Jak mogę trwale odrzucić dostępne aktualizacje?


30

Dzięki Centrum powiadomień w Mountain Lion otrzymuję powiadomienie o dostępności aktualizacji oprogramowania. Problem w tym, że moje jedyne opcje to „Szczegóły” i „Aktualizacja”. Nie chcę przerywać pracy, aby zainstalować aktualizację i nie chcę uruchamiać App Store, aby zobaczyć, co to za aktualizacja. Chcę tylko odrzucić alert, aby nie wrócił. Wiem o wskazówkach, które przesuwają powiadomienie z boku ekranu, aby zniknęły, ale wydaje się, że wróciło kilka minut później.

Przejrzałem Preferencje systemowe, aby zmienić go na „baner” zamiast „alertu”, aby sam zniknął po kilku sekundach, ale nie ma opcji kontrolowania powiadomień o aktualizacji oprogramowania. Przeczytałem również uważnie te dwa powiązane pytania i nie mogę sprawić, by odpowiedzi tam działały, aby ukryć powtarzające się powiadomienia o aktualizacji.

Mogę całkowicie wyłączyć aktualizacje oprogramowania, ale tak naprawdę nie sprzeciwiam się powiadomieniom o aktualizacji - o ile mogę to potwierdzić i nie chcę, aby mi to przeszkadzało.

Czy istnieje ukryta opcja konfiguracji, którą mogę wywołać w celu kontrolowania ponownego pojawiania się tych powiadomień?


1
Bardzo interesujące. Nigdy nie rozważałem usunięcia wszystkich aktualizacji w mgnieniu oka. Jest to miły kontrapunkt dla Jak zrezygnować z określonych aktualizacji aplikacji przy użyciu modelu App Store?
bmike


Nie jestem w stanie tego przetestować (ktoś wie, jak zmusić do pojawienia się powiadomienia o aktualizacji?), Ale uderza mnie to, że jest to dokładnie taka sytuacja, w której inżynierowie Apple'a mogliby przytrzymać opcję podczas kliknięcia, aby nieznacznie zmienić akcję na coś innego - na przykład na stałe odrzucając to ostrzeżenie, zamiast tymczasowo to robić. Podejrzewam jednak, że pożądana funkcja będzie dostępna w systemie OS X 10.9, kiedy się pojawi.
Keir Thomas

Chciałbym opcję wstrzymania powiadomień o aktualizacji, szczególnie podczas podróży, ponieważ generalnie nie aktualizuję, gdy jestem poza domem (i moim dyskiem zapasowym).
TomG

Odpowiedzi:


9

Właśnie wyłączyłem automatyczne sprawdzanie aktualizacji w Preferencjach systemowych:

Aktualizacje instaluję ręcznie z App Store lub za pomocą sudo softwareupdate -ia.


Próbowałem dodać to polecenie do crontab roota (i nie uruchamiać się ponownie po aktualizacjach):

0 14 * * * /usr/sbin/softwareupdate -ia

Na początku nie miałem żadnych problemów, ale po aktualizacji 10.8.3 Safari zaczęło się zawieszać podczas uruchamiania, dopóki nie uruchomiłem ponownie. Potem zmieniłem -iana, -dawięc polecenie po prostu pobiera aktualizacje. softwareupdatenie obejmuje jednak aktualizacji aplikacji App Store.


Genialne - po prostu zainstaluj wszystko i nie będziesz się martwić, że aktualizacja jest w toku.
bmike

6

Baza danych SQLite znajduje się w ~ / Library / Application Support / NotificationCenter i zawiera wszystkie informacje dotyczące zarejestrowanych aplikacji w Centrum powiadomień.

Mac App Store ma kilka wpisów w DB, ale nie widzę niczego, co pozwoliłoby ci zmienić ustawienia. Być może ktoś z większą wiedzą mógłby pogrzebać i dowiedzieć się więcej.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


5

ckoerner był na dobrej drodze. Jest to trochę techniczne, ale byłem błogosławiony przez cały dzień bez powiadomienia o aktualizacji 10.8.3.

  1. Przejdź do ~ / Library / Application Support / NotificationCenter

  2. Dowiedz się, który plik .db jest najnowszy.

  3. Otwórz ten plik w terminalu za pomocą sqlite3: sqlite3 LONG_FILE_NAME.db

  4. Wpisz, select app_id from app_info where bundleid = 'com.apple.appstore';a następnie naciśnij klawisz Return. Wyświetlony zostanie numer.

  5. Następnie usuń wszystkie powiadomienia ze sklepu z aplikacjami. delete from notifications where app_id = NUMBER_FROM_PREVIOUS_STEP;

  6. Wreszcie może być konieczne zabicie NotificationCenter. To był jedyny sposób na usunięcie istniejącego powiadomienia z ekranu. Wpisz killall NotificationCenterw Terminalu.

Oto przykład użycia sqlite3:

sqlite> select app_id from app_info where bundleid = 'com.apple.appstore';
8
sqlite> delete from notifications where app_id = 8;
sqlite> .q

Nie jestem pewien, jak długo to potrwa, ale to było wspaniałe popołudnie bez tego powiadomienia nękającego mnie przez cały dzień.


1
Dobra robota badawcza! Wolałbym być w stanie całkowicie go zatrzymać, ale warto o tym wiedzieć.
TJ Luoma

1

Przejdź do systemu Preferencje> oprogramowanie Aktualizacje, a następnie odznacz wszystko, co widzisz.


Czy to nie pomija aktualizacji po „podjętych działaniach naprawczych” po wyświetleniu powiadomienia, zamiast być w stanie pominąć jutrzejsze aktualizacje, jak się wydaje na to pytanie? Być może @g jest w porządku, widząc pierwsze powiadomienie, a następnie je pomijając, a to tylko moje preferencje kształtują sposób, w jaki czytam słowa.
bmike

0

Kliknij ikonę po prawej stronie reflektora. Następnie przewiń do samego końca. Wyświetli się „Pokaż alerty i banery włączone”. Wystarczy go wyłączyć, a alerty znikną na resztę dnia.


Dobra rada, nie wiedziałem o tym. Nie do końca to, czego szukałem, ale pomocne.
g.

-2

Jeśli najedziesz myszką na powiadomienie i przeciągniesz palcem od lewej do prawej na gładziku (zakładając, że masz), zostanie on przeniesiony na listę powiadomień i zniknie z twojego bezpośredniego ekranu.


2
Powiadomienie pojawia się ponownie wkrótce po wykonaniu tej czynności - o czym wspomniano w pytaniu.
Dan J
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.