Jak zwiększyć rozmiar okna wyników wyszukiwania Spotlight?


6

Czy można zwiększyć szerokość okna wyników wyszukiwania Spotlight w systemie Mac OS X 10.6.6? Mam na myśli półprzezroczyste okno „natychmiastowego wyniku wyszukiwania” pojawiające się w prawym górnym rogu pod lupą, a nie okno Findera.

Standardowe okno jest zbyt wąskie: dłuższe nazwy plików lub tłumaczenia słów ze słownika po prostu tam nie pasują. Dlaczego nie wykorzystać więcej miejsca na ekranie dla wyniku wyszukiwania?


Naprawdę nie możesz tego zrobić, ale dobra wiadomość jest taka, że ​​nowa wersja OS X, Lion, wydaje się mieć szerszy panel wyników. Oczywiście, ponieważ wszystko, co dotyczy Lwa, może ulec zmianie. Alternatywnie, zawsze możesz spróbować frovil.com/spotlaser.html, ale prawdopodobnie nie jest to to, czego szukasz.
Martin Marconcini,

Odpowiedzi:


1

Czy zastanawiałeś się nad użyciem „Alfreda” jako narzędzia wyszukiwania? Jest ono bezpłatne w App Store i bardzo elastyczne oraz ma szerszy widok wyników. Jeśli spróbujesz, poświęć trochę czasu na zapoznanie się z opcjami - uważam, że to fantastyczna oszczędność czasu.
0

Nie jestem pewien, czy to odpowiada na pytanie (a ponadto używam 10.5), ale już wiesz, że jeśli najedziesz wskaźnikiem myszy na wynik przez kilka sekund, pokaże pełną nazwę pliku i ścieżkę, prawda?


Tak dziękuję. To trochę pomaga, ale chciałbym mieć więcej :) Cała idea tego wyszukiwania reflektorów polega na natychmiastowym uzyskiwaniu wyników. W przeciwnym razie można otworzyć okno wyszukiwania w wyszukiwarce lub aplikację Słownik ...
exinocactus

0

Sugerowałbym użycie Quicksilver. Pamiętaj, że wciąż jest w fazie beta, ale jest to dość stabilna wersja beta. Jest to trochę skomplikowane w użyciu, ale to więcej niż tylko zamiennik Spotlight. Ma inteligentne możliwości, więc pamięta to, co ostatnio napisałeś. Dla mnie często używam Chrome, więc kiedy wpisuję „C”, automatycznie wie, że chcę Chrome. Zapewnia również wyniki słownika z dict.org i wyświetla je w taki sposób, aby można je było zobaczyć. Daj mi znać, jeśli używasz tego, ponieważ może to być mylące dla nowych użytkowników.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.