to chodzi ... Nie wiem / myślę, że istnieje sposób na stworzenie martwej strefy.
houbysoft

@houbysoft Jeśli utworzyłeś martwą strefę, musiałaby mieć szerokość co najmniej 12–15 pikseli, ponieważ jest to widoczny zakres cienia, który mogę zmierzyć na jasnym ekranie w tle. Jeśli nie masz nic przeciwko złym kalamburom, przygotowałem poniżej odpowiedź, aby zgłosić ten błąd jako błąd, który wydaje się być pragmatycznym / długoterminowym sposobem rozwiązania tego dziwnego przypadku.
bmike

0

Nie - ale jeśli uważasz, że Apple powinno naprawić ten przypadek krawędzi, możesz złożyć raport o błędzie i opublikować numer radaru. Z przyjemnością powielę twoje wysiłki, aby pobudzić i mieć wystarczająco dużo światła skierowanego na ten problem, aby usunąć cień.


0

Używam aplikacji o nazwie ShadowKiller, aby wyłączyć wszystkie cienie w oknie. Zostało przerwane, ale nadal działa z Mavericks. Mogę umieścić link, jeśli tego właśnie chcesz.


Hmm, podobają mi się inne cienie, ale i tak dzięki
houbysoft
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.