Otwórz folder w graficznym menedżerze plików


12

Kiedyś używałem łodzika. polecenie, aby otworzyć graficzną przeglądarkę folderów / plików w Red Hat Linux. Teraz przeniosłem się na Maca i wygląda na to, że nie ma w nim wsparcia nautilusa. Czy istnieje jakieś równoważne polecenie, którego mogę użyć. Mój scenariusz wygląda następująco: otwieram terminal, przechodzę do folderu, chcę powiedzieć, że / Users / user1 / myapps i chcę użyć polecenia, które wpisując go w terminalu, powoduje wyświetlenie graficznego folderu / plików, w którym Jestem.

Odpowiedzi:


19

Tak, jest na to polecenie, po prostu wpisz:

open .

opento odpowiednik wiersza polecenia podwójnego kliknięcia pliku lub katalogu w Finderze. openalbo uruchamia standardową aplikację powiązaną z obiektem systemu plików podanym jako argument, albo, jeśli jest używana z opcją -a, określoną aplikację.

openma kilka innych interesujących opcji, zobacz man openwięcej informacji.


Rzeczywiście, to jest dokładnie tak, jak „gnom otwarty”. lub „xdg-open.”, z których jeden lub oba działałyby prawdopodobnie w każdym środowisku, w którym działałeś nautilus.
calum_b

1

poza open .tym możesz także zainstalować Macports i zdobyć sam nautilus, uważam, że jest lepszy / przydatny niż Finder. Zbudowanie nautilusa git clone git://git.gnome.org/nautilusjest również możliwe, ale polecają Fedorę 25 i Ubuntu 16.10, więc Macports sudo port install nautilusmoże być łatwiejszy i mądrzejszy wybór :)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.